עורך דין פלילי

עורך דין פלילי סיוון
עו"ד פלילי סיוון כהן - זמינה לייעוץ

עורך דין פלילי מצופה להכיר לעומק את חוק העונשין הישראלי ולהיות בקיא ברף הענישה הקבוע בדין הפלילי בגין עבירות פליליות לסוגיהן.

לרמת בקיאותו של עורך דין פלילי בנושאים אלו ובהלכה הפסוקה והתקדימים שנתקבלו בתיקים פליליים בארץ, ישנה חשיבות רבה בכל הנוגע ליכולתו למצות את זכויותיו של מרשו מול הערכאות המשפטיות, ובפרט כשמדובר על עורך דין פלילי הפועל גם כסניגור פלילי. 

כמה עולה עורך דין פלילי טוב?

העמלה המשולמת לעורך דין פלילי נכון לשנת 2021 נעה בטווחים שלהלן:

 • ייעוץ ראשוני – חינם, חייגו עכשיו: 077-804-3235.
 • שעת ייעוץ ראשונית מול עורך דין פלילי – בין 800 ל – 1,200 שקלים בממוצע.
 • שעת ייעוץ הכוללת אפיון מסמכים מול עורך דין פלילי – בין 900 ל – 1300 שקלים בממוצע
 • שחרור בערבות בבית המשפט על ידי עורך דין פלילי – בין 1,500 ל 3,000 שקלים בממוצע.
 • הכנת חוות דעת בכתב על ידי עורך דין פלילי – בין 5,000 ל – 8,000 שקלים בממוצע.

 

במידה וחלילה עולה הצורך בטיפול בכתב אישום פלילי בתיקים מסוגים שונים, העלויות נעות בין 1600 ל – 5500 שקלים בממוצע. עלות היצוג בבתי המשפט בעבירות פליליות מסוגים שונים, תלויה בסוג העבירה, אך היא נעה סביב הטווחים הללו בממוצע. ישנם כמובן תעריפים שונים לתיקים פליליים מסוגים שונים, אותם ניתן לסקור באתרי אינטרנט יעודיים להשוואת מחירים של עורכי דין פליליים.

כולנו היינו רוצים לחיות בשקט ובשלווה, לדעת שלא עשינו שום עבירה על החוק ולדעת שאין לנו שום דבר שעליו נצטרך לתת את הדין. עם זאת, לחיים יש את הקצב שלהם ולכל אחד יש גם פיתויים שונים שלא תמיד הוא יוכל לעמוד בהם, מה שפעמים רבות גורם לכך שכן נעבור עבירות פליליות שונות, שיצריכו מאיתנו לפנות אל עורך דין פלילי.

לכל מי שעבר עבירה פלילית יש סיבה לכך, והסיבות יכולות להיות רבות ומגוונות.

לדוגמה, יש אנשים שעברו עבירה פלילית מחוסר היכרות עם החוק ואילו אחרים מצאו עצמם בסיטואציה כלכלית כל כך קשה, עד כי העבירה המסוימת על החוק נעשתה בתקווה לשפר את מצבם. מה שבטוח זה שאם עברתם עבירה על החוק מסיבה כזו או אחרת.

אם נתפסתם, כדאי שיעמוד לצידכם עו"ד פלילי מוביל.

עורך הדין שאליו כדאי לכם לפנות הוא עורך דין לענייני פלילים, שכן הוא איש המקצוע שמכיר את התחום לעומק והוא האדם שיוכל לעזור לכם למזער את הנזקים.

מה עורך דין פלילי עושה בפועל?

עורך דין פלילי אחראי לייצוג של לקוחותיו העומדים לדין פלילי, ולהגנה על זכויותיהם מול המערכת. עורך דין פלילי מספק למרשו ליווי משפטי אישי החל משלב החקירה המשטרתית ועד תום ההליכים המתקיימים כנגדו בבית הדין הפלילי, במידה והוחלט להגיש כנגד החשוד כתב אישום.

במקרה בו הנאשם עומד למשפט, עורך דין פלילי אחראי לתור אחר דרכים לביטול האישומים כנגד הלקוח ויחתור לזיכויו במשפט, או להמתקת גזר הדין עד כמה שניתן. לסיכומו של עניין, תפקידו העיקרי של עורך דין פלילי הוא להפחית את הענישה המוטלת על מיוצגיו עד כמה שהחוק מאפשר, על מנת לסייע להם לפתוח דף חדש בחייהם בהקדם האפשרי.

מה זה סנגור וכיצד הוא נוגע לתחום עיסוקו של עו"ד פלילי?

בתחום המשפט הפלילי, לרוב המדינה תהיה בתפקיד התובעת, ומי שייצג את המדינה בתביעה כנגד הנאשם, יהיה פרקליט הפועל כבא כוחה של המדינה. לכן את הנתבע נדרש לייצג עורך דין פלילי מוסמך, שיפעל כסנגור מטעמו, יציג את הצד שלו בתביעה ויחתור להמתקת עונשו.

מה היתרון בפניה לקבלת ייעוץ משפטי של עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי לרוב יכיר את מכלול המנגנונים המעורבים בנושא האכיפה והמשפט – החל מתחנות משטרה מקומיות ועד לדרגים הבכירים ביותר בפרקליטות. היות ולדרך בה החקירה וההליך המשפטי מתנהלים, עשויות להיות השלכות כבדות משקל לגבי הנאשם והנפגעים, ישנה חשיבות מכרעת להסתייעות בשירותיו של עורך דין שהתמחה וצבר ניסיון דווקא בתחום הפלילים ומכיר מקרוב את אופן פעולתם של הגופים השונים העוסקים במלאכה.

גם בקיאות בפסיקה המקובלת בתיקים פליליים מסייעת מאוד להערכת סיכויי ההצלחה בתיק הפלילי, וכאן מדובר במומחיות שאותה עורך דין יכול לצבור רק על ידי התמקצעות ועיסוק שוטף בתחום המשפט הפלילי.

איך בוחרים עורך פלילי מומלץ?

בבואכם לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי, ישנם מספר פרמטרים לתת עליהם את הדעת:

