רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה

השמנת יתר היא אחת הרעות החולות של העידן המודרני. עם השנים התוו מומחים לנושא דרכים שונות לטיפול בבעיית ההשמנה. זאת, באמצעות מגוון רחב של טיפולים תרופתיים או דיאטות. אחת הדרכים היותר מוצלחות לטיפול בהשמנת יתר היא ניתוח קיצור קיבה.

מדובר בניתוח פשוט יחסית, הגורם למטופל הרגשת שובע גם אם צרך מעט מאוד מזון. עם זאת, רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה עלולה לגרום לסיבוכים מיותרים ואפילו לנזק למטופל.

מהי רשלנות רפואית ועל מה חשוב לשים דגש בתביעה כזאת? מהי רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה? עד מתי ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית כאמור? למה חשוב להסתייע בעורך דין מיומן בהגשת תביעת רשלנות רפואית? כדאי לקרוא – כל התשובות בהמשך.

 

מה זה ניתוח קיצור קיבה

ניתוח קיצור קיבה נועד לסייע למי שעובר אותו להפחית בצורה משמעותית את צריכת המזון שלו. הניתוח הזה נועד בראש וראשנה למי שסובל מהשמנת יתר חולנית. בנוסף, הוא נועד למי שסובלים ממחלות רקע שונות שההשמנה עלולה להיות גורם שמגדיל את הסכנה למטופל כתוצאה מהמחלות הללו.

ניתוח קיצור קיבה הוא, באופן עקרוני, ניתוח שאיננו מחויב המציאות. זאת, כאמור, למעט מקרים חריגים מאד שבהם עודף השומן טומן בחובו סכנה אמיתית לשלומו, לבריאותו ואף לחייו של המטופל. בשאר המקרים, הניתוח הזה יכול בהחלט להיות מוחלף בדיאטות וטיפולי הרזייה, שחלקם אפילו אפקטיביים מאוד.

 

מהי רשלנות רפואית ועל מה חשוב לשים דגש בהגשת תביעת רשלנות?

כל הליך רפואי כולל כמה שלבי עבודה. עם השנים נוצרו בקרב מומחים בתחומים רפואיים, הליכים רפואיים המשקפים את מידת הזהירות הרצויה. אופן ההתנהלות הזה תואם את שבועת הרופאים, הגורסת שבראש וראשונה, על הרופא להימנע מלגרום נזק למטופל שלו.

כאשר רופא מתנהל שלא על פי אמות המידה המקובלות בתחום שבו הוא פועל, וסוטה בצורה משמעותית מרמת הזהירות הסבירה, הרי הוא חוטא ברשלנות רפואית. אם הסטייה הזאת גורמת נזק למטופל, הרי שלאותו מטופל יש בהחלט עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

כאב בטן

הדגש בתביעת רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה, למשל, או בכל תחום רפואי אחר, הינו על הוכחת הקשר בין הסטייה מאמות המידה המקובלות לבין הנזק שנגרם למטופל.

 

רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה – באילו סוגי הליכים היא יכולה להתרחש?

ישנם שלושה סוגים שונים של ניתוח לקיצור קיבה שבהם עלולה להתרחש רשלנות רפואית:

  • ניתוח שרוול: כריתת חלק משמעותי מהקיבה, תוך שהמנתח מותיר “שרוול”  קטן ממנה. כשהקיבה קטנה, תחושת השובע של המטופל מתעוררת במהירות יחסית, מה שמפחית את צריכת המזון שלו.
  • ניתוח מעקף קיבה: בניתוח הזה יוצרים המנתחים חיבור ישיר בין הוושט לבין המעי הדק. גם בשיטה הזאת, הדגש הוא על יצירת הרגשת שובע במהירות הרבה ביותר האפשרית.
  • ניתוח טבעת: המנתחים שמים טבעת על הקיבה, המצרים את פתח הכניסה לקיבה. כך, המזון נכנס לתוך הקיבה בצורה איטית, מה שיוצר הרגשת שובע אצל המנותח במהירות יחסית. הניתוח הזה הפך בשנים האחרונות למקובל ביותר, ומאפשר למנותח לשלוט על כמות המזון שהוא יכול לצרוך, באמצעות שינוי ההיקף של הטבעת.

 

מהי רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה ובמה היא מתבטאת?

רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה פירושה התנהלות לא אחראית ושלא בהתאם לפרוטוקול לפני הניתוח, במהלך הניתוח ובשלב שאחרי הניתוח:

  1. רשלנות רפואית לפני הניתוח: רשלנות רפואית לפני ניתוח קיצור קיבה נוגעת לעצם ההסכמה של המטופל לניתוח. הסכמה של המטופל לניתוח צריכה להינתן לאחר שהוסבר לו כל מה שאפשר וכל מה שהוא צריך לדעת על הניתוח. בין השאר המטופל צריך להבין את היתרונות ואת החסרונות בניתוח הזה. מעבר לכך, הוא צריך להבין את הסיכונים הכרוכים בניתוח ואת המשמעויות שלהם. אם המטופל נתן הסכמתו בלא שהבין את המצב לאשורו, הרי שיש בכך רשלנות רפואית.
  2. רשלנות רפואית בניתוח: רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה קשה יותר להוכחה כשמדובר בעצם הניתח. עם זאת, אם עורך הדין בוחן את כל שלבי הניתוח ומצליח לזהות פעולות שגויות או רשלניות שגרמו נזק למטופל, ניתן בהחלט להגיש תביעה שהסיכויים שלה להתקבל יהיו גבוהים.
  3. מעקב רשלני לאחר הניתוח: בשלב הזה שוב יכול בית המשפט לעקוב בצורה טובה אחרי האירועים ולהשוות את הרצוי למצוי. למשל – אם על פי הפרוטוקול יש לבצע בדיקה פעם ביום ובדיקות סדירות לא בוצעו, הרי שש בכך משום רשלנות. אם בגלל אי ביצוע בדיקות התפתח אצל המטופל זיהום שגרם לו כאבים, נזקים ואף צורך בטיפולים מיוחדים, כי אז יש מקום להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה.

 

עד מתי ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה?

על פי החוק, תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה יכולה להיות מוגשת עד 7 שנים ממועד הניתוח. עם זאת, אם נזק כל שהוא שנגרם בעקבות הניתוח מתגלה באיחור, ניתן להגיש תביעה עד שבע שני ממועד הגילוי של הנזק. מדובר בתקופה ארוכה, שבה אפשר להתארגן היטב להגשת תביעה. ואולם בתום תקופת שבע השנים, לא ניתן יהיה להגיש תביעה כל שהיא בגין אתה רשלנות רפואית.

 

כיצד עורך דין רשלנות רפואית מסייע במקרי רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה ובכלל איננה עניין של מה בכך. התביעה דורשת מאמצים באיסוף החומר, ניתוח שלו ובחינת הסיכויים של התביעה להתקבל. בנוסף, חשוב לקבל חוות דעת מקצועית אחת לפחות שתבסס את תביעת הרשלנות הרפואית.

מדובר בזמן ארוך ובעלויות אשר מי שנושא בהן הם לרוב התובעים. יחד עם זאת, עורך הדין המיומן יאסוף את הנתונים, יבחן את הסוגייה ויגבש תביעה בגין רשלנות רפואית שסיכויי ההצלחה שלה גבוהים. בהמשך, עורך הדין ילווה את התובעים לכל אורך הדרך עד להצלחת התביעה וקבלת הפיצויים המתבקשים בעקבותיה.

עו''ד כפיר דיין דובב
כעיקרון, ניתוח לקיצוב קיבה הוא לא ניתוח מחויב המציאות, אלא מרבית המטופלים שעוברים אותו בוחרים לעשות זאת מרצונם החופשי. המצבים השכיחים שבהם עוברים ניתוח זה אלו במצבי השמנה קיצונית, כאשר המטופל מעוניין להוריד ממשקלו ולא מסוגל לעשות זאת בדרך אחרת, או עקב בעיות רפואיות.
הרשלנות הרפואית עלולה להתרחש עוד לפני הניתוח, אם המטופל ללא קיבל את מלוא המידע על הסיכונים וההשלכות האפשריות, וכן במהלך הניתוח אם הרופא המנתח גורם לנזק לא רצוי ולא מתוכנן למטופל. הרשלנות יכולה להיות אף לאחר הניתוח, במעקב רשלני אחר מצבו של המטופל.
אם חוויתם אירוע של רשלנות רפואית בניתוח לקיצור קיבה, תוכלו להגיש תביעה לבית המשפט בגין רשלנות רפואית כנגד הגורם המטפל או בית החולים. במהלך התביעה תצטרכו להוכיח את הנזק שנגרם לכם, את התרשלותו של הגורם המטפל ואת הקשר הסיבתי שבין הנזק להתרשלות.
עורך הדין עוסק בתחומי הרשלנות הרפואית מדי יום ביומו, וידע בצורה הטובה ביותר ומתוך הניסיון המקצועי שלו כיצד לבנות את התיק ולהוכיח את כל רכיבי התביעה, על מנת שבית המשפט יקבל את תביעתכם ויפסוק לטובתכם סכום פיצויים שיהלום את הנזק ואת חומרת המקרה.
רשלנות רפואית בניתוח להסרת קעקוע

ניתוח להסרת קעקוע הינו ניתוח קוסמטי במהותו, כך שרצונו של המטופל בניתוח זה לא נובע בהכרח משיקולים רפואיים. משום כך, אם נגרם נזק כלשהו בניתוח

רשלנות רפואית בניתוח ראש

רשלנות רפואית בניתוח ראש היא תוצר של רשלנות רפואית מצערת שעשויה להתרחש במסגרת הליכים כירורגיים המערבים לרוב פתיחה של הגולגולת במטרה לטפל בסוגים שונים של

רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי, ככל ניתוח אחר, הוא מהלך כירורגי שנלווים אליו סיכונים שונים. אולם כאשר מתרחשים מחדלים רפואיים שונים לקראת הניתוח הקיסרי, במהלכו או לאחריו, הדבר

רשלנות רפואית בניתוח עפעפיים

תחום הרפואה הקוסמטית מתפתח במהירות מסחררת בתקופתנו, וכיום נשים וגברים כאחד, מסתייעים במגוון רחב של הליכים אסתטיים כדי לשפר את המראה החיצוני שלהם. עם הטיפולים

רשלנות רפואית בניתוח מחלות לב

ניתוח לב הוא אחד הניתוחים היותר עדינים ומסובכים שקיימים. הלב הוא איבר חיוני להמשך החיים, וכל הפסקה בפעילותו עלולה להביא לתוצאות חמורות עד כדי מות

רשלנות רפואית בניתוח קשירת חצוצרות

ההתקדמות בתחום הרפואי בעידן המודרני מאפשרת לנשים רבות להימנע מהריון לא רצוי. אחת הדרכים שנשים רבות בוחרות בה למניעת הריון היא ניתוח קשירת חצוצרות. מדובר

רשלנות רפואית בניתוח כריתת רחם

ניתוח כריתת רחם הוא ניתוח שבו מתבצעת כריתה מלאה או חלקית של הרחם. בגלל החשיבות של הרחם והעובדה שבלעדיו לא תהיה אפשרות למנותחת להרות, השיקולים

רשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר בקרב נשים. מדובר בניתוח אסתטי מעיקרו, שבו מגדילים הרופאים המנתחים באמצעים מלאכותיים את החזה של המטופלת. לניתוח

רשלנות רפואית בניתוח בטן

הבטן היא אחד האזורים המורכבים בגוף, והיא מכילה חלק משמעותי מכלל האיברים החיוניים להישרדות הגוף. בגלל המורכבות של הבטן וריבוי האיברים וחלקי הגוף הנמצאים בתוכה,

רשלנות רפואית בניתוח בכף היד

כף היד נמנית עם האיברים השימושיים ביותר בגוף האדם. אין כמעט עיסוק או מצב שבו לא נעשה בה שימוש. לפיכך, כל פגיעה בכף היד עלולה

רשלנות רפואית בניתוח אף

ניתוחי אף נמנים עם הניתוחים המבוקשים ביותר. במהלך העשורים האחרונים, בעקבות השיפורים הטכנולוגיים המשמעותיים, הפכו ניתוחי אף למקובלים אף יותר. בשורות להלן נדון בניתוחי האף

רשלנות רפואית בניתוח אוזן

האוזן היא האיבר בגוף האחראי על השמיעה. מדובר באיבר מורכב מאוד, שההשפעות שלו על איכות החיים חורגת מעבר לתפקיד העיקרי שלו, קרי השמיעה. ניתוחי אוזן

רשלנות רפואית בניתוח עמוד השדרה

עמוד השדרה, כשמו כן הוא, הוא שדרת הגוף של המטפל. כל פגיעה בעמוד השדרה עלולה להוביל לתוצאות חמורות מאד מבחינת המטופל. לפיכך, רופאים המבצעים ניתוחי

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו”ד רשלנות רפואית – כפיר דיין דובב

שמי כפיר דיין דובב ואני עורך דין רשלנות רפואית בעל משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה. משרדנו עוסק בתחומים משפטיים מצומצמים, וכך אנו יכול להעסיק צוות המתמחה בתחום הספציפי עליו הוא אחראי. טובת הלקוח היא בראש מעיינינו ומשרד עורכי הדין שלנו ידחוף לכך בכל הכוח. לקוחותינו מקבלים ליווי אישי לכל אורך התהליך המשפטי תוך הערכת סיכויי התביעה אל מול הסיכויים במשא ומתן עם הצד השני. לאורך השנים פיתחנו שיטות משפט יצירתיות שיכולות להביא לפריצות דרך משמעותיות, הן במניעת הגשת תביעות והן בהובלה לסיום ההליכים המשפטיים במהירות.

או השאר פרטים בטופס ❯
שתף/י מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram