קבלת דבר במרמה

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

קבלת דבר במרמה נקבע על פי סעיף 415 לחוק העונשין במסגרתו מיוחסת לנאשם עבירה של קבלת דבר מסוים במרמה באופן מוחשי. ניתן להעמיד נאשם לדין על קבלת דבר מסוים במרמה בשני סעיפים שונים כאשר הראשון הוא קבלת דבר סתמי במרמה ואילו הסעיף השני קובע על קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

ההבדל העיקרי בין כל אחד מהסעיפים הללו מגיע בחומרת העונש שאותו יפסוק בית המשפט על הנאשם שקיבל את דבר המרמה.

לא מעט נאשמים שקיבלו דבר מסוים על פניו בצורה תקינה וחוקית מגלים כי הם קיבלו זימון לחקירה על מנת להיחקר בטענה של קבלת דבר במרמה. בין אם מדובר בשלב החקירה או אפילו בשלב מתקדם יותר של הגשת כתב אישום חשוב מאוד שיעמוד לצדך עורך דין פלילי מיומן ומנוסה. משרדנו מתמחה בייצוג של חשודים או נאשמים בקבלת דבר מסוים במרמה או בכל סוג אחר של עבירה הקשורה לדין הפלילי. אנו מייצגים נאשמים בבתי המשפט בכל עיר בישראל, כך שאתם יכולים להיות סבורים כי יהיה מי שיעמוד לצדכם ויעזור לכם להוציא את האמת לאור. כי לכל נאשם בקבלת דבר במרמה מגיעה הזכות להיות מיוצג על ידי משרד עורכי דין מיומן אשר מכיר את הדין הפלילי על בוריו ועל כל גווניו.

 

מהו המונח "מרמה"?

על פי סעיף 414 לחוק העונשין קיימת הגדרה מדויקת למונח "מרמה", כך שכל נאשם יוכל להבין בצורה מדויקת על מה הוא מואשם. “טענת עובדה בעניין שבעבר, בהווה או בעתיד, הנטענת בכתב, בעל פה או בהתנהגות, ואשר הטוען אותה יודע שאינה אמת או שאינו מאמין שהיא אמת”. אנו למדים כי המושג "מרמה" בדין הפלילי הינו מושג רחב מאוד אשר כולל בתוכו כל טענה בכל תקופת זמן שכל מי שטוען אליה סבור או אפילו מודע לכך שהיא איננה אמת.

מכיוון שמונח "מרמה" זכה להגדרה כל כך רחבה, בתי המשפט במדינת ישראל מקבלים מידיי יום מאות תיקים שונים המקושרים לנושא של קבלת דבר במרמה. כמובן שכל תיק מקבל מיד את הקטלוג של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות או בנסיבות מקלות. אך חשוב להבין כי בתי המשפט והדיינים מטעמם אינם מקלים ראש במקרים של קבלת דבר מסוים במרמה, למרות התיקים הרבים שמגיעים לכותלי בית המשפט בנושא הזה.

מכיוון שאנשים רבים אכן מקבלים לידיהם דברים מסוימים בצורה לא חוקית, בית המשפט שם דגש מרכזי על החמרת הענישה ועל פיקוח מרובה מכל הקשור לנושא הזה. כך שחשוב מאוד לא להקל ראש ולהצטייד בעורך דין פלילי מנוסה על מנת שיעזור לכם להוציא את הצדק לאור וכמובן יחזיר לכם בחזרה את החופש שלכם.

 

כיצד ניתן לקבל דבר מסוים במרמה?

אנשים רבים שמואשמים על קבלת דבר במרמה אינם בכלל מבינים מהן הסיבות שבגינן הם מואשמים באישום זה. לכן חשוב מאוד שנסביר בצורה ברורה פעם אחת ולתמיד כיצד אדם מן השורה יכול לקבל דבר מסוים במרמה, לעיתים אפילו בתום לב מוחלט.

בית המשפט קבע כי אדם אשר מחליט להציג מצג שווא על מנת לקבל דבר מסוים מאדם אחר עשה זאת במרמה. בית המשפט טוען בנוסף כי האדם שטוען כי הוא רומה על ידי אדם אחר חייב להוכיח כי אילולא מצג השווא, הרמאי איננו היה מצליח להוציא ממנו את הדבר המסוים אותו הוא לקח. כך שלא רק לנאשם יש את הצורך להוכיח את חפותו, אלא גם על המאשים חייבת ההוכחה להראות כי המצג שווא הוא זה שגרם לו לתת לרמאי את הדבר אותו הוא לקח ממנו.

מהו העונש הקבוע בחוק על קבלת דבר במרמה?

כמו בכל החלטה של בית המשפט קיימים לא מעט אלמנטים או מגבלות אשר יכולות להקל או אפילו להחמיר את העונש. כך גם כאשר אדם מואשם בקבלת דבר מסוים במרמה, בית המשפט יכול לפסוק את עונשו בצורות שונות. העונש המקסימאלי על קבלת דבר במרמה בנסיבות מקלות יכול להגיע עד ל-3 שנות מאסר בפועל, עונש משמעותי מאוד שיכול להגביל בצורה ניכרת את חייו של כל אדם. מנגד כאשר אתם מקבלים דבר במרמה בנסיבות מחמירות העונש יכול להגיע עד ל-5 שנות מאסר בפועל.

