עבירות מרמה והונאה

עורך דין פלילי סיוון
עו"ד פלילי סיוון כהן - זמינה לייעוץ
עבירות מרמה והונאה
עבירות מרמה והונאהה

עבירות מרמה והונאה הפכו להיות בשנים האחרונות מהעבירות השכיחות ביותר בעולמנו, וניתן לבצע אותן במגוון רחב של דרכים בזכות התקדמות הטכנולוגיה.

על פי ספר החוקים מדובר באחת מהעבירות החמורות ביותר, ולכן רשויות האכיפה במדינת ישראל עושות את מירב המאמצים על מנת למגר את התופעה.

לא פעם עבירות מרמה והונאה קורות במגזר העסקי, ולפעמים הן גם קורות במגזר הפרטי – לכן צריך לשים לכך לב, כי זה יכול לתפוס אתכם כמעט מכל עבר. בחלק נכבד מהמקרים עבירות מרמה והונאה מתבצעות על ידי אנשים נורמטיביים ללא כל עבר פלילי אשר ביצעו אותן ללא כל כוונת תחילה.

מהן עבירות מרמה והונאה על פי החוק?

הונאה היא עניין מורכב מאוד אשר מתפרס בספר החוקים על גבי סעיפים רבים, ולכן חשוב מאוד לשים את האצבע על מקרי ההונאה השכיחים ביותר. במקרים מסוימים עבירות מרמה והונאה באות לידיי ביטוי באמצעות זיוף של מסמכים או תעודות ובחלק אחר של המקרים מדובר בהונאות כספיות הקשורות לקבלת דבר במרמה.

עבירות מרמה והונאה מתחלקות לשני סעיפים מרכזיים, הסעיף הראשון הוא סעיף סל אשר מכיל בתוכו את כל עבירות המרמה הקשורות לתחום של קבלת דבר במרמה.

מדובר בעבירה רחבה מאוד אשר כוללת בתוכה מגוון רחב של מצבים שבהם נאשם מסוים מקבל טובת הנאה בכדי לקדם דבר אחר. מדובר בעבירת הונאה שכיחה במיוחד אשר הפכה להיות נפוצה הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, ובית המשפט שם דגש מרכזי בכדי למגר את התופעה הזאת.

הסעיף השני כולל בתוכו את כל הסעיפים האחרים שיכולים להיות קשורים לעבירות מרמה והונאה. בין שלל המקרים שאותם אנו מכירים מהיום יום ניתן לראות מקרים של קשירת קשר להונאה, זיוף תעודות זהות או לידה, התחזות לבן אדם אחר ועוד מגוון רחב של פעולות מהסוג הזה.

לכל אחת מהעבירות הללו יש את רף הענישה השייך אליה, ולא ניתן להשליך בין עבירה כזאת לעבירה אחרת. בית המשפט רואה בחומרה מעשים מסוימים שעלולים לפגוע בצורה מסוימת בכלל הציבור, אל מול מקרי הונאה שיכולים לפגוע רק באדם ספציפי. לכן בכל מקרה שבו אתם מואשמים בעבירות הונאה חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין פלילי על מנת שתבדקו בדיוק מה המצב שלכם, וכיצד תוכלו להחזיר את עצמכם למוטב.

הדבר החמור ביותר שתוכלו לעשות לעצמכם זה להיות מואשמים בעבירה פלילית ושיפתח נגדכם תיק פלילי שעלול להיות כתם שחור לאורך כל החיים שלכם. עורך דין פלילי ידע לייצג אתכם בצורה נאמנה אל מול רשויות החוק, ויהפוך את כל ההליך להיות הרבה יותר פשוט עבורכם.

כך תוכלו לדעת שאתם נמצאים בידיים המקצועיות ביותר של איש מקצוע אשר מכיר את הנושא של עבירות הונאה לאורכן ולרוחבן.

האם עבירות הונאה מתרחשות רק במגזר העסקי?

אחת מהטעויות הנפוצות ביותר שניתן לחשוב זה שעבירות הונאה מתרחשות לרוב רק במגזר העסקי, שכן שם ניתן לעשות מכה רצינית בכל הקשור לנושא הזה. אך למען האמת?

עבירות הונאה הן חלק בלתי נפרד מההתנהלות היומיומית של כל אחד מאיתנו, לא מעט עבירות הונאה יכולות להתרחש גם במגזר הפרטי. לכן חשוב מאוד להיות קשובים ולשים לב לכל דבר קטן שעלול להדליק אצלכם נורה אדומה. אף אחד לא רוצה לדעת כי בוצעו כנגדו עבירות הונאה שיכולות לסבך אותו במיוחד.

ההתמודדות עם הנושא הזה יכולה להיות קשה מאוד, ומציאת האדם שביצע את עבירות ההונאה זה סיפור לא פשוט.

מה אתם צריכים לעשות במידה ונתקלתם בעבירת הונאה כנגדכם? האמת היא שהדבר הראשון זה לפנות למשטרה על מנת שתוכל לטפל בנושא עם כל הכלים שעומדים לרשותה.

מצד שני תוכלו להצטייד בשירותיו של עורך דין פלילי על מנת שיעזור לכם להוציא את הצדק לאור, וכמובן יסייע לכם להושיב את העבריינים מאחורי סורג ובריח. כי לא ניתן לדעת עד כמה עבירת ההונאה הייתה חמורה עד אשר המקרה מגיע לפתחו של בית המשפט שיוציא את כל הפרטים שחשוב שתדעו.

באמצעות עורך דין פלילי מיומן תוכלו לדעת שאתם נמצאים בידיים הטובות ביותר שיהפכו את המקרה להיות הרבה יותר זניח מאשר הוא היה לפני כן.

החשיבות של עורך דין פלילי במקרה של עבירות הונאה

עבירות הונאה כמו שכבר ציינו הפכו להיות מכת מדינה, וניתן לראות אותן כמעט בכל מקום – הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי.

לכן חשוב מאוד לשים אליהן לב ולדעת באילו דרכים ניתן להתמודד איתם בכדי למגר את התופעה. אך ברוב המקרים העבריינים משתמשים בכלים מתקדמים אשר עומדים לרשותם, כל זאת על מנת שלא להיתפס.

כל עבריין שמבצע עבירת הונאה מבין כי דינו יכול להיות מאסר בפועל, ולכן הוא נוקט במשנה זהירות – דבר שהופך את הליך תפיסתו להיות קשה במיוחד, אך שלב איסוף הראיות יכול להיות הרבה יותר מתסכל.

כאשר בית המשפט קובע את גזר הדין הוא שוקל אלמנטים רבים אשר צריך לקחת בחשבון. זוהי הסיבה שאסור לכם לעמוד לבדכם, וחשוב מאוד שתפנו לעורך דין פלילי על מנת שיספק לכם ייעוץ והכוונה מקצועית.

בסופו של יום, אם תצליחו להביא מגוון רחב של עדויות והוכחות שמחזקות את הטענה שלכם תוכלו להביא למצב שבו תקבלו זיכוי או הפחתה משמעותית בעונש. המטרה הראשית של כל עורך דין פלילי זה להשיג את התוצאה הטובה ביותר, כאשר במקרים מסוימים עונש מאסר הוא עובדה מוגמרת – והמטרה היא רק לנסות ולהפחית את הנזק. בכל שלב יעשה עורך הדין הערכת מצב על מנת לעדכן את הלקוח שידע בדיוק מה צופן לו העתיד.

עורך דין פלילי אשר מכיר את התחום על בוריו מבין כי השלב החשוב ביותר בחקירת עבירות הונאה זה איסוף הראיות. בית המשפט ירצה לראות הוכחות חותכות לכך שבוצעו נגד התובע עבירות הונאה חמורות ככל האפשר, ומצד שני הוא ירצה לראות הוכחות כי הנאשם הוא זה שביצע את העבירה. מדובר בהליך החשוב ביותר במשפט, ורק עורך דין פלילי מנוסה יוכל לסייע לכם בשלב הזה בצורה הטובה ביותר.

לכן חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין פלילי על מנת שיסייע לכם בהליך ולא תבצעו את הפעולה באופן עצמאי. שלב איסוף הראיות יכול לקחת זמן רב, ולכן חשוב מאוד לפנות לעורך דין פלילי מוקדם ככל האפשר על מנת שיהיה מספיק זמן להציג את כל הראיות הנדרשות.

מהי חומרת הענישה במקרים של עבירות הונאה?

בית המשפט רואה בחומרה את כל הנושא של עבירות הונאה, ומובן לכולם כי מדובר בעניין שחייב להכיל בתוכו רף ענישה משמעותי מאוד. ברוב מקרי ההונאה העונש המקסימאלי עומד על עד 3 שנות מאסר בפועל, כאשר במקרים שבהם מדובר על מקרה הונאה משמעותי העונש יכול להגיע גם עד ל-5 שנות מאסר בפועל.

כמובן שבסופו של יום האלמנט שקובע את חומרת הענישה יהיה כמות ההוכחות שנאספו במהלך או לפני הדיונים בבית המשפט.

לכן אתם בטח שואלים את עצמכם כיצד תוכלו להתמודד עם עבירות הונאה? התשובה לכך היא מאוד פשוטה, ואולי האופציה היחידה שתוכל לסייע לכם על מנת שתוכלו להוציא את הצדק לאור.

פנייה לעורך דין פלילי אשר מכיר את הנושא של עבירות הונאה בצורה אידיאלית יסייע לכם להשיג את המטרה המרכזית שלכם. לכל עבירת הונאה צריך להתייחס בצורה שונה, ולכן חשוב מאוד שתדעו כיצד לעשות זאת.

האפשרויות שעומדות לרשותכם הן רבות ומגוונות, ולכן אתם צריכים לדעת מה לעשות על מנת שלא תמצאו את עצמכם מסתבכים והולכים לאיבוד. רק עורך דין פלילי אשר מכיר את התחום בצורה טובה יסייע לכם ויסביר לכם בדיוק מהם השלבים הנדרשים לביצוע על מנת להפוך את כל ההליך להיות הרבה יותר קל ופשוט.

עריכת דין פלילי
עורך דין פלילי סיוון כהן תלווה אותך בכל התהליך עד להשגת התוצאה הרצויה!

עורך דין מרמה והונאה

כשאנחנו עוד נמצאים בגיל הילדות, אנחנו לא פעם משחקים עם חברינו ובני משפחתנו בכל מיני משחקים, אשר במסגרתם אנחנו עלולים להרגיש מרומים. לפעמים מי שמשחק

קבלת דבר במרמה – עונש

קבלת דבר במרמה הוא התרגום המשפטי למילה אחת ויחידה עם קונוטציה שלילית ביותר – רמאות. הביטוי "קבלת דבר במרמה" כולל שלוש מילים והוא משמש מזה

עבירות ביטוח לאומי

עם העבירות שהפכו נפוצות יותר בשנים האחרונות, ניתן למנות עבירות ביטוח לאומי. עבירות המתבצעות מול המוסד לביטוח לאומי הן למעשה עבירות פליליות לכל דבר ועניין.

קבלת דבר במרמה

קבלת דבר במרמה נקבע על פי סעיף 415 לחוק העונשין במסגרתו מיוחסת לנאשם עבירה של קבלת דבר מסוים במרמה באופן מוחשי. ניתן להעמיד נאשם לדין