פטור ממילואים מחמת התנהגות רעה

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

בין אם מדובר במקרה מוצדק מבחינתכם או פחות, פטור מחמת התנהגות רעה ניתן לחיילים וחיילות מהצבא, אך שימו לב כי ישנן גם השלכות אפשריות. למשל, אם תרצו להתקבל למקומות עבודה העוסקים בשירותי ביטחון, יש סיכוי גדול שתידחו על ידי המעסיקים.

ישנן סיבות שונות, בעקבותיהן חיילים וחיילות מקבלים פטור מהצבא, פטור מהשירות הסדיר וגם פטור מהמילואים. בין אם מדובר בסעיפים נפשיים או בריאותיים, בכל מקרה כדאי לזכור שבריאיון עבודה, אסור למעסיק לשאול אתכם מה הם הסעיפים בעקבותיהם השתחררתם מהשירות הצבאי. במקרים ספציפיים של פטור מחמת התנהגות רעה, בדרך כלל ההמלצה החמה היא להסתייע בשירותיהם של עו"ד צבאי מנוסים. מדוע מנוסים? מפני שבמקרים מסוימים, התנהגות רעה עשויה להוביל לכליאה של החייל או החיילת בכלא צבאי.

 

פטור מחמת אי התאמה והתנהגות חמורה

עורך דין צבאי יעשה את כל המאמץ בכדי להמתיק את הדין הצבאי הנגזר עליכם. במידה והצבא יחליט לשחרר אתכם מהשירות הצבאי מחמת התנהגות רעה, ברוב הכמעט מוחלט של המקרים – תהיו פטורים ממילואים גם כן. אז האם כדאי להוציא פטור מהשירות הסדיר או מהמילואים?

אתם חייבים להבין דבר פשוט, אם אתם תפגינו התנהגות רעה, תסרבו פקודות, לא תבצעו מטלות, תתחצפו למפקדים שלכם וכדומה, הצבא יעביר אתכם תהליך לא פשוט לפני הפטור מהשירות. במילים פשוטות יותר, זה שאתם מתחצפים או מסרבים לפקודות, לא מזכה אתכם באותו הרגע בפטור מהשירות הסדיר. במקרים רבים, אתם תישלחו לכלא צבאי, אתם תישפטו, תרותקו לבסיס, תקבלו עונשים ועוד. בכל מקרה, מומלץ במקרים אלו להסתייע בשירותיו של עורך דין צבאי מומלץ ומנוסה.

 

האם פטור מהסדיר והמילואים ישפיע לי על העתיד?

אמנם הפרופיל שלכם לא ירד ל-21 (פרופיל נפשי), אך יש סיכוי גבוה שעתידכם יוגבל בעקבות פטור מחמת אי התאמה והתנהגות חמורה. לפני שתשוחררו על סעיף של אי התאמה או התנהגות חמורה, אתם תעלו לוועדה בפני 2-3 קצינים בכירים שימליצו או לא ימליצו על השחרור שלכם מהסדיר והמילואים. כצעד אחרון לפני קבלת הפטור, הצבא יעלה את התיק שלכם בפני מפקד הבקו"ם – שיאשר או לא יאשר סופית את בקשתכם.

יש לקחת בחשבון כי במקרים מסוימים, אכן יירשם אצלכם פטור מחמת התנהגות חמורה (ולא רק על בסיס של אי התאמה). ישנם מקומות עבודה רבים אשר יסרבו להעסיקכם, בין אם מדובר במקומות עבודה ממשלתיים או לא. לפני שאתם מוציאים פטור מהשירות הסדיר, חובה להבין את כל ההשלכות השונות שיהיו לפעולה כזו. עם מי כדאי לשבת לפגישה בכדי להבין את הדברים לעומקם? נכון, עו"ד צבאי מומלץ.

 

אילו התנהגויות נחשבות חמורות בצבא?


הצבא הוא אורגניזם, מערכת נושמת ומתפקדת. על כן, לכל חייל וחיילת בארגון יש תפקידיהם. במידה והתפקידים לא מתבצעים כהלכה או לא מתבצעים כלל, תפקידו של הצבא להחדיר משמעת בחייל או החיילת הסרבנים. במידה ואתם מסרבים לפקודות, זו התנהגות אשר נחשבת חמורה, וככה גם רלוונטי כמובן לגבי נפקדות של פחות מ-24 שעות.

שימו לב, במידה ואתם מוגדרים עריקים, אתם חייבים כבר היום ליצור קשר עם עורך דין צבאי מנוסה. עריקות היא התנהגות אשר עשויה להוביל אתכם לכלא הצבאי, ואחר כך כמובן גם לקבל פטור מחמת אי התאמה והתנהגות רעה. בפגישת ייעוץ עם עורך דין צבאי, את תוכלו לדון גם בזכויות אשר עשויות להישלל ממכם, כמו למשל פיקדון צבאי ומענק שחרור.

אגרוף

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,