רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם

סרטן רירית הרחם הוא גידול סרטני שמקורו הוא ברקמת רירית הרחם. השם הזה ניתן למספר סוגי סרטן, שההבדל ביניהם הוא במידת הממאירות שלהם. מהו סרטן רירית הרחם ומה מייחד אותו מסוגי סרטן אחרים? מהם הגורמים האפשריים לסרטן רירית הרחם? מהם התסמינים של סוג הסרטן הזה? מתי נדרש ניתוח סרטן רירית הרחם? מה מהות הניתוח? מהי רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם? מתי ולמה כדאי להסתייע בשירותיו הטובים של עורך דין רשלנות רפואית? איך לבחור עורך דין כזה? בשורות להלן נשיב לשאלות הללו בהרחבה.

 

מהו סרטן רירית הרחם?

רירית הרחם היא הציפוי הפנימי של הרחם. התפקיד של הרירית היא לתמוך בוולד, מרגע ההפריה של הביצית ועד לרגע הלידה. סרטן רירית הרחם הוא גידול סרטני ברירית אשר מתפתח ללא שליטה. הגידול הסרטני מתפשט תחילה ברירית. אם הוא לא מטופל הוא עלול להתפשט אל מחוץ לרחם, לחלקים נוספים בגוף. רוב סוגי הסרטן ברירית מתחילים בדופן הפנימית שלה.

סוגי הסרטן הללו נקראים קרצינומה של הרחם, והם מאובחנים בדרך כלל בשלבים המוקדמים של המחלה. סוגים נדירים, וגם אלימים יותר, של סרטן הרחם הם קרצינומה פפילארית או קרצינו-סרקומה. יש גם סוגים אחרים, נדירים מאד, של סרטן הרחם.

 

תסמינים של סרטן רירית הרחם שעלולים להעיד על הצורך בניתוח

הסימנים לקיומו של סרטן רירית הרחם הם מגוונים. צירוף של מספר תסמינים, צריך להביא את הרופאים לכדי מסקנה שיש לשלוח את המטפלת לבדיקות יסודיות. למרבה המזל, מתגלים מרבית הגידולים בשלבים מוקדמים, שמאפשרים להציל את המטופלת ולמנוע התפשטות הסרטן.

עם התסמינים של סרטן רירית הרחם ניתן למנות:

 • דימום או הכתמה, אצל נשים אחרי גיל המעבר
 • שינויים בדימום הווסתי לפני גיל המעבר.
 • כאבים בזמן קיום יחסי מין
 • כאבי בטן תחתונה
 • תחושת התכווצויות בתוך האגן
 • כאבים וקשיים בהטלת שתן

בדרך כלל מופיעים, כאמור, סימנים לקיומו של סרטן כבר בשלבים המוקדמים של המחלה. התסמין הבולט ביותר הוא הדימום. כשהוא מופיע יחד עם תסמינים אחרים, שומה על הרופא המטפל להעלות את החשד לסרטן רירית הרחם. האבחון מתבצע באמצעות ביופסיה או באמצעות גרידה.

 

כלי ניתוח

מתי עלול להידרש ניתוח לסרטן רירית הרחם?

ניתוח לסרטן רירית הרחם הוא רק אחד ממגוון סוגי טיפול אפשריים לבעיה. אופי הטיפול נגזר הן מתזמון הגילוי של המחלה והן מהנתונים הכלליים של המטופלת. סוג הטיפול תלוי גם במידת ההתפשטות של המחלה אל מחוץ לרחם – לבטן ולמקומות אחרים בגוף. עם זאת, ברובם המכריע של המקרים, הניתוח הוא סוג הטיפול המועדף.

ניתוח כאמור כולל כריתת הרחם והשחלות, בנוסף להערכת התפשטות המחלה. טיפולים אפשריים נוספים הם הקרנות, וכן טיפולים כימותרפיים. לעיתים הטיפולים הללו ניתנים בנפרד, ולעיתים בנוסף לניתוח, בהתאם לקביעת הרופאים.

 

באילו מצבים עלולה להתרחש רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם?

