פטור ממילואים בעקבות בעיה בעלת רקע רפואי

החיים הם דינמיים ומשתנים, ולפעמים אנחנו יכולים למצוא את עצמנו לפתע לא כשירים לשירות מילואים. בין אם מדובר בבעיה בעלת רקע רפואי או פסיכיאטרי, עורך דין צבאי עשוי לזרז עבורכם את התהליכים באופן משמעותי.

האם בכלל כדאי להוציא פטור מהמילואים? מה הן ההשלכות האפשריות? אלו שאלות מצוינות, מפני שמקומות עבודה רבים מייחסים חשיבות עליונה לנושא המילואים. אך לפני שנוגעים בנושא של העסקה, חשוב להבין מה הוא בעצם פטור ממילואים בגלל בעיות רפואיות. חיילים וחיילות יכולים להוציא פטור משירות המילואים, בין אם הם לוקים בבעיה רפואית חמורה או לא.

 

מתי הצבא מאשר פטור מהמילואים?

במקרים מסוימים, פציעות קלות עשויות להוביל להחמרה במצבכם הרפואי, כך שהצבא לא תמיד ירצה לראות שאתם לוקים בבריאותכם באופן חמור, חס וחלילה. בחלק מהמקרים, אכן תוכלו להוציא פטור מהמילואים בעקבות בעיה רפואי שאינה חמורה. מדוע במקרים מסוימים הצבא יספק פטור מהמילואים בקלות (יחסית)?

מכיוון וישנם תפקידים צבאיים שהופכים ללא רלוונטיים, ישנם צמצומים בכוח האדם, צמצומים בתקציבים ועוד סיבות רבות. אנחנו כמובן לא מעודדים אתכם ללכת ולהוציא פטור משירות המילואים, ואנחנו גם לא טוענים שהצבא נותן פטורים לכל מי שמבקש, אך במקרים מסוימים אין ברירה.

 

מתי אין ברירה אלא להוציא פטור ממילואים? 

עם כל הרצון לתרום למדינה ולתת את חלקנו, לפעמים אין ברירה וחייבים להוציא פטור מהמילואים. בין אם מדובר בבעיה רפואית-פיזית או בקשיים נפשיים, לפעמים אין מנוס מלהוציא פטור משירות המילואים. אחת הדוגמאות, היא למשל הדוגמה של אנשים העובדים בתחומי הכושר הפיזי. אם אתם מאמני כושר, רקדים מקצועיים או אתלטים במקצועכם וכדומה, אתם כנראה מאוד מודעים לגופכם, היות והוא מהווה עבורכם את הפרנסה שלכם (וגם כי זו הבריאות שלכם, כמובן).

לעיתים, ספורטאים בוחרים להוציא פטור מהמילואים בעקבות בעיות רפואיות קלות. הצבא עשוי לאשר את הבקשות האלו, למרות שהן אינן חמורות. מדוע? מכיוון ופציעות קלות עשויות גם להחמיר, ואף אחד לא מעוניין בזה. אין זהו כלל גורף כלשהו ולא בטוח שיאשרו לכם את בקשת הפטור, אך כדאי ליצור קשר עם עו”ד צבאי ולברר לעומק את הדברים בכל מקרה.

 

אילו בדיקות רפואיות יש לעבור בכדי להוציא פטור מילואים?

כמובן שכל מקרה לגופו. הבדיקות הרפואיות אותן תצטרכו לעבור, יאשרו או לא יאשרו את טענותיכם לבעיה הרפואית או הנפשית עליה אתם מתלוננים. במידה ויש לעבור אבחונים פסיכיאטריים, אתם תצטרכו לספק לצבא את המסמכים הרלוונטיים ואת ממצאי הבדיקות הנפשיות.

במידה ואתם מתלוננים על בעיה רפואית-פיזית כלשהיא או בעיה נפשית-רגשית, אתם רשאים להיבדק אצל רופא אזרחי. יותר מזאת, מומלץ להיבדק אצל רופא אזרחי וגם להסתייע בעורך דין צבאי מנוסה. לאחר שיהיו בידיכם את כל המסמכים הרלוונטיים, תוכלו להגיש את בקשתכם לוועדה הרפואית של הצבא.

מדד רפואה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

הקלות לחייל מילואים שהוא תושב חוזר

מדינת ישראל מעוניינת בהחזרת תושבים, שעזבו את הארץ לטופב מגורים ועבודה בארץ אחרת ולכן מעניקה הטבות במישורים שונים לתושבים חוזרים, במגוון תחומים, ביניהם גם שירות

מהם ימי מילואים

היות ואנחנו נמצאים באמצע המזרח התיכון ושכנינו אינם אוהדינו, כל אזרח בארץ (אלא אם כן קיבל פטור) חייב בימי מילואים על פי חוק. מה מטרת

פטור ממילואים מחמת היריון

במדינת ישראל אומנם שירות המילואים הינו חובה עבור לא מעט אנשים, אך ראשית, לא כל מי שמילא תפקיד מסוים בתור חייל סדיר יידרש לעשות גם

פטור זמני משירות מילואים

במדינת ישראל לא רק שהשירות הצבאי הינו חובה, אלא חובה גם לעשות מילואים מידי שנה. אומנם זה נכון שככל שעוברות השנים מספר האנשים שעושים מילואים

בקשת מעבר יחידה במילואים

חיילי המילואים הנמצאים בשירות פעיל, משוייכים ליחידה בהם הם ביצעו את השירות הסדיר או את שירות הקבע שלהם. היות ואוכלוסיית חיילי המילואים מורכבת ממגוון רחב

עורך דין מירי גביש
אם יש ספק אין ספק! פנה לעורכת דין שתגן על זְכוּיוֹתֶיךָ