 1. ותק – עורך דין פלילי מעולה, הוא כזה שצבר ותק במקצוע והתנסה בייצוג לקוחות במגוון תיקים פליליים הנוגעים לעבירות פליליות מסוגים שונים.
 2. ניסיון מקצועי – תחום הפלילים הוא מורכב וסבוך מעצם מהותו, ולכן ייטב לכם אם עורך הדין הפלילי שידאג לאינטרסים שלכם, יהיה כזה שחי את תחום המשפט הפלילי, ומתמחה בכמה שיותר היבטים בו. עורכי דין רבים מפרטים את ניסיונם המקצועי באתר האינטרנט שלהם, כך שקל יחסית לזהות איזה ניסיון מקצועי עורך הדין הפלילי שלפניכם מביא עימו לשולחן והאם הוא משרת את הצרכים שלכם.
 3. מוניטין מקצועי ללא רבב – עורך דין פלילי מומלץ, כשמו כן הוא: עורך דין פלילי שיש עליו המלצות חיוביות, ורצוי מלקוחות רבים. אולם חשוב לא פחות ממוניטין מקצועי חיובי, הוא לבדוק דווקא שלעורך הדין הנבחר לא יצא מוניטין שלילי בתחומו, ושרשיונו לעיסוק בעריכת דין עודנו בתוקף.
 4. היסטוריה של הצלחות במשפטים פליליים – יחד עם הוותק והניסיון המקצועי שעורך דין פלילי צובר ככל שהוא מטפל בתיקים פליליים רבים יותר, הוא מצופה לצבור גם רקורד של הצלחות ונצחונות שהשיג לטובת לקוחותיו.
 5. זמינות ויחס אישי – הזמינות של עורך דין פלילי ללקוחותיו היא מעל הכל. עורך דין פלילי שאינו זמין וקשוב ללקוח, לא יוכל לקדם כהלכה את טובתו ולדאוג למיצוי זכויותיו.
 6. אמינות – בבחירת עורך דין פלילי יש להיזהר מעורך דין שמתחייב לספק לכם תוצאות ספציפיות. הליכים פליליים הם דינמיים ומורכבים מטבעם, ונושאים רבים אינם נתונים לשליטתם של הנאשם ועורך דינו. מסיבה זו עורך דין פלילי שמבטיח ללקוחותיו תוצאות חד משמעיות בהליכים הפליליים בהם הם מעורבים, הוא כזה שאמינותו אינה ודאית.
 7. התרשמות אישית – בבחירת עורך דין פלילי, בדומה לכל נותן שירות ואף יותר, ישנה חשיבות רבה להתרשמות אישית מרמת המקצוענות, הידע, והגישה של בעל המקצוע. חשובה לא פחות לעניין זה, היא הכימיה האישית שלכם מול עורך הדין שאמור לייצג אתכם. לכן כדאי ואף הכרחי לקבוע פגישת ייעוץ מול כמה עורכי דין פליליים  לפני שבוחרים את עורך הדין הפלילי שיפעל מטעמכם.

כיצד נקבע שכר הטרחה של עו"ד פלילי?

אין זה סוד שגובה שכר הטרחה שעורכי דין שונים גובים מלקוחותיהם, נקבע על בסיס מגוון רחב של שיקולים, החורגים מן הניסיון המקצועי והמוניטין שצבר עורך הדין. סוג העבירה הפלילית, רמת המורכבות של התיק הפלילי וסיכויי ההצלחה בתיק, מהווים גם הם שיקולים המשפיעים על הצעת המחיר שעורכי דין שונים יספקו לכם. ישנו שוני גם בעלויות הייצוג המשפטי באזורים גיאוגרפיים שונים בארץ, כאשר המחירים בישובי הפריפריה לרוב יהיו זולים יותר מאלו שעורכי דין במרכז גובים.

האם משלמים לעורך דין פלילי לפי שעות עבודה או סכום מוגדר מראש?

ישנם עורכי דין שמתמחרים את שירותיהם לפי שעות העבודה בפועל, בעוד שאחרים גובים שכר טרחה מוגדר מראש שאליו נלווית תוספת תשלום בגין דיונים בערכאות המשפטיות השונות ופעולות נוספות שאינן מכוסות במסגרת העלות הבסיסית. מנגד, ניתן למצוא גם עורכי דין פליליים העובדים על בסיס שכר טרחה גלובלי.

כדי למצוא עורך דין פלילי שעובד עם מוסר תשלומים בו תוכלו לעמוד, מומלץ לפנות לקבלת הצעות מחיר ממספר עורכי דין פליליים, ולבחון את הגמישות בנושא התלשומים לצד רמת המקצוענות והיחס האישי שתוכלו לקבל מעורך הדין במסגרת התקציב העומד לרשותכם.

איך בוחרים עורך דין פלילי מומלץ בשנת 2021?

אם אתם זקוקים לסיוע משפטי מקצועי, בתחום הפלילים, מומלץ ביותר לעשות סקר שוק מקיף מול המחירונים של עורכי דין פליליים אשר מתפרסמים באתרי השוואת מחירים שונים. זוהי אחת הדרכים המקובלות כיום לקבל אומדן ברור לגבי טווח המחירים המעודכן של נותני שירותים שונים בישראל, לרבות שכר טרחה לשירותי ייעוץ, ליווי ויצוג של עורך דין פלילי.

עם זאת, זה המקום לציין שלא תמיד קיימת קורלציה ישירה בין שכר טרחה גבוה אותו גובה עורך דין פלילי מסוים, לבין רמת הייצוג המשפטי שניתן לקבל דרכו. בבחירת עורך דין פלילי בדומה לכל תחום שירותים אחר, חשוב להשוות עלויות ולקרוא חוות דעת של לקוחות, כדי להעריך את יחס העלות תועלת שאיש המקצוע שאת שירותיו אתם שוקלים לשכור, יכול לספק לכם.

עורך דין פלילי פרטי או משרד עורכי דין המתמחה בטיפול בתיקים פליליים? 

לקוחות רבים הזקוקים לייצוג של עורך דין פלילי, מתחבטים בשאלה האם ליווי משפטי צמוד של עורך דין פלילי עצמאי יתן להם מענה שווה ערך לייצוג של משרד עורכי דין גדול העוסק בתחום הפלילים. כמובן, ישנם יתרונות וחסרונות לכל אחת מן האפשרויות הללו.

כאשר מדובר על ייצוג משפטי שניתן מטעמם של משרדי עורכי דין גדולים, לקוחות רבים חשים כי גודל המשרד מעיד על ותק,ניסיון מקצועי ואמינות. עם זאת, במידה ואתם בוחרים להסתייע בשירותיו של משרד עורכי דין בקנה מידה גדול, כדאי לברר מבעוד מועד האם עורך הדין הפלילי שיטפל בתיק שלכם בפועל, הוא עורך דין זוטר או בכיר.

זאת מאחר ובמקרים רבים, תיקים פליליים המגיעים לפתחם של משרדי עורכי דין גדולים, מטופלים בידי הסגל הזוטר ולאו דווקא בידיהם של עורכי הדין המנוסים יותר.
לייצוג באמצעות עורך דין פלילי המשתייך למשרד עורכי דין גדול, ישנה משמעות גם בהיבט של עלויות, שעלולות להיות גבוהות באופן ניכר לעומת ליווי משפטי של עורך דין פלילי העובד במשרד קטן יותר או באופן עצמאי.

בסופו של דבר, יש לשקלל את שכר הטרחה שעורך הדין גובה אל מול חבילת השירותים שהעלות שתשלמו מכסה, ולהתחשב כמובן גם את בתמורה שתוכלו לקבל בהיבטים של רמת הידע, הניסיון המעשי והיכולת של עורך הדין שתבחרו לחלץ אתכם מן התסבוכת אליה נקלעתם במהירות וביעילות.

