שחרור חייל מילואים לרגל נישואיו

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

אנחנו גרים בישראל וכידוע לכולנו, מעבר ליתרונות שבארצנו הקטנטונת, כולנו (כמעט) בעל מכנה משותף – כולנו צריכים וצריכות להתגייס לצבא. כידוע, מגיע גיל 18, וכנראה כל ישראלי ממוצע יזכור את הרגע בבקו"ם, עם כל המשפחה, כשהאוטובוס מגיע והשירות הצבאי מתחיל – טירונות, קורס, הכשרה, עוד חפיפה, עוד הכשרה, סדיר, עוד קורס וסוף סוף מגיע הרגע – ואתה משתחרר מהצבא. אבל, כמו שכולנו יודעים היטב הסיפור עם צה"ל לא נגמר בזה, ויש עוד מילואים באופק.

 

עד מתי מזמנים למילואים?

כפי שנקבע בחוק המילואים, ניתן לזמן למילואים גברים עד גיל 40 במידה והם חיילים, קצינים ניתן לזמן עד גיל 45 ובנוסף ישנם תפקידים ספציפיים אליהם ניתן לזמן עד לגיל 49. נשים (רווקות) לעומת זאת משרתות במילואים  עד גיל 38, או לחלופין עד הריון ראשון, או הורות.

הקריאה למילואים נעשית על ידי צו קריאה לשירות מילואים, זהו מכתב ובו מצוינים פרטי השירות – זמן ומקום. כמו כן, במידה ומדובר בשירות לצורך חירום, אין צורך בהודעה מוקדמת, זאת נעשה על ידי זימון "צו 8".

במידה וקיבלתם צו קריאה לשירות מילואים, ואינכם יכולים למלא את החובה לשירות זה, בין אם מסיבות אישיות, רפואיות או אחרות, עליכם לדבר עם הולת"ם, זוהי הוועדה לתיאום מילואים או לחלופין (לעיתים ניתן לעשות את שתי הפעולות במקביל) להגיש טופס 58, זהו טופס כללי לבקשות של שחרור, קיצור, איחור, פיצול או הקדמת שירות המילואים מסיבות שונות. כמו כן, עליכם להיות בקשר עם קצינת הקישור של יחידת המילואים בה אתם משרתים.

אמנם, יש אנשים שהמילואים באים להם בטוב ומהווים יציאה לחופשה קטנה מהשגרה היומיומית של חיי המשפחה אך יש תקופות בחיים שהמילואים פשוט לא מתאימים. למשל, אם עכשיו התחתנת, או שאתה מתחנן להתחתן, או שאתה ממש לפני החתונה והופ – קיבלת צו מילואים. מה עושים?

 

אז האם מגיע שחרור ממילואים לאור נישואים?

קודם כל – מזל טוב! אז יש חתונה באופק, כולם מתרגשים, הארגונים בשיאם, והפנטוז על החופשה שאחרי כבר בפתח – אבל מה עם המילואים? אז אנחנו כאן כדי להרגיע אותך ולומר לך שאם אתה מתחתן, מגיע לך שחרור ממילואים במשך עשרה ימים לפני החתונה, עשרה ימים לאחר החתונה וכמובן, ביום החתונה עצמו – סך הכל במשך 21 ימים. כמובן, שיש להשיג אישור כזה באופן פורמאלי ושהחרור אינו ניתן אוטומטית. כלומר, כל עוד לא ביצעתם פעולה אקטיבית להשגת האישור הוא לא ניתן לכם סתם כך.

 

איך משיגים אישור כזה?

למעשה, התהליך מאוד פשוט, רק דאגו לעשות אותו. על מנת להשיג אישור זה, יש להציג בפני קצינת הקישור של יחידת המילואים בה אתה משרת אסמכתא ממשרד הפנים או הרבנות על יום החתונה והשחרור מהמילואים ייקבע בהתאם.

אז אתם יכולים להיות רגועים, התכנונים לחתונה, האירוע עצמו והירח דבש יכולים לקרות כפי שתכננתם. כמו כן, במידה וריח הדבש שלכם מתוכנן למשך יותר מעשרה ימים, קראו על האפשרות להשיג שינוי באופן ביצוע המילואים (פטור, שחרור, דחייה, או הקדמה) לאור נסיעה מתוכננת לחו"ל.

בהצלחה והמון מזל טוב!

 

חתן וכלה

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורכת דין מירי יעקב גביש
עו"ד צבאי מירי יעקב גביש - זמינה לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,