שחרור חייל מילואים שבת זוגו עוברת טיפולי פוריות

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

יום הגיוס, לחץ, התרגשות, בקו"ם, מדים, טירונות, קורס, הכשרה, חפיפה, סדיר, עוד קורס, שבתות ואז סוף סוך מגיע ה – שחרור. אז אתם משתחררים מהצבא ומנסים להבין מה הלאה – טיול, לימודים אולי עבודה. רק שכולנו יודעים שהסיפור שלכם עם הצבא לא נגמר כאן, יש לכם עוד דרך ארוכה לצעוד ביחד – מילואים. ישנם שני סוגי אנשים – כאלו שאוהבים מילואים, רואים אותם כחופשה, מפגש עם החבר'ה מהצבא, שקט מהשגרה היומיומית, וכאלה שמעדיפים את השגרה והבית. יחד עם זאת, יש זמנים ששני סוגי האנשים יעדיפו לדחות את שירות המילואים לזמן אחר, מתאים יותר. למשל, כשבת הזוג שלכם צריכה אתכם.

אז במידה ואתם חיילים משרתים מילואים בת הזוג שלכם עוברת טיפולי פוריות, אתם במקום הנכון. דבר ראשון נתחיל מהסוף להתחלה ונגיד שאתם זכאיים לשחרור משירות מילואים. זמן השחרור תלוי בטיפול הפוריות בת הזוג שלכם עוברת.

טיפול הפרייה במרפאה – אם בת הזוג שלכם עוברת טיפול הפרייה במרפאה, אתם זכאיים לשחרור ממילואים לתקופה של חמישה ימים סך הכל הנמדדים מיומיים לפני הביוץ ושלושה ימים לאחר הביוץ.

טיפול הפרייה חוץ גופית – אם בת הזוג שלכם עוברת טיפול הפריה חוץ גופית אתם זכאיים לשחרור ממילואים לתקופה של עשרה ימים המורכבים משלושה ימים לפני הביוץ ועד לשבעה ימים לאחר מכן.

 

איך מקבלים שחרור מהמילואים בפועל במקרה שבת הזוג שלכם עוברת טיפול פוריות?

קודם כל – עליכם להכיר את טופס 58, אותו תצטרכו להגיש. זהו טופס כללי דרכו מגישים בקשה לשחרור, קיצור, פיצול, דחייה, או הקדמה של מילואים מסיבות שונות: אישיות, משפחתיות, כלכליות או סטודנטיאליות. את הטופס ניתן למלא אונליין דרך אתר המילואים. עליכם למלא את חלק ב' של הטופס ולצרף חתימה שלכם. כמו כן, תדרשו לצרף מסמכים רלוונטיים כגון אישור רפואי שניתן על ידי גניקולוג שיכלול את התאריך בו צפויה בת הזוג שלכם לבייץ, על מנת שיוכלו לחשב את ימי החופש. במידה וקיבלתם תשובה שאתם משוחררים משירות המילואים תדעו שאתם משוחררים מכל שירות שהוא לזמן שקיבלתם בו את האישור. כמו כן, במידה ומדובר בצו 8 אינכם זכאיים לשחרור משירות המילואים.

 

הגשתם בקשה לשחרור מהמילואים, מה הלאה?

התשובה צריכה להגיע עד עשרה ימים מיום הגשתה, במישה והגשתם אותה עשרה ימים או יותר לפני תחילת צו המילואים. במידה והגשתם את הבקשה בפחות מכך, תשובה תתקבל עד ליום תחילת המילואים מקסימום. במידה והגשתם את הבקשה תוך כדי שירות המילואים, תשובה תגיע עד 72 שעות מהרגע שהגשתם את הבקשה לכל היותר.

תשובה להגשת טופס 58 צריכה להתקבל או עד עשרה ימים לאחר הגשת הבקשה או עד יום לפני תחילת שירות המילואים, המוקדם מבין שני התאריכים. לאחר שיבחנו את הבקשה שלכם במסגרת טופס 58, הגורמים המוסמכים לכך יוכלו להחליט האם לבטל, לדחות, לקצר, להקדים או לפצל את שירות המילואים אליו קיבלת זימון, או כמובן להחליט לדחות לגמרי את הבקשה שלכם היות וכאמור אין חובה חוקית להיענות לבקשה כזו לפי החוק. כמו כן, זכרו שגם אם דוחים את בקשתכם אתם יכולים לערער על קביעה זו ולנסות את מזלכם בשנית.

בהצלחה!

חיילים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,