זומנתם לחקירה פלילית? על חשיבות הסיוע המשפטי מעורך דין פלילי מוסמך

במידה ונחשדתם או נאשמתם בביצוע עבירה פלילית, אין מנוס אלא לפנות בהקדם להתייעצות עם עורך דין פלילי מנוסה. בכוחו של עורך דין פלילי מנוסה לגרום לכך שההליכים הפליליים שנפתחו כנגדכם יבוטלו כליל (בנסיבות מסוימות), וגם במצבים שבהם התיק הפלילי אינו בר ביטול – לשפר את הסיכוי להמתקת העונש ולסיום הסאגה בהקדם.

מה עושה עורך דין פלילי בפועל?

כאשר חושבים לפנות לעורך דין פלילי רוב האנשים לא לגמרי יודעים למה לצפות, על מה הם משלמים ומה צריך לעשות למענם עוה"ד.

בפועל, עורך הדין מייצג את הנחקרים, את החשודים ואת הנאשמים בכל העניינים של משפטים פליליים והתפקיד המרכזי שלו הוא למעשה לשמור על זכויות הנאשמים.

עורך הדין מלווה את הלקוח שלו כבר מהשלב שבו מתחילה החקירה במשטרה ועד השלב שבו מתקבלת החלטה להגיש כתב אישום. בנוסף לכך, אם הוחלט להעמיד לדין את האשם, עוה"ד יבדוק את האפשרות לביטול כתב האישום ואף את האפשרות לזיכוי במשפט.

המטרה העיקרית של עורך הדין הפלילי היא כמובן למזער את העונש שיוטל בסופו של דבר על הנאשם מתוך מטרה לסייע לו לשקם כמה שיותר מהר את חייו.

לכן, אם גם אתם מוצאים את עצמכם בסיטואציה כזאת, אין ספק שכדאי לכם לפנות כמה שיותר מהר לעורך דין שיוכל לעזור לכם כי זו הדרך הכי טובה שיש להתמודד עם המצב.

עורך דין פלילי הוא איש מקצוע המתמחה במשפט פלילי, ומוסמך לייצג חשודים ונאשמים בתיקים פליליים הנוגעים לעבירות פליליות מסוגים שונים. במסגרת אחריותו, עורך דין פלילי, אחראי למיצוי זכויותיהם של מיוצגיו מול רשויות החוק, האכיפה והמשפט. עורך דין פלילי מצופה לייעץ למרשו, ללוות אותו ולייצג אותו לאורך כל שלביו של ההליך הפלילי ומול כל הערכאות המעורבות, על מנת שגזר הדין שיתקבל בעניינו יטיב עימו ככל האפשר.

במדריך שלהלן נרד לחקר תפקידו של עורך דין פלילי, סוגי העבירות הפליליות שבהן עורך דין פלילי מוסמך לסייע, נסקור המלצות לבחירת עורך דין פלילי מעולה, ונדון כמובן, גם בנושא שכר הטרחה שנהוג לגבות תמורת שירותי עורך דין פלילי בישראל.

מהו משפט פלילי?

תחום המשפט הפלילי נשען על אסופת חוקים שנועדו להסדיר את כללי ההתנהגות והעונשים המקובלים בחברה, לרבות תנאי ההעמדה לדין של חשודים בביצוע עבירות פליליות, וצעדים נוספים שהחוק מתיר לגורמי האכיפה לבצע לשם הרתעה. המשפט הפלילי במדינת ישראל הוא תחום מקיף מאין כמוהו, המכסה טווח גדול של עבירות המשתייכות לקטגוריה של עבירות פליליות.

באילו סוגי עבירות מטפל עורך דין פלילי בישראל?

לפניכם סוגי התיקים הפליליים בהם עורך דין פלילי בישראל מוסמך לטפל:

תיקי רצח

עבירת רצח היא עבירה של גרימת מוות בכוונה תחילה, ומסיבה זו עבירת הרצח נחשבת כעבירה החמורה מכולן בחוק העונשין הישראלי. סוג עבירת הרצח משפיע במידה רבה על חומרת העונש שצפוי לנאשם. לצורך העניין, במקרה של רצח מדרגה ראשונה (קרי, רצח בכוונה תחילה) – העונש המקובל במדינת ישראל הוא מאסר עולם.

תיקי אלימות

עבירות אלימות כוללות מגוון סוגים של פשעים הנחלקים לתתי קטגוריות. ככלל, עבירות אלימות נחלקות בדין הפלילי בישראל, למספר קטגוריות מרכזיות והן: עבירת תקיפה "רגילה", עבירת תקיפה סתם, עבירת תקיפת קטין, תקיפה הגורמת לחבלה של ממש, תקיפה בנסיבות מחמירות, עבירת תקיפת עובד ציבור, חבלה בכוונה מחמירה, פציעה, תקיפת שוטר או עובד ציבור, חבלה חמורה, חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות וכיוצא באלו.

עבירות אלימות נמדדות לא רק על פי תוצאותיהן, אלא גם בהתאם לכוונת התוקף, מטרת התקיפה, רמת התוקפנות והאכזריות שלו בביצוע המעשה, וההכנות שנתבצעו לקראת פעולה זו. כאשר עורך דין פלילי מטפל בתיקי אלימות, הוא נדרש להתייחס לכלל המאפיינים של העבירה הנדונה, ולנסיבות שבהן היא בוצעה, וזאת כדי להבהיר את הרקע להתרחשות שעשוי לסייע במיצוי זכויותיו של החשוד או הנאשם.

תיקי סמים

עבירות סמים הינן עבירות פליליות שעניינן צריכת או הפצת סמים מסוכנים. סמים בהגדרתם, הם על תרכובת כימית בעלת השפעה על פעולת מערכת העצבים בגוף האדם, ויכולת לשבש את תפיסת המציאות של המשתמש עד כדי פגיעה נפשית, גופנית והתנהגותית שאינה ניתנת לתיקון.

פקודת הסמים המסוכנים היא דבר החקיקה המגדיר מהי רשימת החומרים שנחשבים כסמים מסוכנים האסורים לשימוש והפצה במדינת ישראל, כולל המינון המרבי המותר לאחזקה לשימוש עצמי, שמעבר לו, יחשב הדבר כאחזקה למטרות סחר בסמים. 

בפקודת הסמים המסוכנים, מוגדרות העבירות הבאות כעבירות סמים: 

 • החזקת סם לשימוש עצמי
 • ייצור סם
 • סחר בסמים
 • ייצוא ויבוא של סמים 
 • אספקת סמים
 • אחזקת סמים
 • הדחת קטינים לשימוש בסמים
 • מתן סמים לקטין
 • אחזקת כלים לשימוש בסמים

פלילי קטינים

עבירות פליליות של קטינים – קרי, עבירות שבוצעו בידי ילדים ונוער שטרם מלאו להם 18 שנים, מטופלות בהליך שונה מן ההליך הפלילי המקובל לטיפול בעבריינים בגירים. זאת לאור השוני ביכולת הבנת השלכותיהן של הפעולות שבוצעו וההבדל בתהליך קבלת ההחלטות והמניעים של אדם בגיר בהשוואה לקטין. בהתאם לזאת, הליכים פליליים המערבים קטינים נוטים להיות מקלים יותר ומוכוונים לשיקום העבריין הצעיר.

