רשלנות רפואית בניתוח להסרת קעקוע

ניתוח להסרת קעקוע הינו ניתוח קוסמטי במהותו, כך שרצונו של המטופל בניתוח זה לא נובע בהכרח משיקולים רפואיים. משום כך, אם נגרם נזק כלשהו בניתוח אשר היה צריך רק לשפר את מראהו של המטופל או את איכות חייו, יש בכך עוגמת נפש רבה לצד הנזק הגופני שנגרם.

בכל חשש שנגרמה רשלנות רפואית לפני, במהלך או לאחר הניתוח, יש לפנות לייעוץ של עורך דין רשלנות רפואית, אשר יוכל לבדוק את הצדקת התביעה ולאמוד את עלותה. יש לזכור כי לא כל טעות של הרופא המטפל תוכל להיחשב כפעולה רשלנית. פעולה רשלנית היא פעולה אשר נעשתה, לא במזיד, אולם היא לא עומדת במבחן הרופא הסביר, בסטנדרטים הרפואיים הקיימים ובנהלים המקצועיים.

 

מתי נדרש ניתוח להסרת קעקוע

אנשים רבים, מקעקעים על גופם צורות, שמות או סימנים כלשהם, ומתחרטים על כך מספר שנים לאחר מכן. פעולת הקעקוע הינה קלה באופן יחסי, אולם הסרתו היא פעולה מורכבת ומסובכת יותר, אשר עלולה לכלול סיכונים ונזקים תמידיים. ככל שאנשים רבים יותר מחליטים לקעקע את גופם, כך רבים יותר מבקשים ניתוח להסרת קעקוע.

ניתוח להסרת קעקוע יתבצע, כאשר אין אפשרות להסיר את הקעקוע על ידי לייזר, הן מבחינת הצבעים המעורבים בו, והן מבחינת מידת חדירותו לעור ולעומקו. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית, כאשר מתבצעים חתכים מסביב לקעקוע, ושכבת העור המקועקעת מוסרת.

בדרך כלל, התהליך הניתוחי יתוכנן לפני תחילת הניתוח, אולם בסיטואציות מסוימות, או כאשר מתגלים נתונים חדשים בעת הסרת העור, עלול הרופא הכירורג לשקול מחדש את התוכניות ולקבל החלטות אחרות.

 

סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים בניתוח להסרת קעקוע

הסיכונים והסיבוכים אשר עלולים לנבוע מניתוח להסרת קעקוע כוללים, בדומה לניתוחים אחרים, סיבוכי הרדמה, גם אם היא חלקית, השארת צלקות במקום הקעקוע, ופגיעה בעצבים. אדם אשר מעוניין בניתוח להסרת קעקוע, יהיה מאוכזב לגלות שבמקום הקעקוע קיימת צלקת אשר אינה יכולה להירפא או להגליד.

לכן, על הרופא הכירורג ליידע את המטופל מבעוד מועד על סיבוכים אלה, אשר הינם פוטנציאליים, אולם יהוו משקל משמעותי בגורמים שיש לשקול לפני ביצוע ההליך הכירורגי. בדומה לניתוחים קוסמטיים אחרים, לפעמים מצטיירת בראשו של המטופל תמונה שאינה תמיד נכונה או מציאותית, ולכן על הרופא לוודא וליישר קו עם ציפיות המטופל, ולהדגים לו את התוצאה המציאותית יותר.

 

באילות נסיבות עלולה להתרחש רשלנות רפואית בניתוח להסרת קעקוע

מכיוון שניתוח להסרת קעקוע הוא ניתוח לכל דבר ועניין, יש לקבל את הסכמת המטופל עוד לפני תחילת ההליך. הרופא הכירורג יידרש להסביר את התמונה המלאה למטופל, על סיכויי התהליך וסיבוכיו, גם אם נדירים, כך שכאשר הוא חותם הוא יהיה מודע לכל המידע ויבחר באופן מודע בסיכונים הפוטנציאליים.

רופא אשר יחסיר מהמטופל מידע חיוני, או לא יחתים אותו על טופס הסכמה, עלול להיות חשוף לתביעה על רשלנות רפואית. רשלנות רפואית עלולה להתרחש גם בעת ביצוע לקוי של הניתוח, באופן אשר אינו מקצועי, או לא לקח בחשבון את כלל הגורמים, כמו למשל גודל הקעקוע, הצורך בהדרגתיות ועוד.

לרופא המנתח ישנה אחריות כלפי המטופל, כך שהוא יידרש לתת את הפתרון הטוב ביותר לבעיה אותה מעלה המטופל. כך למשל אם ישנה אפשרות להשארת צלקת גדולה מדי באיבר חשוף, יש לשקול אופציות טיפוליות נוספות, כמו למשל השתלת עור, ובלבד שהמטופל יהיה מודע להשלכות הניתוח ולתוצאה האסתטית שתתקבל.

 

ניהול המשפט העוסק ברשלנות רפואית בניתוח להסרת קעקוע

כאשר ישנו חשש כי בוצעה פעילות רשלנית בכל אחד משלבי הניתוח להסרת הקעקוע, יש להיוועץ עם עורך דין רשלנות רפואית, אשר יוכל להעריך את הצדקת התביעה ולאמוד את ערכה ועלותה. בשלב הראשון יידרש עורך הדין לאסוף את כל הנתונים והמידע המקצועי שיש בתביעה, לרבות הקלטת שיחות בין המטופל לרופא המטפל, החלטות שנעשו והבטחות שהובטחו.

בשלב זה יוכל עורך הדין להבין האם נעשתה פעולה רשלנית בתיק, והאם הנזק שהתרחש נוצר באופן ישיר מפעולה זו. ככלל, יידרש עורך הדין להוכיח בתיק כי הרופא המטפל לא פעל על פי מה שהיה מצופה ממנו, על פי הסטנדרטים המקובלים.

