עורך דין פלילי ברמת גן

עורך דין פלילי הינה אחת ההתמחויות המרתוק ביותר הקיימות בתחום המשפט ועריכת הדין. מדובר במקבץ חוקים רחב, הכולל בתוכו דקויות של נסיבות, מקרים וסיפורים אנושיים. לעורך דין פלילי ברמת גן יש תפקיד מהותי בשמירה על יישום החוקים וכן שמירה על זכויותיהם של החשודים והנאשמים בפליליים. על כל אלו ועוד תוכלו לקרוא כאן במאמר שלנו הנבחרת המשפטית.

 

ההגדרה לעבירה פלילית

עבירה פלילית הינה פגיעה והפרה של כלל מחייב. במילים והגדרות של ימינו מדובר בכל פעולה המנוגדת לחוק העונשין תשל”ז-1997 של מדינת ישראל. את כלל העבירות הפליליות ניתן לחלק לפי 3 קטגוריות, אשר אלו נבדלות זו מזו בשל חומרת המעשה וכתוצאה מכך גם בחומרת העונש המינימלי והמקסימלי שניתן לתת.

החלוקה הינה לפי –

  1. חטא – עד 3 חודשי מאסר.
  2. עוון – בין 3 חודשי מאסר ל-3 שנות מאסר.
  3. פשע – עונש של מעל ל-3 שנות מאסר.

 

מהו חוק העונשין תשל”ז-1997

מדובר על החוק אשר מאגד בתוכו את מרבית העבירות והעונשים המוגדרים בתור עבירות פליליות על פי הדין של החוק הישראלי.

בתוך כך, מדובר על חוק בעל מעל ל-500 סעיפים שונים שלחלקם יש תתי סעיפים והבהרות רבות. בתוך הסעיפים השונים ניתן למצוא את ההגדרות השונות למגוון רחב של עבירות, החל מעבירות רכוש, תקיפה, שוחד ועד לעבירות של תקיפה ורצח.

חוק העונשין תשל”ז-1997 חוקק ב-1997, אך לאורך שלושת העשורים האחרונים בוצעו שינויים ותיקונים רבים בחוק לצורך התאמתו לעולם המשתנה, לערכים שהשתנו ולתפיסת העולם הרווחת במדינה בעת הזו.

 

עורך דין פלילי ברמת גן – ייצוג לאורך כל הדרך

תפקידו של עורך דין פלילי ברמת גן הוא לייצג את הלקוח שלו לאורך כל ההליך הפלילי ולדאוג לשמירה על זכויותיו כמו גם להוכחת חפותו של החשוד. ההליך המשפטי עצמו הינו הליך ארוך אשר אף עשוי לקחת מספר שנים מרגע התחלת החקירה הפלילית ועד לקבלת פסק הדין.

 

חקירה – השלב הראשון והקריטי ביותר

בשלב החקירה חוקרי המשטרה מנסים להגיע לשורשי האמת ולפענח את מהלך ביצוע העבירה. בתוך כך החוקרים ידרשו להביא הוכחות המקשרות בין החשוד לביצוע המעשה. נוסף לכך, החוקרים ינסו להשיג את הודאתו של החשוד.

הליך החקירה עצמה מתקיים בצורה שתתרום לחוקרים ותגרום לחשוד להודות במעשיו. לצערנו בחלק מן המקרים עשויות להיות גם הודאות שווא, אשר נאמרו מפחד, רצון לקבל עסקת טיעון טובה או בשל בלבול רב. עורך הדין הפלילי ברמת גן אומנם אינו נמצא במהלך החקירה עצמה, אך יש לכם זכות לדרוש להתייעץ עימו עוד טרם התחלת החקירה וזאת כדי להבין את הזכויות שלכם ולמצוא את הדרך להוכיח את חפותכם.

 

שלב הגשת כתב האישום

בטרם התיק מגיע לדיון מול שופט ולאחר שהפרקליטות מחליטה על הגשת כתב האישום ישנה תקופה טובה להשגת עסקת טיעון. מצד אחד הפרקליטות תשמח לסגור את התיק במהירות וללא צורך במשפט. מנגד הנאשם שעושי להיות מורשע בעבירה חמורה ועשוי למצוא את עצמו במשך שנים בכלא, יעדיף להודות בהאשמות קלות יותר או להודות בהאשמות החמורות רק לצורך קבלת הקלה בעונש.

זהו תפקידו של עורך הדין הפלילי ברמת גן לדאוג להשיג את העסקה הטובה ביותר ולייעץ לנאשם על ההשלכות של חתימה או הימנעות מעסקת הטיעון.

 

שלב המשפט

בשלב הזה לעורך הדין ישנה מטרה להוכיח את חפותו או לכל הפחות לערער את הנתונים והראיות של הפרקליטות. גם בשלב זה ובמידה והנאשם יורשע יהיה על עורך הדין להוריד את חומרת המעשה והעונש באופן המקסימלי האפשרי.

 

שלב הערעור

גם לאחר קבלת גזר הדין, ישנן אפשרויות במקרים רבים לערער על ההחלטה. הדבר נכון גם לגבי הצד התובע וגם על הצד הנתבע. לעורך הדין הפלילי יש תפקיד בהגשת הערעורים, זאת בנוסף לניסיון נוסף להוכחת חפותו וגרסתו של הנאשם.

 

כשהקורבן צריך ייצוג וייעוץ משפטי מעורך דין פלילי ברמת גן

ישנם מקרים רבים בהם לא רק החשוד בביצוע העבירה צריך ייעוץ משפטי אלא גם הקורבן ואף העדים למעשה.

ישנן כמה סיבות בהן הנפגע מן העבירה יצטרך גם הוא ייצוג משפטי. מקרים אלו כוללים עבירות של סחיטה באיומים, בהם המטרה העיקרית של המתלונן היא למנוע את אירוע הסחיטה ולכן פנייה לרשויות החוק בכלל ולעורך דין פלילי בפרט עשויה אכן למנוע את מימוש מעשה הסחיטה.

נוסף לכך, הליך של הגשת תלונה במשטרה, הגעה למתן עדות במשטרה וגם בבית המשפט הינם הליכים קשים נפשית. התפקיד של עורך הדין הפלילי ברמת גן הוא לשמור על הזכויות של הלקוח שלו ולדאוג שהעדות שלו והראיות שיש בידיו יוצגו באופן הנכון ביותר.

 

למה חשוב לבחור בעורך דין מקצועי ומומחה?

לעורך הדין הפלילי ברמת גן יש תפקיד אינטגרלי לאורך כלל ההליך הפלילי. בתוך כך, ייצוג הולם מצד עורך דין המתמחה בתחום הפליליים בכלל ובתחום הדרוש לכם בפרט עשוי להיות ההבדל בין הוכחת החפות של אדם לבין הרשעתו.

הסנגוריה הציבורית הינה הגוף המדיני אשר התפקיד שלו הוא להגן משפטית על מעוטי יכולת, מי שאין ברשותו כסף כדי לשלם לעורך דין פרטי. עקרונית כל אדם הנאשם בפליליים יכול לקבל סיוע מהמדינה לצורך הגנתו.
בהחלט כן! הליך החקירה הינו הליך מתיש וארוך שבמהלכו כל דבר שנאמר על ידי החשוד עשוי להפליל אותו, כן, כן, גם במקרים בהם מדובר באדם שהוא חף מפשע. התייעצות עם עורך דין לפני החקירה תמנע מכם לבצע טעויות שעשויות לעלות לכם בחופש ובעתיד שלכם.
עקרונית התשובה היא לא, אם זומנת בתור עד אינך מוגדר כחשוד במעשה הפלילי. אך, חשוב לזכור שישנם מקרים רבים בהם עדים לעבירה פלילית היו חלק מביצוע העבירה או לא מנעו אותה ועל כך ניתן להגיש גם נגדכם כתב אישום. לכן, חשוב מאוד לפני מתן העדות להתייעץ עם עורך דין פלילי ברמת גן.
העונש המירבי עומד על עונש המתה, מה שמוגדר בתור גזר דין מוות. אך העונש הזה קיים רק למספר קטן מאוד של עבירות והוא יושם רק פעמיים לאורך כל שנות קיומה של המדינה.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין פלילי סיוון כהן

עו”ד פלילי – סיוון כהן

שמי סיוון כהן ואני עורכת דין פלילי בעלת תואר ראשון במשפטים LL.B. ותואר שני בהצטיינות, שניהם באוניברסיטת בר אילן. התחלתי את דרכי בתחום המשפט הפלילי עוד בהיותי סטודנטית במשרד עריכת דין מוכר עד לפתיחת משרד עו"ד פלילי עצמאי. משנת 2011 אני מנהלת משרד עורכי דין פרטי ומעניקה שירות מקצועי בתחום הפלילי. המשרד שלנו נותן ליווי צמוד לקהל הלקוחות שלנו משלב החקירה ועד לתום ההליכים. הליווי כולל בתוכו: ייצוג בהליכי מעצר, ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים ועוד. המשרד שלנו מעניק את השירות המקצועי והמסור ביותר לכל לקוחותינו.

או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

עורך דין פלילי בתל אביב

לחוק העונשין במדינת ישראל ישנו תפקיד חשוב מאוד והוא שמירה על הזכויות והבטחון של כל אדם ואדם. כחלק מכך חוק העונשין מציג בתוכו עבירות של

עורך דין פלילי בבני ברק

במידה וראיתם את הסדרה המדריך לרוצח אתם יכולים להבין שכל אדם, אפילו המשכיל והנורמטיבי ביותר עשוי להיות מעורב בעבירה פלילית. כמובן שמדובר על סדרה המגזימה

עורך דין פלילי בראשון לציון

הדין הפלילי הינה אחת ההתמחויות המרתקות ביותר הקיימות בעולם עריכת הדין. מדובר בתחום רחב מאוד הכולל בתוכו מספר רב של סעיפי חוק, מקרים מעניינים ואירועים

עורך דין פלילי בפתח תקווה

עורך דין פלילי הוא גורם המקצוע המתמחה בכל הנוגע למשפט והחוק הפלילי בישראל, בדגש על חוק העונשין וההליך הפלילי. באתר שלנו – הנבחרת המשפטית תוכלו

עורך דין פלילי בחולון

החוק הישראלי מגדיר מנעד רחב מאוד של עבירות בתור עבירות פליליות. עבירה על אחד מסעיפי חוק העונשין עשוי להוביל אתכם לחקירה ואף להגשת כתב אישום

הזכות לביטחון

הזכות לחיים ולביטחון ולשלמות הגוף יוצאת מנקודת הנחה שכל פגיעה בחייו של אדם או בשלמות גופו תיחשב למעשה פסול ובלתי מוסרי, שגם גופי הצדק וגם

נסיבות הוצאת צו הרחקה

משמעותו של צו הרחקה היא למנוע מאדם אחד להתקרב לאחר, משום החשש להטרדות, איומים או התעללות. הוצאת צו הרחקה יכולה להיעשות מכוח ובהתאם לאחד משני

עבירות ועונשים בבית סוהר

הכניסה לבית הסוהר היא עונש חמור, אשר שולל מהאדם את חירותו באופן המשמעותי ביותר הקיים. החיים בתוך בית הכלא הם קשים וקשוחים, ועל האסירים ללמוד

זימון לחקירה במשטרה

זימון לחקירה במשטרה הינו צעד שמאיים על רבים, עוד בטרם התחילה החקירה עצמה. החשש קיים תמיד, במיוחד עבור אותם אנשים, אשר לא היה להם ניסיון

ועדת שחרורים

ועדת שחרורים ממונה מכוח הוראת סעיפים 32 ו – 33 לחוק שחרור על תנאי ממאסר. ועדת שחרורים רגילה או מיוחדת כוללת שופט שלום או מחוזי

הדרכים להקלה בעונש מאסר עולם

עונש מאסר עולם הינו עונש חמור אשר שולל מהאסיר את החופש לחיות חיים נורמטיבים ומרחיק אותו מהחיים הציבוריים והקהילתיים. מאסר עולם ניתן לאחר כתב אישום

עונשים על פגיעה בהליך משפטי

לכל אדם יש זכות להליך משפטי הוגן. נשמת אפה של מדינה דמוקרטית היא היכולת לספק לכלל אזרחיה את הזכות להיאבק בבית המשפט על חפותם, ובמידת

עריכת דין פלילי
עורך דין פלילי סיוון כהן - איתך לאורך כל הדרך!
עורך דין פלילי סיוון כהן
חבל שתשלם מחיר כבד! שיחת ייעוץ שֶׁתַּחֲסֹךְ לך טעויות של בית סוהר.