ייצוג קטינים בהליכים פליליים, מחייב התמחות ספציפית מצד עורך הדין הפלילי, ובקיאות בדין הפלילי העוסק בעבריינות ילדים ובני נוער, לצד היכרות אישית עם  המערכות העוסקות באכיפה, שפיטה ושיקום של קטינים שעברו עבירות פליליות.

תיקי זיוף

עבירות זיוף נוגעות לפשעים שבמסגרתם זויפו מסמכים ותעודות פורמליים כדוגמת תעודת זהות, דרכונים, רשיונות נהיגה, ועוד. ישנן עבירות זיוף הנוגעות גם לזיוף שטרות כסף, חתימות וטובין מסוגים שונים.

כיום בעידן הסייבר והרשתות החברתיות, האינטרנט מהווה כר פורה לפעילותם של זייפנים, שכעת עומדות לרשותם מערכות ממוחשבות שמקלות על עבודת הזיוף, אשר מתבצעת במקרים רבים באמצעים דיגיטליים מתקדמים. העונשים הקבועים בדין הפלילי בצד עבירות זיוף נעים בין 12 חודשי מאסר ועד 7 שנות מאסר.

תיקי גניבה

עבירות גניבה עניינן נטילת נכס או נכסים ללא הסכמה, מתוך כוונה לשלול את הקניין מבעליו החוקיים שלילה קבועה, המתבצעת ללא טענת זיקה קניינית על הנכס. עבירות גניבה נוגעות הן לנכסים ממשיים והן לנכסים וירטואליים ומופשטים, כמו קניין רוחני, פטנטים, זכויות יוצרים, נכס דיגיטלי, שירותים ועוד.

העונש המקסימלי הקבוע בדין הפלילי בצידן של עבירות גניבה, הוא 3 שנות מאסר. עם זאת, כאשר עבירת גניבה מתבצעת בנסיבות מחמירות, העונש בגינה יכול להגיע ל – 4 שנות מאסר ויותר (כשהעונש המרבי נכון להיום עומד על 10 שנות מאסר).

תיקי שוד

עבירות שוד הן פעולות גניבה שמתבצעות באמצעות הפעלת כוח, אלימות ואמצעי הפחדה.

עבירת שוד פוגעת הן בזכותו של הפרט לקניין והן בזכויות יסוד נוספות של קורבן העבירה – כמו פגיעה בצנעת הפרט, בכבודו, בחירות שלו, באוטונומיה שלו על גופו, בביטחונו האישי ובשלמות גופו. לפיכך, העונשים הקבועים בדין הפליל בצד עבירות שוד, הינם מחמירים במידה ניכרת בהשוואה לעונשים בצידן של עבירות גניבה "סטנדרטיות". עבירות שוד נחלקות לשני סוגים: 

 1. עבירת שוד כללית – זוהי למעשה עבירת גניבה שבוצעה באמצעים אלימים
 2. עבירת שוד בנסיבות מחמירות – במקרים אלו מדובר על שוד קבוצתי, שוד מזוין או פגיעה בגופם של קורבנות השוד.

העונשים הקבועים בדין הפלילי בצידן של עבירות שוד נעים בין 14 ל – 20 שנות מאסר בפועל.

עבירות זנות ותועבה

עבירות זנות נוגעות לשימוש בגופו של אדם למטרות מיניות, בתמורה לבצע כסף או לשם קבלת כל טובת הנאה אחרת. עם העבירות הנחשבות כעבירת זנות ותועבה, ניתן למנות: 

 • עבירת שידול לזנות (הבאת אדם לידי מעשה זנות או הבאת אדם לידי עיסוק בזנות)
 • עבירת סרסרות
 • עבירת השכרת מקום לטובת מעשי זנות
 • ניצול קטינים למעשה זנות
 • ייבוא זונות לישראל
 • עבירת פרסום והצגת תועבה

בהתחשב בפן הבלתי מוסרי בעליל של ניצול גופו של הזולת, בחר המחוקק להשית ענישה מחמירה בצידן של עבירות זנות ותועבה בישראל.

תיקי צווארון לבן

עבירות צווארון לבן הן פשעים המתבצעים במטרה לגרוף רווחים כספיים באמצעים פסולים ובניגוד לחוק. עם העבירות הנפוצות בסיווג של עבירות צווארון לבן ניתן למנות: 

 • עבירות הונאה
 • עבירות מרמה
 • עבירות מע"מ
 • קבלת דבר במרמה
 • הנפקת חשבוניות פיקטיביות
 • עבירות מס
 • עבירת נטילת שוחד
 • עבירת מתן שוחד
 • עבירת זיוף מסמכים 
 • רישום כוזב במסמכי תאגיד
 • תרמית בניירות ערך 
 • דוחות וידיעות כוזבים
 • שימוש במידע פנים

תיקי עבירות רכוש

עבירות רכוש, עניינן פגיעה מכוונת בקניינו של אדם או שלילת זכותו בנכס מסוים. עם העבירות המסווגות כעבירת רכוש ניתן למנות: 

 • עבירת גניבה
 • עבירת גניבה ממעביד
 • גניבה בידי עובדי ציבור
 • עבירות שוד
 • עבירת פריצה
 • עבירת התפרצות
 • גרימת נזק לרכוש
 • אחזקת רכוש גנוב

במסגרת עבירות רכוש רכושו הפרטי של אדם נפגע, ובעבירות רכוש מסוג גניבה, זכותו ברכושו אף נשללת דרך קבע. מסיבות אלו, עבירות רכוש לסוגיהן נשפטות לחומרה כשרף הענישה נקבע על פי הנסיבות שבהן הפגיעה ברכוש בוצעה, מטרת ביצוע העבירה, היקפו של הרכוש הנפגע, אופן ביצוע העבירה ואמצעי האלימות וההפחדה שננקטו במסגרתה.

תיקי שוחד

במקרים שבהם נבחר ציבור או נושא משרה ציבורית, מקבל לידיו טובת הנאה בתמורה לכך שישתמש בסמכות ובכוח שניתנו לו לטובתו של נותן השוחד או מי מטעמו, עסקינן בעבירת שוחד.

נבחרי ציבור בישראל מנועים מקבלת שוחד, שנחשבת כעבירה פלילית לכל דבר ועניין. איסור זה נובע מן הצורך להגן על המערכת הציבורית מפני שחיתות ולהבטיח קיומו של הליך תקין, שהוא אבן היסוד עליה נשען אמון הציבור בשלטון החוק בישראל.

עבירות מחשב ועבירות סייבר

עבירות מחשב ועבירות סייבר הן פשעים יחודיים ואופייניים לעידן האינטרט והמדיה החברתית, שבו מרבית פעילותנו היומיומית מתבצעת באמצעים דיגיטליים ומקוונים. כל עבירה פלילית המתבצעת בעזרת מחשב ורשתות תקשורת מקוונות, מסווגת בתור עבירת מחשב ואינטרנט. 

לאור העובדה שמדובר על עבירות מסוג חדש יחסית, סוגיות משפטיות שונות עדיין לא זכו למענה ממצה במסגרת הדין הפלילי. עם זאת, גורמי האכיפה בישראל מקצים משאבים רבים להתמודדות עם תופעת עבירות המחשב והאינטרנט והחקיקה מתקדמת בד בבד עם התקדמות הטכנולוגיה.