 

חשיבותה של חוות דעת בנושא רשלנות רפואית בניתוח להסרת קעקוע

כדי להוכיח את עיקרו הרופא הסביר יידרש עורך הדין לחוות דעת של רופאים כירורגים מומחים נוספים, אשר יוכלו להדגים מקרים דומים עם תוצאות שונות. כמו כן, הרופאים המומחים, אשר יתפקדו כעדים אוביקטיביים, יוכלו לבאר ולפרש את המונחים המקצועיים הקיימים בתיק, ולהוביל את השומעים בתיק למסקנה לגבי גובה הפיצויים שיש לפסוק לתובע.

יש לזכור כי גובה הפיצויים תלוי באחוזי הנכות הנקבעים, מבחינה אסתטית ופיזית, הלוקחים בחשבון את מיקומה של הצלקת ותופעות נלוות אליה כמו למשל גרד.

 

לסיכום

רשלנות רפואית בניתוח להסרת קעקוע יכולה להופיע בשלבים שונים של ההליך, החל משלב החתימה על טופס הסכמה מדעת ופירוט הסיכונים והסיבוכים הקשורים לניתוח, עבור דרך ההחלטה על ההליך הנכון לטיפול ודרך הטיפול ועד המעקב והטיפול הנלווה אשר נדרש לעיתים לאחר הניתוח.

ניתוח להסרת קעקוע הינו ניתוח אלקטיבי וקוסמטי, בו בוחר המטופל לא על פי שיקולים רפואיים אלא בעיקר על פי שיקולים אסתטיים בעיקרם. משום כך, יש להסביר לו לפני תחילת ההליך הכירורגי על כל אותם סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים, ואף נדירים, אשר עלולים להתרחש.

יש להציג לו את התמונה הרחבה גם מבחינה אסתטית, אשר לוקחת בחשבון סיכון לצלקות בולטות. בכל חשש לרשלנות רפואית שנעשתה יש להיוועץ עם עורך דין רשלנות רפואית, אשר יאסוף את החומרים הדרושים לתביעה, יקבל חוות דעת מכירורגים מומחים וינסה לחתור לשורה התחתונה של המשפט, אשר תובעת תשלום דמי פיצויים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

עו”ד רשלנות רפואית – כפיר דיין דובב

שמי כפיר דיין דובב ואני עורך דין רשלנות רפואית בעל משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה. משרדנו עוסק בתחומים משפטיים מצומצמים, וכך אנו יכול להעסיק צוות המתמחה בתחום הספציפי עליו הוא אחראי. טובת הלקוח היא בראש מעיינינו ומשרד עורכי הדין שלנו ידחוף לכך בכל הכוח. לקוחותינו מקבלים ליווי אישי לכל אורך התהליך המשפטי תוך הערכת סיכויי התביעה אל מול הסיכויים במשא ומתן עם הצד השני. לאורך השנים פיתחנו שיטות משפט יצירתיות שיכולות להביא לפריצות דרך משמעותיות, הן במניעת הגשת תביעות והן בהובלה לסיום ההליכים המשפטיים במהירות.

או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

רשלנות רפואית בניתוח עמוד השדרה

עמוד השדרה, כשמו כן הוא, הוא שדרת הגוף של המטפל. כל פגיעה בעמוד השדרה עלולה להוביל לתוצאות חמורות מאד מבחינת המטופל. לפיכך, רופאים המבצעים ניתוחי

רשלנות רפואית בניתוח אוזן

האוזן היא האיבר בגוף האחראי על השמיעה. מדובר באיבר מורכב מאוד, שההשפעות שלו על איכות החיים חורגת מעבר לתפקיד העיקרי שלו, קרי השמיעה. ניתוחי אוזן

רשלנות רפואית בניתוח אף

ניתוחי אף נמנים עם הניתוחים המבוקשים ביותר. במהלך העשורים האחרונים, בעקבות השיפורים הטכנולוגיים המשמעותיים, הפכו ניתוחי אף למקובלים אף יותר. בשורות להלן נדון בניתוחי האף

רשלנות רפואית בניתוח בכף היד

כף היד נמנית עם האיברים השימושיים ביותר בגוף האדם. אין כמעט עיסוק או מצב שבו לא נעשה בה שימוש. לפיכך, כל פגיעה בכף היד עלולה

רשלנות רפואית בניתוח בטן

הבטן היא אחד האזורים המורכבים בגוף, והיא מכילה חלק משמעותי מכלל האיברים החיוניים להישרדות הגוף. בגלל המורכבות של הבטן וריבוי האיברים וחלקי הגוף הנמצאים בתוכה,

רשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר בקרב נשים. מדובר בניתוח אסתטי מעיקרו, שבו מגדילים הרופאים המנתחים באמצעים מלאכותיים את החזה של המטופלת. לניתוח

רשלנות רפואית בניתוח כריתת רחם

ניתוח כריתת רחם הוא ניתוח שבו מתבצעת כריתה מלאה או חלקית של הרחם. בגלל החשיבות של הרחם והעובדה שבלעדיו לא תהיה אפשרות למנותחת להרות, השיקולים

רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה

השמנת יתר היא אחת הרעות החולות של העידן המודרני. עם השנים התוו מומחים לנושא דרכים שונות לטיפול בבעיית ההשמנה. זאת, באמצעות מגוון רחב של טיפולים

עו''ד כפיר דיין דובב
תילחם לבד ולא תשיג כלום. תתקשר, וסוללת עורכי דין ממולחים יילחמו בִּשְׁבִילְךָ