זוהי הסיבה שאתם צריכים להעמיד לצדכם את עורכי הדין הפליליים הטובים ביותר, כי לא מדובר במשחק ילדים כאשר זה מגיע לעונשים כל כך חמורים. האפשרויות שעומדות לרשותכם הן רבות ומגוונות, אך חשוב שתבחרו בעורך דין מנוסה שיסייע לכם כבר מתחילת הדרך על מנת שתוכלו להוכיח את חפותכם בהקדם האפשרי. ככל שהדיון יהיה בשלב מתקדם יותר כך יהיה קשה יותר להחזיר את הגלגל לאחור, וככל הנראה האפשרות היחידה תהיה רק להקל בעונש ולא למנוע אותו לחלוטין. כל מקרה של נאשם נקבע לגופו ומנותח על ידי הצוות המנוסה והמיומן שלנו.

מהן הסיבות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות?

אחד מהפחדים הגדולים ביותר של כל אדם אשר מואשם בקבלת דבר במרמה זה שיקבע כי הדבר הגיע לידיו של הנאשם בנסיבות מחמירות. אך כיצד בית המשפט יכול לקבוע כי הנאשם קיבל את הדבר בנסיבות מחמירות ולא בנסיבות מקלות? התשובה לכך הינה ברורה למדיי.

בית המשפט קובע את חומרת המקרה כאשר הוא שוקל את כמות המקרים שהתרחשו בין הנאשם למאשים, את אורך הזמן שבו בוצע על פניו המקרה וכמובן כמות הכסף שאותה הפסיד המאשים לטובת הנאשם. כל אחד מהנסיבות הללו יכול לקבוע האם הנאשם קיבל דבר מסוים במרמה בנסיבות מחמירות או בנסיבות מקלות.

זימון לחקירה על קבלת דבר במרמה

לרוב המשטרה היא זאת שמטפלת ראשונה במקרים של קבלת דבר במרמה. כאשר הזימון ברוב המקרים יגיע אליכם על ידי יחידת ההונאה של המשטרה. בכל מחוז של המשטרה קיימת יחידה שאחראית על חקירת הונאות מכל סוג שהוא, כך גם על קבלת דברים מסוימים באופן לא חוקי. אך חשוב להבין כי מרגע תחילת החקירה, כל דבר שאתם עומדים להגיד עלול להיות בשימוש נגדכם גם בבית המשפט. כל חקירה במשטרה מצולמת, והיא ראיה קבילה גם בבית המשפט, ולכן חשוב מאוד שלא תקלו ראש בנושא הזה.

מיד כאשר אתם מקבלים זימון על ידי יחידת ההונאה של המשטרה חשוב מאוד שתפנו לעורך דין פלילי על מנת שינחה אתכם ויסייע בהכנה לחקירה משטרתית . עורך דין פלילי הוא איש המקצוע המנוסה ביותר שיוכל ללוות אתכם לכל אורך התהליך כך שתדעו שיש מי שעומד מאחוריכם ולא מאפשר לכם ליפול אחורנית.

קבלת ההחלטות מיד עם תחילת הדיונים והחקירות עשויה להשתנות, שכן המשטרה עלולה להפעיל עליכם לחץ על מנת לקבל מכם הודאה או הסכמה מסוימת. ככל שתדחו את ההחלטה על בחירת עורך הדין הפלילי שילווה אתכם, כך אתם תסבכו את עצמכם עוד יותר. אנו נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את הייצוג הטוב ביותר, כך שתוכלו לדעת שאתם נמצאים בידיים הטובות והמקצועיות ביותר בתחום של הדין הפלילי.

רמאי

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין פלילי אלון ארז
עו"ד פלילי אלון ארז - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
האם כדאי שתתקשרו לעורך דין פלילי?

המשטרה מחפשת אתכם? הוזמנתם לחקירה? אתם יודעים שעברתם עבירה פלילית כלשהי ורוצים לקבל ייעוץ מה עליכם לעשות ומה יהיה הצעד הנכון לכם? אם כך, כדאי

עורך דין פלילי לייצוג בעבירות רצח

מתוך אינספור עבירות שכל אדם עלול לעבור, אין ספק שהעבירה החמורה ביותר שיש היא רצח. יכולים להיות לא מעט הסברים לביצוע עבירות כאלה וכמובן שיש

המדריך המלא לחקירה פלילית במשטרה

חקירה פלילית היא ללא ספק אירוע מלחיץ שיכול להשאיר צלקות בנפשו של הנחקר. כדי למנוע נזקים ארוכי טווח כתוצאה מהחקירה מומלץ לשמור על כמה כללים

כתב אישום: הסבר מלא ומקיף

מרגע הגשת כתב אישום אדם מפסיק להיות חשוד בביצוע עבירה והופך נאשם. למצב משפטי זה השלכות רחבות היקף, ובמאמר קצר זה נסקור את המשמעויות של

איומים מכל הסוגים

אם יש משהו שכולנו עדים לו בשנים האחרונות במדינת ישראל, זו האלימות ההולכת ומתחזקת. יותר ויותר מקרים של אלימות חוזרים ונשנים אצלנו בארץ, בין אם

הונאה בכרטיסי אשראי

הונאת כרטיסי אשראי הפכה להיות בשנים האחרונות אחת מעבירות הרכוש השכיחות ביותר. מצד אחד התופעה גורמת לאי נעימות ולנזק כספי רב לאדם שהכרטיס שייך לו,

מעשה סדום

עבירת מעשה סדום המוגדרת בתור סעיף 347, לחוק נחשבת בספר החוקים בתור אחת מהעבירות החמורות

קרא עוד »