אולם מאחר ומדובר עדיין בתחום חדש ואזוטרי בעולם המשפט הפלילי, הטיפול בתיקים פליליים של עבירות מחשב ועבירות סייבר מחייב מומחיות ספציפית ואוריינות טכנולוגית מצד עורך הדין הפלילי העוסק במלאכה.

תיקי הלבנת הון

עבירות הלבנת הון הן פשעים כלכליים שבמסגרתם מקורם של כספים ויעדם מוסווה באופן מכוון. עבירות הלבנת הון זכו לשמן מאחר ותכליתן הינה "להלבין" כסף "שחור" שמקורו בפעילות עבריינית, כגון כספי העלמות מס או כספי סמים, ולהפוך אותו לכסף "לגיטימי" לשימוש. מאמצי האכיפה בנושא הלבנת הון נועדו לצמצם את הכדאיות של פעילות עבריינית מסוגים שונים, ולכן העונשים הקבועים בחוק בצד עבירות הלבנת הון הם עונשים כבדים.

תיקי עבירות נשק

החוק במדינת ישראל אינו מתיר לאדם לשאת נשק, לייצר נשק או למכור נשק. ליתר דיוק, הטיפול בכלי נשק על כל היבטיו, מחייב הפקה של אישור רשמי לעניין זה. בהתאם לכך, כל עיסוק בנשק המתבצע ללא האסמכתאות הדרושות, יחשב באופן אוטומטי כעבירת נשק שהעונשים הקבועים בצידה בדין הפלילי, הם עונשי מאסר ממושכים שנועדו להרתיע את הציבור מפני סחר בנשק, אחזקת נשק, נשיאת נשק ושימוש בנשק ללא היתרים מתאימים.

תיקי עבירות מין

עבירות מין הן מעשים פוגעניים הנעשים בהקשר מיני, ללא הסכמתם או ללא הבנתם של הנפגעים. אף שנהוג לחשוב על עבירות מין כמעשים הכרוכים במגע מיני הנכפה בידי פלוני על זולתו, למעשה החוק בישראל אינו מגדיר את המגע כתנאי הכרחי להגדרתה של עבירה כעבירת מין. גם התבטאויות מסוגים שונים, או הצגת מראות בעלי אופי מיני לעיניו של הזולת, עשויים להיחשב כעבירת מין. 

עם הדוגמאות השכיחות לעבירות מין ניתן למנות: 

 • עבירת אינוס (אונס)
 • מעשה סדום
 • מעשי סדום בהסכמה
 • בעילה אסורה בהסכמה
 • תקיפה מינית 
 • הטרדות מיניות 
 • מעשים מגונים
 • מעשים מגונים בפרהסיה 
 • הצגה של תמונות, סרטונים או כל תצוגה בלתי הולמת של אובייקטים מיניים לאדם אחר
 • שיח מיני פוגע או משפיל בנוכחות אדם אחר
 • שידולו של אדם לביצוע אקט מיני על ידי מניפולציה, הפחדה או מעשה מרמה סחיטה ו / או איומים

העונשים הקבועים בדין הפלילי בצידן של עבירות מין, תלויים בסוג עבירת המין שבוצעה, דרגת החומרה שלה, סוג והיקף הנזק שנגרם לקורבן העבירה, ופוטנציאל הפגיעה של עבריין המין בקורבנות נוספים.

תיקי סחיטה באיומים

איום, כהגדרתו בחוק הישראלי, הוא כל פעולה שתכליתה להטיל מורא על הזולת או לפגוע בבטחונו, גם אם ישנו חשש מוחשי לשלומו של המאוים וגם אם לאו. כך או כך, איומים מגודרים כעבירה פלילית במדינת ישראל.

עבירת איומים בדרך כלל נוגעת להפחדה של אדם על ידי הצהרה על פגיעה אפשרית בגופו, ברכושו, בזכויותיו, בחייו או בחייהם של האנשים בקרבתו. האיום המרומז לפגיעה, יכול להיות קשור לפגיעה שאינה בהכרח פיזית אלא עשויה להשפיע על החופש, הבריאות, המוניטין, או פרנסתו של המאוים ושל הקרובים לו.

במקרים רבים, אל עבירות איומים נלוות עבירות סחיטה. אלו הן עבירות פליליות שתכליתן להניע אדם לביצוע פעולות מסוימות או להימנעות מביצוען, באמצעים של איום או הפעלת כוח, לחץ, וכל אמצעי אחר הפוגע בזכות הבחירה של הפרט ומעורר בו חשש. עבירות סחיטה לובשות כיום צורות רבות, וביניהן: סחיטה באיומים, סחיטה מינית, סחיטה בכוח, ועוד.

בדרך כלל, עבירות סחיטה באיומים מתבצעות כדרך להוציא כספים בכוח מאדם כלשהו, אך במקרים רבים הן נועדו להפעיל לחץ על גורמי מפתח בארגונים שונים ובמשרות בכירות, לקבל החלטות על ביצוע מהלכים מסוימים המשרתות את הצד הסוחט.

במה שונים העונשים על עבירות פליליות מעונשים בגין עבירות מסוגים אחרים?

חוק העונשין בישראל מכסה עבירות פליליות רבות הנוגעות לפגיעה בחיי אדם או פוטנציאל לפגיעה כזו. בהתאם לכך – גם העונשים שהדין הפלילי בישראל קובע בגין עבירות פליליות, כבדים יותר מאלו אשר נקבעים בתיקים אזרחיים.

הליווי לכל אורך הדרך

עורך דין פלילי הוא אדם שיוכל לעזור לכם לכל אורך הדרך של התהליך שבו מצאתם את עצמכם. משמעות הדברים היא שכבר בשלב הראשון אשר בו אתם זקוקים לייעוץ לפני חקירה משטרתית עורך הדין יוכל לסייע ולעזור.

יש לו כלים להתמודד נכון עם החקירה והוא יוכל להזהיר אתכם מפני טעויות שאתם עלולים לעשות ושאחר כך אתם עלולים לשלם עליהן מחיר כבד. בהמשך הוא יוכל לעשות לכם הכנה להליך שימוע.

למעשה תפקידו בפועל של עוה"ד יהיה להציג נימוקים מבוססים ולעשות כל מאמץ אפשרי כדי למנוע את הגשת כתב האישום. תפקיד זה חשוב מאוד שכן אם עוה"ד יוכל לשכנע את הרשויות שאין עילה לתביעה, בהחלט יכול להיות שכבר שם יסתיים העניין.

במקרים שבהם כבר הוגש כתב אישום נגד הלקוח, עוה"ד למעשה יוכל לפעול כדי לזכות את הלקוח מכל אשמה שבה הוא מואשם. בנוסף, אם הוא לא יצליח לזכות לחלוטין את הלקוח הוא יוכל לפעול להשגת הסדר הטיעון הטוב ביותר עבור הלקוח בגין העבירה שביצע.

