רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הרחם

סרטן הרחם הוא גידול סרטני שעלול להופיע אצל נשים, תוך שהוא פוגע במערכת הרבייה שלהן. כאשר עושים שימוש במינוח הזה, הכוונה היא למגוון רחב של גידולים סרטניים המתרחשים ברקמת הרחם ובראשם סרטן צוואר הרחם.

מהם גורמי הסיכון שעלולים להגדיל את הסיכויים של אישה לחלות, חלילה, בסרטן הרחם? מהם התסמינים של המחלה הכל כך בעייתית הזאת? איך מאבחנים הרופאים את סרטן הרחם? מהם הטיפולים הקיימים במחלה הזאת? מהי רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הרחם? למה חשוב להסתייע בעורך דין רשלנות רפואית בדרך להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית? מהם השלבים החשובים בתביעת רשלנות רפואית? מהי חוות דעת רפואית? בשורות להלן נעסוק בסוגיות הללו בהרחבה.

 

גורמי הסיכון המגדילים את הסיכויים ללקות בסרטן הרחם

סרטן הרחם הוא, כאמור, גידול סרטני המתגלה ברירית הרחם של האישה. מבחינת התפוצה שלו, הסרטן הזה הוא הרביעי בקרב נשים. יחד עם זאת, הוא גורם התמותה העשירי מבין כל סוגי הסרטן. אבחון נכון וטיפול יעיל עשויים למנוע את התפשטות המחלה, לא כל שכן מוות כתוצאה ממנה.

בישראל, הממוצע נע בסביבות 5 מקרים חדשים לכל 100,000 נשים בשנה, שזה הרבה פחות ממה שמקובל במרבית המדינות בעולם המערבי. למרות הטיפול היעיל ואפשרויות האבחון הקיימות, יש גורמי סיכון המגדילים את הסיכויים לחלות בסרטן הרחם.

להלן גורמי הסיכון העיקריים בקרב נשים:

גיל הגיל הוא גורם סיכון משמעותי לסרטן בכלל. לפיכך מומלץ להגדיל את תדירות הבדיקות ככל שהגיל מתקדם.
גורמים הורמונליים הפסקת המחזור השנתי אצל האישה עלול לייצר תהליכים אשר מגדילים את הסיכויים ללקות בסרטן הרחם.
העדר ילודה נשים שלא ילדו, נמצאות בסיכון גבוה ללקות בסרטן הרחם.
משקל עודף משקל עודף מגדיל את הסיכויים לסרטן הרחם.

 

גורמי סיכון נוספים ותסמינים של סרטן הרחם שהרופאים מצופים להכיר

נוסף על גורמי הסיכון שהוזכרו לעיל, גם מחלות ובעיות רפואיות שונות עלולות להגדיל את הסיכויים לסרטן הרחם. עם הבעיות כאמור ניתן למנות סוכרת והתעבות רירית הרחם. גם התנהלות לא בריאה, כולל עישון, מגדילה את הסיכויים לחלות בסרטן בכלל, ובסרטן הרחם בפרט.

דימום חזק מהנרתיק הוא התסמין הבולט ביותר, המצביע על אפשרות קיומו של סרטן הרחם אצל המטופלת. דימום חריג בזמן המחזור, או דימומים אחרי גיל המעבר, צריכים לעורר את החשד אצל הרופאים המטפלים.

אישה בהריון

 

אבחון סרטן הרחם על ידי הרופאים – כיצד הוא אמור להתבצע?

אבחון סרטן הרחם על ידי הרופאים, מתבצע באמצעות סדרת בדיקות שהמטופלת צריכה לעבור. להלן חלק מהבדיקות הללו:

 

דגימות דם

דגימות דם לספירת דם, תפקודי כליות והערכת מצב הבריאות הכללית הם הדבר הראשון שרופאים אחראיים יבצעו.

 

אולטרסאונד

בדיקת אולטרסאונד מבצעת הדמיה של חלקו הפנימי של הרחם. הבדיקה הזאת עשויה לתת תמונה טובה של המצב באזור.

 

ביופסיה

דגימת תאים או רקמה מתוך רירית הרחם, אשר נבדקת ע”י רופא מומחה. יש דרכים שונות לנטילת ביופסיה, על פי החלטה של הצוות הרפואי.

 

בדיקות נוספות

בדיקת MRI או בדיקת CT, יבוצעו בהתאם להחלטת הצוות הרפואי. זאת, אם קיים חשש לקיומו של סרטן אצל המטופלת.