להלן מצבים שונים שבהם עלולה להתרחש רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם:

 1. רשלנות בשלב ההכנה לניתוח: לפני הניתוח, על הרופאים המטפלים להמליץ בפני המטופלות על צעדים שעשויים לשפר את סיכויי ההצלחה. כך למשל, חולות שנוטלות אספירין או מדללי דם אחרים, צריכות לקבל המלצה להפסיק את נטילת המדללים לפני הניתוח. גם נשים מעשנות צריכות לקבל המלצה להפסיק לעשן. (ההמלצה הזאת, אגב, נכונה תמיד). בנוסף, אם מטופלת רגישה לחומרי הרדמה מסוימים, ואם הרגישות הזאת ידועה, על הרופא המנתח לקחת את זה בחשבון. ככל שלא בוצעה הכנה נאותה, הדבר עלול להיחשב רשלנות רפואית.
 2. רשלנות אחרי הניתוח: רשלנות אחרי הניתוח עלולה להיות גם בהליכים המבוצעים לאחר הניתוח. למשל – הימנעות מריקון שלפוחיות השתן והמעיים.
 3. הסכמה מדעת: אם הרופאים לא הציגו בפני המטופלת חלופות אפשריות לניתוח, וגרמו לה להבין שזאת האפשרות היחידה, הרי שיש בכך משום רשלנות רפואית. זאת, משום שהניתוח מונע מהמטופלת כל אפשרות להיכנס להריון לאחר הניתוח.

 

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם והצורך בייצוג משפטי

ההחלטה להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם איננה פשוטה. על הנתונים המצביעים על רשלנות להיות מוצקים, ועל עורך דין רשלנות רפואית חלה חובת ההוכחה של רשלנות. ניסיון לנהל את התביעה באופן עצמאי עלול להיות בעוכריו של התובע.

זאת, משום שכל המוסדות הרפואיים מצוידים בסוללת עורכי דין להגנה מפני תביעות כאלה. לפיכך, אם מתעורר הצורך בתביעה, רצוי שהיא תנוהל על ידי עורך דין מיומן ומנוסה.

 

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם – טעם נפגם

ניתוח לסרטן רירית הרחם נועד להקטין בצורה משמעותית את הסיכונים העומדים בפני המטופלת להתפשטות הסרטן בגופה. יחד עם זאת, רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם עלולה לפגוע במטופלת פגיעה בלתי ניתנת לתיקון, לא כל שכן, לחבל בסיכויי ההחלמה שלה. בהינתן מחדלים רפואיים מסוג זה, כבר מוטב היה למטופלת לו נמנעה מן ההליך הניתוחי הקטלני מלכתחילה.

 

השלבים להגשת תביעת פיצויים עקב רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם

להלן השלבים להגשת תביעת רשלנות רפואית במקרי רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם:

 • איסוף נתונים: איסוף הנתונים כולל נתונים רפואיים כלליים על המטופלת, וכן נתונים ספציפיים העוסקים בניתוח. זה המקום לציין כי המוסג הרפואי שבו בוצע הניתוח, מחויב למסור את התיק של המטופלת על פי דרישה. העדר תיק, או העדר מסמכים מסוימים בו, הם עצמם עילה להגשת תביעה משפטית.
 • קבלת חוות דעת מומחה: חלק מההליכים לקראת תביעת רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם, כולל גם שליחת המטופלת לקבלת חוות דעת מומחה. מי שנות את חוות הדעת הוא רופא מומחה בתחום, שיכול לקבוע בוודאות שאכן התקיימה רשלנות רפואית. למעשה, חוות הדעת היא גורם משמעותי שעשוי להשפיע על החלטת השופטים.
 • הגשת התביעה וליווי התובעת: לאחר ההחלטה להגיש תביעה, עורך הדין מלווה את התובעת לכל אורך הדרך. הליווי כולל ייצוג בבית המשפט, עד להשגת התוצאה הרצויה.

 

לסיכום

על מנת להצליח בתביעת רשלנות רפואית, חשוב לקבל ליווי של עורך דין מקצועי המתמחה בתחום. חשוב לבחור עורך דין שיש לו רזומה ארוך של הצלחות. בנוסף, חשוב שתשרור הבנה בין עורך הדין לבין המטופלת.

 

רוצים ללמוד עוד על רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם? בנבחרת המשפטית, תוכלו למצוא מידע נוסף בנוגע לדיני רשלנות רפואית, לצד עורכי דין מן השורה הראשונה שיוכלו לסייע לכם בהגשת תביעת פיצויים ומיצוי של זכויותיכם.