הייעוץ האסטרטגי והתקשרותי שתוכלו לקבל מעו"ד פלילי

לא אחת קורה שמי שמואשם בעבירה פלילית כזו או אחרת הוא למעשה דמות מוכרת. זה לא משנה אם אתם דמות מוכרת בארץ כולה או שבתחום שבו אתם עוסקים אתם אישיות שהרבה אנשים מכירים.

מה שבטוח זה שכל המשפט שעלול להתחיל נגדכם עלול גם לפגוע בשמכם הטוב וגרוע מכך, הוא עלול לפגוע בפרנסה שלכם בעתיד.

לכן נשאלת השאלה האם לא כדאי להתייחס גם לצד הזה של הדברים לכל אורך הדרך והתשובה היא כמובן חיובית. עורך דין פלילי מקצועי ואמין יוכל לתת לכם גם ייעוץ אסטרטגי ותקשורתי אשר ימנע נזק לשמכם הטוב ולכן לא כדאי לוותר על שירות שכזה.

כמובן שמה שמטריד אתכם בשלב הראשון זו השאלה איך יסתיים התהליך שבו אתם נמצאים היום אך חשוב לא פחות לחשוב על העתיד.

לכן, אם עו"ד מנוסה יוכל לייעץ לכם כיצד לנהוג ואיך לדבר בראיונות שונים, זה בהחלט יכול לסייע למזער את הנזקים.

במה עוסק עורך דין פלילי?

תחום המשפט הפלילי בישראל הוא תחום מאוד נרחב ויש הרבה מאוד עבירות שנכנסות תחת הקטגוריה הזאת. לכן אנחנו יכולים לראות שלמעשה אנשים רבים פונים לעורכי דין בתחום המשפט הפלילי, כמו לדוגמה במקרים שבהם מדובר על עבירות אלימות, עבירות כלכליות, עבירות סמים, עבירות מנהלתיות ועוד.

משמעות הדברים היא שזה לא באמת משנה באיזו עבירה אתם מואשמים או איך הגעתם לסיטואציה הזאת, כי מה שבטוח זה שכדאי לכם לדבר עם עורך דין שהדבר החשוב ביותר עבורו זה להגן על האינטרסים שלכם.

עורך דין פלילי מקצועי יקשיב לכם, יבין במה דברים אמורים ויוכל לעזור לכם הרבה מעבר למה שאתם חושבים. לכן לא כדאי גם לדחות את הפנייה לאיש מקצוע כזה, כי אם הוא יוכל להתחיל לעזור לכם כבר מהשלב הראשוני של התהליך, אז למה לא?

כך תבחרו לכם משרד עורך דין פלילי מוביל

עו"ד פלילי מוביל הוא אדם שלא רק למד את התחום אלא בעיקר צבר בו הרבה ניסיון רב, רזומה ומוניטין, שכן כל הפרטים האלה תמיד משפיעים על תוצאות התהליכים השונים.

זה נכון שגם לעורכי דין שזה עתה סיימו את הלימודים יש זכות להתפרנס וזה נכון שהם גם צריכים לצבור ניסיון, אך האם זה באמת צריך להיות על הגב שלכם? כמובן שהתשובה לכך שלילית.

לכן אנחנו מציעים לכם לבחור עורך דין שחי ונושם את תחום המשפט הפלילי כי זה אומר שלא משנה באיזו פרשיה אתם מעורבים שכן בכל מקרה הוא יוכל לעזור לכם. עורך דין טוב יוכל להקשיב, לשקלל את כל הנתונים ולייעץ לכם לבחור את דרך ההתנהלות הטובה ביותר.

זה בסדר אם בסופו של דבר תשלמו על העבירה שעשיתם, אך אם אפשר למזער את הנזקים ולחזור לחיי השגרה כמה שיותר מהר, הרי זה עדיף כמובן.

אל תשלמו שכר טרחה מוגזם

כולנו מכירים עורכי דין רבים בישראל וכולנו יודעים לומר שחלק מהם גובים מחירים מופקעים. זה אומר שגם אתם בוודאי חוששים מהשאלה כמה יגבה מכם עוה"ד שאליו אתם פונים, כי מי היה רוצה לשלם מחיר מופקע?

אומנם זה נכון שככל שעוה"ד יותר מוכר וידוע כך יש לו גם נטייה לדרוש מחירים גבוהים יותר אך זה עדיין לא אומר שכדאי להסכים לכל עסקה שמציעים לכם.

התוכן המוצג במאמר שלהלן מובא לידע כללי בלבד, אינו בגדר מידע משפטי מחייב, ואין לפעול על פיו או להסתמך עליו בשום צורה שהיא. במידה ועולה הצורך בהכוונה משפטית, ליווי משפטי או ייצוג משפטי הנועד לסייע במקרה ספציפיה, יש לפנות ישירות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מול עורך דין פלילי בעל רישיון. 

עריכת דין פלילי
עורך דין פלילי סיוון כהן תלווה אותך בכל התהליך עד להשגת התוצאה הרצויה!

העונש על האזנות סתר

אנו חיים בתקופה בה יכולה להתרחש פגיעה בזכות הבסיסית שלנו לפרטיות בכל רגע נתון. מעשים אלו נכנסים לקטגוריה של עבירות פרטיות. במאמר זה נדון במקרה

חילוט רכוש בעבירות הלבנת הון

כל אזרח במדינת ישראל זכאי למשפט הוגן אשר מתחשב באורח החיים שלו ובזכויות שהוא רשאי לקבל על פי חוק. עבירה של הלבנת הון נחשבת כעבירה

סחר בנשים – עונש

מדובר במקרה פרטי של סחר בבני אדם אשר נתפס כחמור מאוד ולרוב מתקשר גם לתופעת הזנות. על סחר בנשים – עונש כבד. בדומה לזנות ועבירות

עורך דין עבירות זנות ותועבה

זנות מתייחסת לכל מעשה של שימוש בגוף או קיום יחסי מין בתמורה לתשלום כספי או טובות הנאה. בכל מעשה זנות ישנם לרוב שלושה צדדים, צורך

הדחה לזנות בחוק – עונש

זנות מוגדרת כקיום יחסי מין בתמורה לתשלום כספי או טובות הנאה. בחוק הישראלי יש התייחסויות לעבירות זנות מבחינת הגדרת כל עבירות הזנות בישראל וכמובן גם

מה ההבדל בין עבירת רצח להמתה?