 

טיפולים קיימים לסרטן הרחם

בדרך כלל, כאשר מתגלים תאים סרטניים, ובהנחה שהגידול עדיין לא התפשט אל מחוץ לרחם, הטיפול הכמעט אולטימטיבי שהרופאים מציעים הינו ניתוח לכריתת הרחם. מדובר בניתוח שלאחריו לא תוכל האישה להרות. במהלך הניתוח, ייקחו הרופאים דגימות מבלוטות הלימפה, רק על מנת לוודא שהגידול לא התפשט.

במקרים מסוימים מציעים הרופאים הקרנות או טיפולים הורמונליים – הכל בהתאם למצב. בדרך כלל, לפני ההחלטה על הטיפול מכנס המוסד הרפואי קונסיליום – התייעצות רפואית של רופאים מומחים. עם הרופאים הללו ניתן למנות אונקולוג, מנתח, אחות, טכנאי רנטגן ופתולוג. זאת, על מנת לקבוע בצורה מושכלת את אופן הטיפול.

 

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הרחם וההשלכות שלו

רשלנות רפואית בניתוח סרטן הרחם כולל כמה סוגים אפשריים של רשלנות:

  1. רשלנות באבחון: העדר אבחון סרטן, מה שאפשר לתאים הסרטניים לצאת אל מחוץ לרחם ולסכן את המטופלת. לחילופין, קביעה שמדובר בסרטן, כאשר המטופלת לא היתה למעשה בסכנה.
  2. רשלנות בניתוח: גרימת נזק למטופלת, בעקבות רשלנות שכל רופא אחר היה יכול להימנע ממנה. לדוגמה – הרחקת אברים סמוכים לצוואר הרחם, מבלי שהיה בכך צורך.
  3. הסכמה מדעת: מצב שבו הרופאים אינם מסבירים למטופלת את כלל האפשרויות. לדוגמא – אי הצגת החלופה לניתוח, בדמות הקרנות או טיפולים אחרים. מצב כזה הוא בהחלט עילה לתביעת רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הרחם.

 

עורך דין רשלנות רפואית וחוות דעת רפואית במקרי רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הרחם

הגשת תביעה בדין רשלנות רפואית איננה עניין של מה בכך. מדובר בתביעה הדורשת התייחסות מקצועית, הן מצד התובעים והן מצד הנתבעים. עורך דין רשלנות רפואית מכיר היטב את הנושא, ויגיש תביעת רשלנות רפואית אך ורק אם ברור לו שהסיכויים שלה להצליח הם גבוהים. לפיכך, עורך הדין כאמור יפעל על פי סדר הפעולות כדלקמן:

  • איסוף החומר: בשלב הראשון, יפעל עורך הדין לאיסוף החומר הרפואי. זאת, תוך דגש מיוחד על התיק הרפואי במוסד בו בוצע הניתוח.
  • חוות דעת רפואית מקצועית: בנוסף, עורך הדין ישלח את המטופלת לקבלת חוות דעת של רופא מומחה. במקרים רבים, חוות הדעת עשויה להיות ההבדל בין הצלחה או כישלון בתביעה.
  • בדיקת החומר וקבלת החלטה: אחרי בדיקת החומר הרפואי והנסיבות, עורך דין רשלנות רפואית יחליט אם תוגש תביעת רשלנות רפואית. הוא יחליט להגיש תביעה, הוא יהיה זה שילווה את התובעת לאורך כל המשפט, עד להצלחה.

 

לסיכום

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך אפשרויות האבחון של המחלה הלא סימפטית הזאת משתפרות. בהתאם, עולות גם הדרישות מהרופאים המטפלים. מה שנחשב אך לפני כמה שנים לטעות סבירה, עשוי להיחשב כיום, ובצדק גמור, לרשלנות רפואית. שעשויה לזכות את התובעת בפיצויים כספיים נכבדים.

 

רוצים ללמוד עוד על רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הרחם? אצלנו בנבחרת המשפטית, תוכלו לאתר מידע הנוגע לדיני רשלנות רפואית, ועורכי דין מהשורה הראשונה שיוכלו לסייע לכם.

