נקודות נהיגה מהירות

עבירות מהירות הן בין עבירות התעבורה המסוכנות ביותר שנהגים מבצעים על כבישי ישראל. מרבית התאונות החמורות בארצנו, נגרמות עקב נהיגה במהירות מופרזת ולא מידתית, ולכן העונשים בצידן הם משמעותיים, בשאיפה לייצר רתיעה בקרב נהגים מביצוען של עבירות מהירות נוספות. במאמר זה נסביר על מדרג העונשים בעבירות מהירות וכמה נקודות ניתן לקבל בעקבות הרשעה בנהיגה במהירות מופרזת.

 

המלחמה בעבירות המהירות בישראל

המלחמה בנהיגה במהירות מופרזת בכבישי ישראל, היא מאבק שמשרת את כלל הציבור בארץ. הן נהגים והן הולכי רגל, תלויים בנכונותו של הזולת לנהוג בצורה בטיחותית וזהירה. מי מאיתנו לא מכיר את התחושה הבלתי נעימה שחולפת בגופנו כאשר רכב הנוסע במהירות מופרזת חולף על פנינו? יצויין בהקשר זה, כי מהירות מופרזת איננה בהכרח מהירות חריגה, אלא פשוט מהירות שאינה פרופורציונלית ביחס לסביבה בה נוהגים.

לצורך העניין, נהיגה במהירות של 40 / 50 קמ”ש בתוך חניון, היא אמנם לא מהירה ביחס למהירות המרבית המותרת בכבישים מהירים, אך בהחלט חסרת פרופורציות לחלוטין למהירות המקובלת בנהיגה בשטח סגור שבו גם הולכי רגל עוברים.

 

מדרג העונשים בעבירות מהירות בישראל

הסנקציות על עבירות מהירות הן שונות, ומוגדרות לפי חומרת העבירה. העבירה הקלה ביותר תכלול קנס בלבד, ולאחר מכן, אל הקנס המוגדל יצטרפו נקודות, שיצריכו אנשים לקחת חלק בקורסים לרענון נהיגה, שהם מתישים, גוזלים זמן רב וכסף. לאחר מכן, יהיה אפשר לשלול לנהג את הרישיון לאחר משפט או צבירת נקודות מוגזמת, ואפילו קצין משטרה יכול לבצע שימוע במקום ולשלול רישיון בצורה מנהלתית ל – 30 עד 90 ימים.

כלומר, לשוטרים יש כלים גם בשטח. כמובן שהעונש הגבוה ביותר הוא מאסר על תנאי או מאסר בפועל, וזה יכול לקרות כאשר התוצאה של הנהיגה הפרועה מביאה איתה פצועים, הרוגים או פגיעה ברכוש.

 

נקודות נהיגה מהירות – כמה נקודות ניתן לקבל בעקבות נהיגה במהירות מופרזת

ישנו מדרג שונה של עבירות מהירות אשר מגדיר את גובה הקנסות. אם נסתכל על כבישים מהירים, שם נעשים רוב עבירות המהירות, נגלה כי הקנס הנמוך ביותר, של חריגה של 25 קמ”ש בכבישים המהירים, תביא איתה קנס של 250 שקלים. חריגה של 26 עד 40 קמ”ש בכבישים בין עירוניים תביא איתה קנס של 750 שקלים ו – 8 נקודות תעבורה.

חריגה של בין 41 ל – 50 קמ”ש תביא לקנס של 1,500 שקלים ול – 10 נקודות. חריגה של 51 קמ”ש בכבישים בין עירוניים תביא לזימון מיידי לדין. כמובן שיש מדרג דומה גם לנהיגה בכבישים עירוניים, כאשר הפרופורציה היא זהה במדרג הענישה.

 

נקודות נהיגה מהירות בעקבות לכידה במצלמת מהירות

הדרך האפקטיבית ביותר של כוחות האכיפה לתפוס נהגים על עבירות מהירות היא באמצעות מצלמת כביש. המצלמות נמצאות כאמור בנקודות מפתח, בהם ידוע שאנשים נוטים לנסוע בצורה מהירה יותר ביחס למהירות המותרת. כך, הרבה אנשים מקבלים את הדוחות היישר לבית שלהם, עם תמונת סטילס שלהם חוצים את רף המהירות.

כמובן שיש בעייתיות מובנית עם עבודת המצלמות, וכבר נקבע בעבר שהן אינן מדויקות. אם נתפסתם על עבירת מהירות באמצעות מצלמה, הדבר החכם ביותר הוא לפנות לשירותיו של עורך דין תעבורה.

 

נקודות נהיגה מהירות בעקבות תיעוד במד מהירות לייזר

השיטה השניה בה תופסים עברייני תנועה בישראל היא באמצעות מדי זהירות לייזר. גם כאן, מדובר בכלי פרימיטיבי באופן יחסי. זהו מד לייזר איתו עומד השוטר באמצע התנועה, והוא צריך לזהות, ידנית, באיזה מהירות הרכב חולף על פניו. גם כאן המורכבות היא גדולה, וכאשר אדם עומד למשפט, והסטייה שלו מהתקן לא הייתה גדולה מדי, סיכוי גדול שהמשפט יתבטל והקנס יוקטן או יבוטל לאלתר.