עו''ד כפיר דיין דובב
בהחלט, רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם עשויה להתרחש במצבים שבהם המטופלת לא קיבלה הכנה נאותה לניתוח. במצב שבו הצוות הרפואי לא יידע את המטופלת על ההכנות שהיא צריכה לבצע לפני הניתוח עצמו, עלול לקרות מצב של רשלנות רפואית חמורה.
רשלנות רפואית בניתוח לסרטן רירית הרחם עשויה לבוא לידי ביטוי בשלושת המצבים הבאים:
 1. בשלב שלפני הניתוח, למשל, בעת מתן הנחיות שגויות.
 2. בשלב שלאחר הניתוח, למשל, בעת הימנעות מריקון שלפוחית השתן.
 3. במצב שבו הרופאים לא ציינו בפני המטופלת את האפשרויות החלופיות לניתוח שעומדות בפניה.
חשוב מאוד שהמטופלת תהיה מיוצגת על ידי עורך דין מומחה בתחום מכיוון שעל עורך הדין תהיה אחריות כבדה והיא – חובת ההוכחה על קיומה של הרשלנות. מדובר בתהליך שאינו פשוט להוכחה וסביר להניח כי ניסיון לנהל את התביעה באופן עצמאי עשויה לפגוע בתובעת.
בהגשת תביעה זו יש לבצע תחילה איסוף של הנתונים הרפואיים שעוסקים בניתוח. לאחר מכן, יש לקבל חוות דעת מרופא מומחה בתחום כדי לוודא שאכן התקיימה רשלנות רפואית. רק לאחר יישום שני השלבים הללו, ניתן להגיש את התביעה וללוות את התובעת עד השגת התוצאה הרצויה.
רשלנות רפואית בניתוח לסרטן כליות

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן כליות עלולה להתרחש במספר סיטואציות, החל מההחלטה על נחיצות הניתוח והחתמת המטופל על טופס הסכמה מדעת, עבור דרך הזמן שהוחלט על

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הלבלב

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הלבלב עלולה להסתיים בתוצאה טרמינלית וקיצונית במקרה הרע, או בנכות וחיי סבל במקרה הפחות רע. בכל מקרה ובכל חשש לרשלנות רפואית

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הכבד

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הכבד עלולה להתרחש במספר סיטואציות, לפני, במהלך או לאחר הניתוח, כאשר החולה כבר נמצא במחלקת האשפוז או בביתו. סרטן הכבד הינה

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הוושט

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הוושט עלולה להותיר את המטופל במצב מורכב ומסובך מכפי שנכנס לניתוח. סרטן הוושט הינו סרטן נדיר באופן יחסי, אולם שכיחותו הולכת

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השד

סרטן השד היא אחת המחלות הקשות והנפוצות ביותר בישראל. המוני נשים סובלות ממנה בשלבים שונים בחייהן, אך החדשות הטובות הן שככל שהגילוי של המחלה הוא

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן העור

סרטן העור הינה מחלה ההופכת ונעשית שכיחה יותר ויותר. גם אם האבחון, פענוח הבדיקות ושאר הטיפולים השיגו הצלחה יחסית, עלולה להתרחש פעולה רשלנית לפני, במהלך

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הערמונית

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הערמונית עלולה לקרות לפני הניתוח, במהלכו או לאחריו, כאשר המטופל כבר נמצא במחלקה בבית החולים או משוחרר לביתו. בכל אחד מהשלבים

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הריאות

סרטן הריאות הוא אחד הגידולים הסרטניים הקטלניים ביותר. למרבה הצער, קיים קושי רב בטיפול בסרטן הזה. הקושי נובע מהמורכבות של הטיפול וכן מהעובדה שבחלק ניכר

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הפה

סרטן הפה הוא מחלה המתחילה לקנן בפיו של המטופל. בשלבים מאוחרים יותר, אם לא התגלתה המחלה ולא טופלה בזמן, מתפשטים התאים הסרטניים לחלקים נוספים בגוף

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הרחם

סרטן הרחם הוא גידול סרטני שעלול להופיע אצל נשים, תוך שהוא פוגע במערכת הרבייה שלהן. כאשר עושים שימוש במינוח הזה, הכוונה היא למגוון רחב של

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו”ד רשלנות רפואית – כפיר דיין דובב

שמי כפיר דיין דובב ואני עורך דין רשלנות רפואית בעל משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה. משרדנו עוסק בתחומים משפטיים מצומצמים, וכך אנו יכול להעסיק צוות המתמחה בתחום הספציפי עליו הוא אחראי. טובת הלקוח היא בראש מעיינינו ומשרד עורכי הדין שלנו ידחוף לכך בכל הכוח. לקוחותינו מקבלים ליווי אישי לכל אורך התהליך המשפטי תוך הערכת סיכויי התביעה אל מול הסיכויים במשא ומתן עם הצד השני. לאורך השנים פיתחנו שיטות משפט יצירתיות שיכולות להביא לפריצות דרך משמעותיות, הן במניעת הגשת תביעות והן בהובלה לסיום ההליכים המשפטיים במהירות.

או השאר פרטים בטופס ❯
שתף/י מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram