פטור ממילואים בעקבות בעיה בעלת רקע רפואי

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

החיים הם דינמיים ומשתנים, ולפעמים אנחנו יכולים למצוא את עצמנו לפתע לא כשירים לשירות מילואים. בין אם מדובר בבעיה בעלת רקע רפואי או פסיכיאטרי, עורך דין צבאי עשוי לזרז עבורכם את התהליכים באופן משמעותי.

האם בכלל כדאי להוציא פטור מהמילואים? מה הן ההשלכות האפשריות? אלו שאלות מצוינות, מפני שמקומות עבודה רבים מייחסים חשיבות עליונה לנושא המילואים. אך לפני שנוגעים בנושא של העסקה, חשוב להבין מה הוא בעצם פטור ממילואים בגלל בעיות רפואיות. חיילים וחיילות יכולים להוציא פטור משירות המילואים, בין אם הם לוקים בבעיה רפואית חמורה או לא.

 

מתי הצבא מאשר פטור מהמילואים?

במקרים מסוימים, פציעות קלות עשויות להוביל להחמרה במצבכם הרפואי, כך שהצבא לא תמיד ירצה לראות שאתם לוקים בבריאותכם באופן חמור, חס וחלילה. בחלק מהמקרים, אכן תוכלו להוציא פטור מהמילואים בעקבות בעיה רפואי שאינה חמורה. מדוע במקרים מסוימים הצבא יספק פטור מהמילואים בקלות (יחסית)?

מכיוון וישנם תפקידים צבאיים שהופכים ללא רלוונטיים, ישנם צמצומים בכוח האדם, צמצומים בתקציבים ועוד סיבות רבות. אנחנו כמובן לא מעודדים אתכם ללכת ולהוציא פטור משירות המילואים, ואנחנו גם לא טוענים שהצבא נותן פטורים לכל מי שמבקש, אך במקרים מסוימים אין ברירה.

 

מתי אין ברירה אלא להוציא פטור ממילואים? 

עם כל הרצון לתרום למדינה ולתת את חלקנו, לפעמים אין ברירה וחייבים להוציא פטור מהמילואים. בין אם מדובר בבעיה רפואית-פיזית או בקשיים נפשיים, לפעמים אין מנוס מלהוציא פטור משירות המילואים. אחת הדוגמאות, היא למשל הדוגמה של אנשים העובדים בתחומי הכושר הפיזי. אם אתם מאמני כושר, רקדים מקצועיים או אתלטים במקצועכם וכדומה, אתם כנראה מאוד מודעים לגופכם, היות והוא מהווה עבורכם את הפרנסה שלכם (וגם כי זו הבריאות שלכם, כמובן).

לעיתים, ספורטאים בוחרים להוציא פטור מהמילואים בעקבות בעיות רפואיות קלות. הצבא עשוי לאשר את הבקשות האלו, למרות שהן אינן חמורות. מדוע? מכיוון ופציעות קלות עשויות גם להחמיר, ואף אחד לא מעוניין בזה. אין זהו כלל גורף כלשהו ולא בטוח שיאשרו לכם את בקשת הפטור, אך כדאי ליצור קשר עם עו"ד צבאי ולברר לעומק את הדברים בכל מקרה.

 

אילו בדיקות רפואיות יש לעבור בכדי להוציא פטור מילואים?

כמובן שכל מקרה לגופו. הבדיקות הרפואיות אותן תצטרכו לעבור, יאשרו או לא יאשרו את טענותיכם לבעיה הרפואית או הנפשית עליה אתם מתלוננים. במידה ויש לעבור אבחונים פסיכיאטריים, אתם תצטרכו לספק לצבא את המסמכים הרלוונטיים ואת ממצאי הבדיקות הנפשיות.

במידה ואתם מתלוננים על בעיה רפואית-פיזית כלשהיא או בעיה נפשית-רגשית, אתם רשאים להיבדק אצל רופא אזרחי. יותר מזאת, מומלץ להיבדק אצל רופא אזרחי וגם להסתייע בעורך דין צבאי מנוסה. לאחר שיהיו בידיכם את כל המסמכים הרלוונטיים, תוכלו להגיש את בקשתכם לוועדה הרפואית של הצבא.

מדד רפואה

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,