פטור ממילואים לדתיות

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

בשנים האחרונות יותר ויותר נשים מזומנות למילואים. הסיבות לכך מגוונות וכוללות בעיקר את שבירת תקרת הזכוכית שהייתה קיימת עד היום. פתיחתם של תפקידים ותחומים חדשים בצה"ל הובילו לכך שיותר ויותר נשים מגיעות לתפקידי מפתח ולכן גם מזומנות למילואים באופן תכוף יותר.

אך במקרים מסוימים בנות שהיו חילוניות לפני ובזמן הצבא משתחררות ואחרי תקופה חוזרות בתשובה. או בנות דתיות שמתחתנות והווי המשפחה אינו עומד בקנה אחד עם העולם הצבאי. גם בצה"ל מודעים לנושא הזה ולכן הם מאפשרים לנשים דתיות לקבל פטור משירות מילואים.

 

הבסיס לפטור

כפי שבנות לפני גיוס יכולות להצהיר על היותן דתיות ולקבל פטור מצה"ל, כך בדיוק גם עובד הפטור ממילואים. הגישה אומרת שלבחורה דתיה יכול להיות מאוד קשה במילואים או בסדיר ולכן הצבא מאפשר את הפטור הזה כמעט באופן גורף לנשים דתיות.

הסיבה לכך שזה כמעט באופן גורף, הינה העובדה שבשנים האחרונות עלה מספר הבנות שמצהירות על עצמן כדתיות כשלא כך הדבר. ולכן לפני קבלת הפטור משירות הנערה עשויה לעבור ועדת דת שתוודא ותבדוק שאכן ההצהרה עליה חתמה הנערה היא אמינה ואמיתית. כמו כן, הועדה ומי מבאי כוחה יכולים לבדוק ברשתות החברתיות בכדי לוודא שאכן אורח חייה של הנערה הוא עורך חיים דתי. עם כי לרוב נערות אשר לומדות בבית ספר דתי מקבלות את הפטור באופן אוטומטי.

 

הפטור ממילואים

כשמדובר על חיילת משוחררת צה"ל רוצה וצריך לבדוק מה השתנה לפתע שהחיילת מעכשיו אינה יכולה לשרת. ולכן הפטור אינו ניתן באופן אוטומטי. על החיילת להצהיר על היותה דתיה. ולאחר מכן היא תזומן לוועדת דת. בוועדה ישאלו אותה שאלות שונות, על היהדות ושמירת המצוות בכלל ועל עורך חייה בפרט.

במידה והחיילת הצהירה על היותה אישה דתיה אך הדבר נעשה שלא בתום לב, לצה"ל יש אפשרות לבטל את הפטור בטווח של עד שנה מיום קבלתו. במקרים מסוימים בהם עולה החשד כי החיילת אינה דוברת אמת, נציגי צה"ל יכולים לבדוק לעומק (גם לאחר קבלת הפטור), את הנתונים והפרטים של החיילת.

 

פטורים נוספים

יש לזכור שלנשים ישנן אופציות רבות נוספות לקבלת פטור. אחת הסיבות העיקריות שנשים מקבלות פטור, היא אימהות, ברגע שאישה נכנסת להריון ראשון, צה"ל בוחר שלא לסכן אותה ואת עוברה ועל כן מעניק לה פטור אוטומטי (זאת כמובן במידה והאישה אינה מבקשת לבטל את הפטור). כמו כן, ניתן לקבל פטורים זמניים שמוענקים לפרק זמן מוגבל, זה יכול להיות לדחייה של צו מילואים ספציפי או לתקופת זמן מוגדרת. את הפטור הזמני ניתן לקבל מסיבות רבות ומגוונות המתייחסות למצב האישי והמשפחתי של החיילת. בתוך כך, ניתן לבקש פטור זמני על בסיס מצב רפואי (אישי או של מי מבני המשפחה הגרעינית), על בסיס לימודים ואף לאור תקופה לחוצה ועמוסה בעבודה.

חשוב גם לזכור שישנם מומחים לנושא הפטורים הצבאיים ובמידה ויש סוגיות בנושא או שמא הפטור בוטל, מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני צבא.

ספר קודש

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,