עו''ד כפיר דיין דובב
רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הרחם עשויה לבוא לידי ביטוי במצב שבו נגרם נזק למטופלת בעקבות טעות שנעשתה על ידי הצוות הרפואי (המנתח, המרדים, אחות וכו’), טעות שאיש צוות רפואי אחר יכול היה להימנע ממנה. מצב שבו הורחקו האיברים הקרובים לצוואר הרחם מבלי שהדבר היה הכרחי – עשוי להיות רשלנות רפואית.
להלן ההשלכות האפשריות שעשויות להתרחש בעקבות רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הרחם:
  • כאבים באזור הניתוח בעקבות גרימת נזק שנעשתה במהלך הניתוח
  • כאבים באזורים אחרים בגוף בעקבות רשלנות של הצוות הרפואי (למשל, אם המטופלת סובלת מצלקות באזורים שונים בגוף בעקבות החזקה לא נכונה של סכין הניתוח במהלך הניתוח)
בהחלט, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין שמתמחה בתחום רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הרחם שילווה את התביעה. הסיבה לכך היא שעורך הדין מכיר את הנושא על בוריו והוא יוכל ללוות את המטופלת ולבצע עבורה את כל איסוף החומרים ההכרחיים לתביעה.
בשביל לבדוק שהייתה רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הרחם, עורך הדין שמלווה את התביעה יאסוף עבור המטופלת את החומר הרפואי במוסד שבו הניתוח בוצע ויבצע ניתוח של הממצאים. בצירוף חוות הדעת של רופא מומחה בתחום, עורך הדין יוכל לבחון האם אכן הייתה רשלנות רפואית בניתוח.
רשלנות רפואית בניתוח לסרטן כליות

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן כליות עלולה להתרחש במספר סיטואציות, החל מההחלטה על נחיצות הניתוח והחתמת המטופל על טופס הסכמה מדעת, עבור דרך הזמן שהוחלט על

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הלבלב

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הלבלב עלולה להסתיים בתוצאה טרמינלית וקיצונית במקרה הרע, או בנכות וחיי סבל במקרה הפחות רע. בכל מקרה ובכל חשש לרשלנות רפואית

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הכבד

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הכבד עלולה להתרחש במספר סיטואציות, לפני, במהלך או לאחר הניתוח, כאשר החולה כבר נמצא במחלקת האשפוז או בביתו. סרטן הכבד הינה

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הוושט

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הוושט עלולה להותיר את המטופל במצב מורכב ומסובך מכפי שנכנס לניתוח. סרטן הוושט הינו סרטן נדיר באופן יחסי, אולם שכיחותו הולכת

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השד

סרטן השד היא אחת המחלות הקשות והנפוצות ביותר בישראל. המוני נשים סובלות ממנה בשלבים שונים בחייהן, אך החדשות הטובות הן שככל שהגילוי של המחלה הוא

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן העור

סרטן העור הינה מחלה ההופכת ונעשית שכיחה יותר ויותר. גם אם האבחון, פענוח הבדיקות ושאר הטיפולים השיגו הצלחה יחסית, עלולה להתרחש פעולה רשלנית לפני, במהלך

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הערמונית

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הערמונית עלולה לקרות לפני הניתוח, במהלכו או לאחריו, כאשר המטופל כבר נמצא במחלקה בבית החולים או משוחרר לביתו. בכל אחד מהשלבים

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הריאות

סרטן הריאות הוא אחד הגידולים הסרטניים הקטלניים ביותר. למרבה הצער, קיים קושי רב בטיפול בסרטן הזה. הקושי נובע מהמורכבות של הטיפול וכן מהעובדה שבחלק ניכר

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הפה

סרטן הפה הוא מחלה המתחילה לקנן בפיו של המטופל. בשלבים מאוחרים יותר, אם לא התגלתה המחלה ולא טופלה בזמן, מתפשטים התאים הסרטניים לחלקים נוספים בגוף

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו”ד רשלנות רפואית – כפיר דיין דובב

שמי כפיר דיין דובב ואני עורך דין רשלנות רפואית בעל משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה. משרדנו עוסק בתחומים משפטיים מצומצמים, וכך אנו יכול להעסיק צוות המתמחה בתחום הספציפי עליו הוא אחראי. טובת הלקוח היא בראש מעיינינו ומשרד עורכי הדין שלנו ידחוף לכך בכל הכוח. לקוחותינו מקבלים ליווי אישי לכל אורך התהליך המשפטי תוך הערכת סיכויי התביעה אל מול הסיכויים במשא ומתן עם הצד השני. לאורך השנים פיתחנו שיטות משפט יצירתיות שיכולות להביא לפריצות דרך משמעותיות, הן במניעת הגשת תביעות והן בהובלה לסיום ההליכים המשפטיים במהירות.

או השאר פרטים בטופס ❯
שתף/י מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram