פטור ממילואים להורים שכולים

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

ארגוני הביטחון מנסים לדאוג למשפחות השכול ולהעניק להם תמיכה ועזרה בכל תחום שרק ניתן. בתוך כך הורים שכולים אשר משרתים שירות מילואים פעיל זכאים לפטור ממילואים.

 

הגדרות יבשות

ההגדרה של הורה שכול ברורה לכולנו, אך כמו כל חוק בשביל לקבל את הפטור צריך לעמוד בקריטריונים של משרד הביטחון. הורה שכול נחשב הורה שבנו או בתו, גם המאומצים כחוק, שנפטרו במהלך השירות הצבאי (סדיר או מילואים). כמו כן, בהגדרה של הורה שכול נכנס הורה שהוכר על ידי אחד משני הגופים הבאים: 1. אגף משפחה והנצחה של משרד הביטחון, לפי חוק משפחות חיילים שנספו במערכה, (תגמולים ושיקום). 2. המוסד לביטוח לאומי, לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות האיבה.

 

פטור מלא אך לא אוטומטי

כל הורה שכול המשרת במילואים זכאי לפטור מלא משירות (אלא אם כן הוא יבקש לבטל את הפטור). עם זאת, חשוב לזכור שהפטור אינו מתקבל אוטומטית מידי משרד הביטחון.

בכדי לקבל את הפטור עליכם להגיש טופס 58 (טופס בקשה לדחיית שירות). את הטופס יש לשלוח ליחידה בה אתם משרתים ומפחד היחידה ישלח את הטופס לאישור. הגורם המאשר יאשר את הפטור באופן מידי ותנתן הוראה לא לזמן את ההורה השכול למילואים עד לקבלת הפטור הרשמי. שימו לב שבתעודת הפטור ייכתב, פטור מפאת תום שירות.

 

מתי יש להגיש את הפטור?

לעומת פטורים אחרים, פטור זה מאושר אוטומטית ולפני תאריך הצו הקרוב. בקשה שתוגש עד 10 ימים לפני תחילת הצו, תאושר בטווח זמן של עד 10 ימים. בקשה שתוגש בטווח של פחות מ-10 ימים תאושר לכל המאוחר עד יום לפני תאריך ההתייצבות לצו.

הבדל נוסף לגבי פטור זה, הוא העובדה שניתן לבקש אותו גם במהלך שירות המילואים. אם לא ידעתם שעליכם לבקש פטור והתייצבתם למילואים, תוכלו להגיש את הפטור למפקד היחידה בזמן השירות עצמו ועליו לאשרו לכל המאוחר תוך 72 שעות.

 

לא הגשתם בקשה לפטור – האם תוכלו פשוט לא להגיע?

שימו לב, שלמרות שצה"ל מאוד רגיש לכאבן ולצרכיהן של המשפחות השכולות, הוא אינו מאשר עריקות מכל סיבה שהיא. אי התייצבות לצו מילואים, גם אם מדובר בסיבה מוצדקת, נחשב לעריקות והדין על כך יכול להגיע גם למאסר.

ובאמת שבפטור זה, צה"ל מאפשר להגישו בכל עת ועל פי החוק הוא מחויב לדאוג לאישורו טרם צו המילואים. כמו שכבר ציינו, ניתן להגיש את הפטור גם במהלך השירות. כך שאם לא ידעתם שאתם צריכים להגיש, או שכחתם לעשות זאת, תוכלו להגיש את הטופס ביום ההתייצבות. ותזכרו תמיד שהמפקדים שלכם הם אנשים שבמקרים רבים איבדו חיילים או חברים לצוות ולכן הם לא אטומים לכאבכם ולצרכים שלכם. תמיד אפשר לנסות ולדבר איתם וכך לקדם את קבלת הפטור.

לוחם שכול

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,