פטור ממילואים מחמת צמצומים

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

מתוך שיקולים שונים, עליהם מיד נדבר, הצבא עשוי להחליט כי אתם זכאים לפטור ממילואים. בין הסיבות שהצבא עשוי לשחרר אתכם ממילואים, יש את הסיבה של צמצום כוח אדם. פטור ממילואים מחמת צמצומים ניתן בד"כ בעקבות קיצוצים בתקציבים, אי-רלוונטיות של תפקיד החייל ועוד.

יכול להיות שתצהלו משמחה ויכול להיות שלא, אבל הצבא עשוי לשחרר אתכם ממילואים בעקבות צמצומי כוח אדם. ישנם חיילים רבים אשר מקבלים את הפטור מהמילואים כבר ביום השחרור מצה"ל, ואחרים עשויים לקבל את הפטור באמצעות שיחה טלפונית או דיוור ישיר (גם שנים לאחר השחרור משירות סדיר). בעוד שחלקנו רק מחכים לימי המילואים בכדי לקחת הפסקה מהכול ולבלות עם החברים מהיחידה, חלקנו האחר מעדיף לקבל את הפטור המיוחל משירות המילואים.

 

מתי מקבלים פטור ממילואים?

במקרים רבים, מתרחשים אי-אלו שינויים במבנה של היחידה, מה שמוביל לכך שתפקידכם במילואים כבר לא יהיה הכרחי. במקרים אחרים למשל, יכול להיות שהצבא ישחרר אתכם מכיוון שרישיון הנהיגה שלכם תקף רק על כלי רכב שכבר יצאו משימוש.

דוגמה זו של שחרור נהגים צבאיים מתפקידם במילואים, רלוונטית למשל כאשר מדובר בנהגים של כלי-רכב ישנים (דוגמת ה"אביר" של פעם). אם בשירות הסדיר החזקתם בתפקיד של נהג "אביר", סביר להניח שהצבא מיהר לשחררכם משירות מילואים כבר ביום גזירת החוגר שלכם.

 

פטור ממילואים לבעלי תפקידים כלליים

יש לעשות הבחנה והבדלה בין חיילים המשרתים בתפקידים כלליים ובבסיסים פתוחים, לבין חיילים המשרתים שירות קרבי. בדרך כלל, חיילים בתפקידים כלליים (כמו למשל עובדי רס"ר, פקידים בתפקידים שונים ועוד) המשרתים בבסיסים פתוחים, מקבלים את הפטור שלהם מהמילואים כבר ביום השחרור מצה"ל כחיילים סדירים.

להבדיל אלפי הבדלות מפטורים ממילואים על בסיס נפשי או בריאותי, פטור ממילואים מחמת צמצומים לא שם אתכם בשום סימן שאלה בפני מעסיקים פוטנציאליים עתידיים. במילים פשוטות יותר. אם אתם מקבלים פטור מהמילואים בגלל צמצום כוח אדם, אף מעסיק לא יסתכל עליכם ב"עין עקומה".

 

האם אפשר להמשיך לשרת במילואים למרות פטור?

חשוב לזכור כי פטור מהמילואים מסיבה זו של צמצום כוח אדם, ניתן לכם ללא כל מעורבות מצידכם, הגשת בקשה מצידכם או כל דבר אחר. צה"ל מבצע את שיקוליו בהתאם לשינויים כאלו ואחרים המתרחשים באופן טבעי עם השנים, מה שעשוי לזכות אתכם בפטור.

אז מה קורה בעצם אם אתם בכל זאת מעוניינים לשרת במילואים, למרות שקיבלתם פטור? קודם כל, הכבוד. אם החלטתם שאתם דווקא כן מעוניינים להמשיך ולשרת במילואים, אתם תמיד יכולים לבדוק אופציה של התנדבות. שימו לב, כל חייל מילואים של צה"ל עולה למדינה כסף. מה זה אומר? במילים אחרות, כשאתם מתגייסים למילואים, הצבא גורע מתקציבו על ביגוד ומזון, משכורות ועוד.

 

שיירות במילואים למרות הפטור

אם החלטתם שאתם לא מעוניינים לקבל את הפטור שנתנו לכם, אתם יכולים להגיש בקשה (חייבת להיכתב בצמוד לשירותיו של עורך דין צבאי מנוסה) ולקוות שצה"ל יאשר את בקשתכם. במקרים מסוימים, גם יחידות צבאיות שלמות נסגרות.

במידה ויחידתכם פורקה, אתם בדרך כלל תהיו זכאים לפטור ממילואים, אלא אם כן תפקידכם יהיה רלוונטי ביחידות אחרות. בכל מקרה בו אתם מעוניינים להגיש בקשה כזאת או אחרת, תמיד מומלץ להסתייע בעורך דין צבאי.

 

זירוז פטור ממילואים בסיוע עו"ד צבאי

עורכי דין צבאיים יכולים לסייע במקרים של הגשות בקשות לפטור ממילואים מחמת סיבות שונות, כולל פטור מחמת צמצום כוח אדם.

בין אם יחידתכם נסגרה או שמא תפקידכם אינו רלוונטי, אתם יכולים לנסות לזרז את התהליך של קבלת הפטור באמצעות עו"ד צבאי מנוסה. אם אתם יודעים בוודאות ששאר חבריכם ליחידה שנסגרה כבר קיבלו פטור אך אתם עדיין לא, כדאי לפות בהקדם אל משרד עו"ד צבאי.

חיילים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,