הנושא של עבירות רצח והמתה שונות הינו מורכב מכפי שנהוג לחשוב, ולכן הוא מחייב את ההתייעצות עם בעלי מקצוע. באמצעות התייעצות עם עורך דין, אפשר

פסקי דין סחר בסמים

בעולם כולו וגם בישראל חלה עלייה מאסיבית בכמות האנשים המשתמשים בסמים קלים או קשים, בעקבות כך נושא הסמים בישראל הינו מוסדר בחוק. החוק שכולל בתוכו

מעשה סדום

עבירת מעשה סדום המוגדרת בתור סעיף 347, לחוק נחשבת בספר החוקים בתור אחת מהעבירות החמורות ביותר. מעשה סדום משמעותה עבירת מין אשר גורם לאי נוחות

זכות השימוע

זכות השימוע הינה זכות חדשה יחסית אשר הפכה להיות מוכרת באופן רשמי רק בזמן האחרון. עד לא מזמן זכות השימוע הייתה קיימת רק עבור נבחרי

זכויות אדם

זכויות אדם הן זכויות הניתנות לכל אדם באשר הוא אדם, ללא קשר לדתו, למוצאו, למינו או לכל תכונה אחרת אשר הוא בא איתה. חשוב מאוד

זיוף תעודת זהות

עם התקדמות הטכנולוגיה ישנן לא מעט בעיות שרשויות האכיפה בעולם כולו ובמדינת ישראל נאלצות להתמודד מולן. אחת מהסיבות השכיחות ביותר זה זיוף תעודת זהות, דבר

שינוי עילת סגירת תיק

הילה היא סטודנטית וחיילת משוחררת, שהואשמה בעבירה של גניבה ממעביד עת רשמה שעות עבודה שבהן לא עבדה. כעת בהליך הפלילי-משפטי שהילה מצויה בו, עבירה זו

שחרור בערבות

מידיי יום אנו נחשפים בתקשורת לאנשים רבים אשר נעצרים מסיבות כאלה ואחרות, ובאופן טבעי לכל מקרה ישנם את הנסיבות הקשורות אליו. לביטוי "מעצר" ישנן משמעויות

סעיף 60א – שימוע

הגשת כתב אישום או פתיחת תיק פלילי נגד נאשם זה מאורע קריטי אשר יכול להשליך רבות על עתידו האישי והמקצועי. ברוב המקרים מדובר במכשול קריטי

מחיקת רישום פלילי

א' מתל אביב התראיין לעבודה חדשה ומכובדת בחברת אבטחה ידועה. הוא צלח את שלב המיונים הראשון בתהליך ונקבע לו מועד לראיון אישי שאליו התבקש להביא

חקירה באזהרה או חקירה פלילית במשטרה

משרדנו מתמחה בייצוג נאשמים שזוהי הסתבכותם הראשונה והם לרוב נעדרי עבר פלילי. ייצוג נאשמים נעדרי עבר פלילי דורש התייחסות מיוחדת ושונה, שכן מדובר בנאשמים שלהם

חלופת מעצר

במדינת ישראל המעצר איננו נחשב בתור עונש, והמטרה העיקרית שלו זה לאפשר למשטרה לפעול ולאסוף ראיות ללא שיבושים. כמובן שעבור הנאשם, שלב המעצר הינו שלב

הפרת זכויות נחקר

עורכי דין פליליים מומחים בשלל זכויות הנחקר והסעיפים שלהם, ויודעים איך מביאים למצב שבו החוקר הופך לנחקר במידה ועבר את הגבולות אותן החוק מתיר לו.

העונשים עבור עבירות הימורים

התמכרות להימורים נחשבת כיום לאחת ההתמכרויות הנפוצות ביותר, אחרי התמכרות לאלכוהול וסקס. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הימורים יכולה להוות גם עבירה פלילית, אשר

תקיפת שוטר או עובד ציבור

במהלך חיי היום יום שלנו כולנו נתקלים בלא מעט אנשים אשר חלק מהם הם שוטרים וחלק הם עובדי ציבור אחרים. אומנם זה נכון שבדרך כלל

תקיפה גורמת חבלה

תקיפה גורמת חבלה: ע' שימש לתקופה קצרה כמנכ"ל בחברה מוכרת במשק. אחת מעובדות החברה זומנה לשיחת הבהרה במשרדו של ע' ונערכה לשיחה כשהיא מצוידת במכשיר

תקיפה בנסיבות מחמירות

על פי החוק במדינת ישראל, כל הפעלת אלימות על אדם מסוים ללא הסכמתו או בהסכמה שהושגה בתרמית מוגדרת בתור תקיפה. כאשר בית המשפט יכול לקבוע

תקיפה בידי אחראי

כל אחד מאיתנו מוכן ויכול להגן על שלמות גופו ונפשו במצב של פגיעה אלימה. אך כאשר מדובר בקטינים, קשישים או חסרי ישע, מבין החוק כי

פסקי דין פלילי

פסקי דין פלילי יכולים להיות ברוב המקרים לא פשוטים בכלל, אנשים נורמטיביים מוצאים את עצמם מסתבכים בפלילים ללא כל התראה מוקדמת. בחלק נכבד מהמקרים הנאשמים

מעצר ימים

בהליך פלילי ישנם שני סוגים של מעצרים. האופציה הראשונה היא מעצר עד תום ההליכים, שבוודאי שמעתם עליו לא מעט באמצעי התקשורת. האופציה השנייה היא מעצר

העונשים עבור אלימות במשחקי כדורגל

לא ניתן להתעלם מכך כי האלימות במגרשי הכדורגל במדינת ישראל שברה שיאים בשנים האחרונות, ועל כן אנו עדים למדיניות ענישה מחמירה. מהם העונשים בעבור אלימות?

הטרדה מינית

אזרחים רבים במדינת ישראל מואשמים בהטרדה מינית על אף כי הם סבורים אחרת לחלוטין. אחת מהבעיות המרכזיות היא חוסר הבהירות בכל הקשור להגדרה של מה

החזקת סכין או אגרופן

במדינת ישראל ניתן לראות שהאלימות הולכת וגדלה בשנים האחרונות. למעשה כולנו עדים לכך שלא מעט בני נוער פשוט יוצאים על דעת עצמם, ובלי כל סיבה

האם יש כזה דבר אלימות ללא הרשעה

אלימות, למרות שכולנו היינו רוצים שלא תהיה קיימת בחברה שבה אנו חיים, היא חלק מחיינו. לכן עולה השאלה מה עושים במצבים כאלה והאם יש לנו

קטינים במשפט הפלילי

חוק העונשים במדינת ישראל קובע כי קטינים במשפט הפלילי אשר מלאו להםו 12 שנים לא יכולו לשאת באחריות פלילית. זאת אומרת שכל ילד מתחת לגיל

דין משמעתי

כל גוף במדינת ישראל כפוף בצורה כזאת או אחרת לדין הפלילי, והם מחויבים לציית לכללים על מנת שלא למצוא את עצמם מסתבכים עם החוק. אך

פסקי דין סחר בסמים

בעולם כולו וגם בישראל חלה עלייה מאסיבית בכמות האנשים המשתמשים בסמים קלים או קשים, בעקבות כך נושא הסמים בישראל הינו מוסדר בחוק. החוק שכולל בתוכו

סם אונס

סם אונס – סם ייחודי אשר קשה עד בלתי אפשרי להוכיח את דבר קיומו. השימוש בסם אונס מהווה עבירה פלילית, אולם הוא קשה מאוד להוכחה. בשנים

סחר בסמים

סחר בסמים היא עבירה פלילית קשה וחמורה מאוד שהעונש עליה הוא 20 שנות מאסר לרבות סכנת מעצר לצורך חקירה פלילית ומעצר בית עד תום ההליכים