כמובן, זה יכול לקרות רק באמצעות עבודה עם עורך דין תעבורה איכותי, שמכיר את התנהלות המשפטים הללו.

 

מדוע חשוב להתייחס לקנס על עבירות מהירות

עו”ד תעבורה איכותי יידע לקחת את החומר של המצלמות, ולהשתמש בתקדימי עבר, לצד שיטות מתקדמות, על מנת להוריד את הקנס או לבטל את הקנס לחלוטין. הדבר החשוב ביותר לעשות כאשר מקבלים דו”ח מהירות הוא לא להתעלם ממנו. אנשים לעיתים מתעצבנים ו/או שוכחים להתמודד עם הדו”ח.

ובכן, התעלמות מהדו”ח תביא לקנסות מוגדלים ולעונשים חמורים יותר, עד כדי רישום של נקודות נהיגה מהירות. מכאן שהפניה לעורך דין תעבורה כבר בשלב מוקדם בתהליך, היא חיונית מאוד.

 

על מה חשוב לשים דגש במהלך המשפט על עבירות מהירות?

הצורך בשירותיו של עו”ד תעבורה עם התמחות בנושא של נקודות נהיגה מהירות הוא רב. עורכי דין מתחום התעבורה הם בעלי מקצוע שיודעים על מה צריך לשים דגש במהלך המשפט, הם יודעים להרגיע ולכוון את הלקוח, ולעיתים עושים זאת עוד בשלבים מאוד מוקדמים. ההמלצה היא לפנות לעורך הדין בשלב כמה שיותר מוקדם, ואף מרגע ההתמודדות עם השוטרים בשטח, וזאת על מנת לקבל הדרכה שיכולה להועיל מאוד תחת לחץ.

 

כיצד עו”ד תעבורה מסייע למי שמקבל נקודות נהיגה מהירות ?

הנושא של מעצרים והתנהלות של כוחות האכיפה הוא המפתח מבחינת עורך דין תעבורה טוב. בהרבה מקרים, שוטרים לא עובדים לפי כל הפרוטוקולים, הם טועים בעבודתם, לא מקצועיים ולא אומרים לנהג מה הן זכויותיו. המטרה של עורך דין תעבורה הוא לערער על עבודת השוטר, לערער על עבודת מד הלייזר או המצלמה, ולהציג תקדימים לפיהם ביטול נקודות נהיגה מהירות שנרשמו בצידן של עבירות מהירות, התבצע בנסיבות דומות בעבר.

ישנם הרבה מאוד מקרים שבהם עורכי דין טובים הצליחו לחלץ את הלקוחות שלהם מנקודות נהיגה מהירות או להביא להפחתתן. לכן כדאי להתייעץ עם עו”ד תעבורה בכל מקרה של חשש לענישה בגין נהיגה במהירות מופרזת.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

דוח מהירות לייזר

נסיעה במהירות מופרזת היא אחת העבירות היותר נפוצות בקרב נהגים. לאורך השנים נוסו שיטות שונות ללכידת נהגים הנוסעים במהירות מופרזת. אחת השיטות היותר מקובלות הנהוגות

קנס על מהירות

נהיגה זהירה היא בין הכישורים החשובים ביותר שיש להפעיל על הכביש, והיא באה לידי ביטוי באופן מובהק בנושא מהירות הנסיעה. מהירות הנסיעה חייבת להיות בהתאם

נהיגה של נהג חדש במהירות מופרזת

הסטטיסטיקה בישראל מעידה על כך שנהגים חדשים, נוטים להיות מעורבים בתאונות דרכים רבות יותר מנהגים ותיקים. בין העבירות השכיחות יותר שבגינן נהגים חדשים נתפסים ונענשים,

עבירות מהירות

עבירות מהירות הן מהעבירות המסוכנות ביותר שאפשר לבצע על כבישי ישראל. נהיגה במהירות מפחיתה את זמן התגובה של אנשים, איננה נדרשת, ויכולה להוציא רכבים משיווי

נהיגה של נהג צעיר במהירות מופרזת

ההפרדה בין נהגים צעירים לנהגים ותיקים על הכביש היא חשובה מאוד. נקודת ההנחה היא שנהגים צעירים חסרים את הניסיון והידע על הכביש כדי להתמודד עם

קנס מהירות מופרזת

נהיגה בטוחה היא אחד הדברים הכי חשובים על הכביש, וזה נוגע במיוחד לנושא המהירות. מהירות הנסיעה צריכה להיות מותאמת למציאות בשטח, והעדיפות היא תמיד לנסוע

מהירות מופרזת נהג חדש

נהגים חדשים עולים על הכביש בהתרגשות רבה. הם חולמים על הרגע הזה במשך שנים, ורוצים להתחיל לנהוג בהקשם האפשרי כדי להתנייד בקלות יתרה, אך גם

עורך דין מהירות מופרזת

ריבוי תאונות הדרכים בישראל והפיכתן הלכה למעשה למכת מדינה הולידו סיטואציה בה בית המשפט הולך ומחמיר עם עבירות תעבורה ובהן גם נהיגה במהירות מופרזת. זאת

משפט על מהירות מופרזת

תקנה 54 לתקנות פקודת התעבורה קובעות כי נהיגה במהירות מופרזת הינה עבירה בעלת רף ענישה גבוה.  כאשר בסיטואציות שונות אף מתקיים משפט בגין עבירה זו,