ייבוא וייצוא סמים

אחת העבירות הפליליות הנפוצות ביותר בארץ ובעולם עוסקת בהחזקת סמים. כולנו מודעים היטב לעובדה כי אין להחזיק/ לקבל או לסחור בסמים באשר הם, למעט למטרות

החזקת סמים שלא לשימוש עצמי

השוטר עצר את הרכב שבו נסעו 4 חברות שחזרו מבילוי בפאב קרוב. הוא שאל את אירית, הנהגת, האם שתתה דבר מה לפני שעלתה להגה והיא

הדחת קטין לשימוש בסמים

הדחת קטין לסמים היא סוגיה מורכבת שעיקרה עבירה פלילית מהחמורות ביותר, חומרתה של עבירה פלילית זו באה לידי ביטוי בכך שעונשה עלול להגיע לכדי עשרים

גידול קנאביס בגינה

בשנים האחרונות המודעות ליתרונות של קנאביס הפכה להיות גדולה ומשמעותית במיוחד. יותר ויותר אנשים מתחילים להשתמש בקנאביס לשימוש עצמי, כאשר גידול קנאביס בגינה זוהי האופציה

מעשה מגונה בקטין

החוק במדינת ישראל מטפל במגוון רחב של עבירות מין, בניהן עבירות פדופיליה אשר מבוצעת כלפי קטינים. מדובר בעבירות חמורות במיוחד אשר מטופלות בחומרה רבה הן

בעילה אסורה בהסכמה

ספר החוקים מכיל בתוכו מגוון רחב של חוקים אשר קשורים ליחסי מין בין אדם בגיר ובין גבר או אישה קטינים. ברוב המקרים עבירות מין חמורות מאוד אשר

תקיפת בן או בת הזוג

תקיפה של בן או בת הזוג עלולה להציב אתכם מול ענישה מחמירה ביותר, וזאת לאור ריבוי של מקרים אשר הסתיימו גם ברצח. כל המידע לגבי

החוק למניעת אלימות במשפחה

על פי ספר החוקים עבירה של אלימות במשפחה היא עבירה פלילית משמעותית בפני עצמו, אשר נבדלת מעבירות אלימות רגילות. הדרך הטובה ביותר להבין את המשמעות

אלימות נשים

תופעות של אלימות במשפחה הינן שכיחות מאז ומעולם, כאשר ישנם דיווחים על אלימות כלפי נשים בתוך המשפחה עוד מתחילת הציוויליזציה. המודעות לנושא של אלימות בתוך

איך יודעים שמצותתים לטלפון

אחד מנושאי השיחה העיקריים כיום כמעט בכל מקום זוהי רמת הביטחון והפרטיות האישית שנמצאת בצומת דרכים. לא פעם אנו מגלים כי כמעט כל מילה שאנו

עורך דין סחיטה באיומים

מתוך אינספור עבירת שאדם עלול לבצע, אין ספק שעבירה של סחיטה באיומים הינה עבירה חמורה יחסית. כיוון שהמקרים הללו חוזרים ונשנים במדינת ישראל, זה טבעי לראות

איומים בטלפון

איומים טלפוניים מהווים כיום מטרד לא קטן בעבור רבבות ישראלים, כאשר רבים אינם יודעים כי ניתן להגיש תביעה כנגד המאיים. כיצד התהליך מתבצע? להלן הפרטים.

קבלת דבר במרמה

קבלת דבר במרמה נקבע על פי סעיף 415 לחוק העונשין במסגרתו מיוחסת לנאשם עבירה של קבלת דבר מסוים במרמה באופן מוחשי. ניתן להעמיד נאשם לדין

צו הרחקה

איש מאיתנו לא דמיין את עצמו בסיטואציה שבה הוא צריך צו הרחקה שכן אדם אחר מטריד אותו, מאיים עליו או פוגע בו. עם זאת, בשלב

עילות מעצר

המעצר הוא אחד מהשלבים הראשונים של החקירה המשטרתית, כאשר חשוב לשים לב להבדל בין מעצר ובין מאסר שהוא השלב הסופי של ההליך המשפטי. המטרה העיקרית

עורך דין עבירות רצח

עורך דין עבירות רצח – מתוך כל העבירות השונות שבהן אדם יכול להיות מואשם, אין ספק שעבירת רצח היא החמורה ביותר. התרבות המודרנית שבה אנחנו

עורך דין עבירות אלימות

כל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו באינספור מקרים שבהם הוא יזדקק לשירותיו של עורך דין פלילי, כי למרות שאנחנו חיים בצורה נורמטיבית ורגילה, אין לדעת

עורך דין אלימות במשפחה

המשפחה שלנו היא המקום המוגן. המקום שאליו הגענו כשנולדנו, ואומנם כולנו יודעים שלא ביקשנו אותה ולא בחרנו בה, אך רוב האנשים יודעים לומר עד כמה

עדות כבושה

בכל הליך משפטי חשוב מאוד לשים את כל האמת על השולחן, על מנת שיהיה ניתן לקבל את התמונה המלאה וכך להגיע אל חקר האמת. ישנם

משפט פלילי

העידן שבו אנחנו חיים הוא עידן שבו כולנו מרגישים מאוד מתקדמים וטכנולוגיים. בלחיצת כפתור אחת אנחנו יכולים ליצור קשרים עם אנשים שנמצאים מעבר לים, לעשות

מעצר עד תום ההליכים

אחד מסוגי המעצר הנפוצים ביותר במשפט הפלילי הוא מעצר עד תום ההליכים, או כפי שנוהגים לכנות אותו בתור "העמדה לדין". לרוב מעצר מהסוג הזה מגיע מיד

מכירת אלכוהול לקטינים

על פי סעיף 193א לחוק העונשין ישנו איסור מוחלט על מכירת או אספקת משקה אלכוהולי לקטין מתחת לגיל 18. נאשם אשר מורשע במעשה זה יכול

כתב אישום תכנון ובניה

רבים מאיתנו קונים דירות וחולמים להרחיב אותן. אנחנו רוצים שהדירה תכלול גם מרפסת, חלון גדול, גינה או שפשוט יש לנו על יד הבית שטח נפלא

זיוף מסמכים

רוב האנשים אינם יודעים זאת אך עבירת זיוף מסמכים היינה עבירה נפרדת מאשר עבירת הזיוף הרגילה. סעיף 420 לחוק העונשין דן באופן ספציפי על נאשם אשר

הכנה לחקירה משטרתית

בעמוד זה אסביר לך באופן אישי איך להתכונן לפני חקירה משטרתית בצורה טובה ומלאה, ואיך נראה התהליך המלא אם תבקש להכין את עצמך דרכי לחקירה.

הונאה בכרטיסי אשראי

הונאת כרטיסי אשראי הפכה להיות בשנים האחרונות אחת מעבירות הרכוש השכיחות ביותר. מצד אחד התופעה גורמת לאי נעימות ולנזק כספי רב לאדם שהכרטיס שייך לו,

עורך דין פלילי סיוון
עו"ד פלילי סיוון כהן - זמינה לייעוץ
לייעוץ עם סיוון חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס: