מעשה מגונה בקטין

החוק במדינת ישראל מטפל במגוון רחב של עבירות מין, בניהן עבירות פדופיליה אשר מבוצעת כלפי קטינים. מדובר בעבירות חמורות במיוחד אשר מטופלות בחומרה רבה הן על ידי רשויות האכיפה והן על ידי רשויות המשפט במדינת ישראל. בחלק נכבד מהמקרים אדם אשר מואשם בביצוע מעשה מגונה בקטין עלול למצוא את עצמו מאחורי סורג ובריח, ולכן חשוב מאוד להכיר את ההגדרה של החוק ומה ההבדל אל מול עבירות מין אחרות. לכן החלטנו להרים את הכפפה על מנת לספק לכם כמה שיותר מידע בנושא, כך תוכלו ללמוד כיצד לפעול.

הדבר הראשון שחשוב מאוד שתעשו זה לפנות לעורך דין פלילי על מנת שיוכל לסייע לכם ולספק לכם מידע שיכול להיות חיוני מאוד בשלבים הראשוניים של החקירה. אדם אשר מואשם בעבירה של מעשה מגונה בקטין עלול למצוא את עצמו מסובך עד מאוד, ולכן חשוב מאוד שתקבלו קצת מידע על מנת שלא תעשו טעות. כל טעות עלולה להוביל לכך שתמצאו את עצמכם מאחורי סורג ובריח בתוך זמן קצר, דבר שעלול להפוך את החיים שלכם. זוהי הסיבה שאסור לכם להתמהמה, וכבר מהרגע הראשון לפנות אל עורך דין פלילי על מנת שייצג אתכם אל מול רשויות המשפט ורשויות האכיפה שעלולות להיות תובעניות וקשוחות מאוד עמכם.

 

מה מוגדר על פי החוק בתור מעשה מגונה בקטין?

בסעיף 348 לחוק העונשין ישנה הגדרה מדויקת לשאלה – מהו מעשה מגונה בקטין. ההגדרה מציינת כי מעשה מגונה באופן כללי הוא פעולה מינית אשר עשויה לגרום לסיפוק, לגירוי מיני של אדם אחר ללא הסכמתו. מדובר בהגדרה אשר כוללת בתוכה מגוון רחב של מעשים שעשויים להתפרש בסופו של יום בתור מעשה מגונה. כמובן שלכל מעשה יש את דרגת החומרה שלו, ולכן חשוב מאוד לעשות הפרדה בין כל מעשה שעלול להיות מפורש בתור מעשה מגונה. מעשה מגונה בקטין הוא ביצוע מעשה מגונה כפי שהוסבר למעלה על נער מתחת לגיל 16.

ייצוג במקרה של אישום בדבר מעשה מגונה בקטין יכול להיות משמעותי מאוד מכיוון שמדובר בהגדרה רחבה מאוד אשר יכול להתפרש לכמה מובנים. לכן במקרה שבו אתם מקבלים זימון או אמורים להגיע לבית המשפט על מנת להעיד בנושא, חשוב מאוד שתפנו לעורך דין פלילי על מנת שייצג אתכם. ההבדלים יכולים להיות משמעותיים מאוד בין אדם אשר מואשם במעשה מגונה בקטין ומיוצג על ידי עורך דין פלילי מנוסה ובין אדם שמואשם באותה העבירה אך החליט לייצג את עצמו באופן עצמאי. בסופו של יום מדובר בעתיד לכם, והדבר האחרון שתרצו שיקרה זה שתשבו שנים רבות תחת סורג ובריח ועם אישום קשה מאוד אשר יכול לפגוע בעתיד שלכם.

 

מהו העונש בדבר מעשה מגונה בקטין?

כאמור העונש בדבר מעשה מגונה בקטין הינו רחב במיוחד, כאשר בין שלל הדברים שאותם המחוקק שוקל ישנו את המעשה עצמו וכמובן את גילו של הקטין. באופן טבעי ככל שהגיל של הנער יהיה צעיר יותר, כך המחוקק יראה את המעשה בצורה חמורה יותר.

במקרה שבו בוצע מעשה מגונה בקטין מעל גיל 14, העונש המינימאלי יהיה עד 3 שנות מאסר בפועל. אך כאמור מדובר בעבירות פשוטות ביותר, וברוב המקרים המחוקק נוהג להחמיר את הענישה בהתאם לאפשרויות העומדות לרשותו.

במקרה שבו בוצע מעשה מגונה בקטין מגיל 14 ומעלה תוך ניצול יחסי תלות או מרות, העונש יכול להגיע עד ל-4 שנות מאסר בפועל. אך במקרה הזה צריך להיות מוכח כי הנאשם ביצע את המעשה מגונה תוך ניצול כל סוג של יחסי תלות או מרות כלפי הקטין.

במקרה שבו בוצע מעשה מגונה בקטין מתחת לגיל 14, גם אם מדובר במעשה מגונה שבוצע בהסכמתו של הקטין – העונש המקסימלי הינו 7 שנות מאסר בפועל. מדובר בעלייה משמעותית ברף הענישה, כל זאת בעקבות גילו הצעיר של הנער שעל פי המחוקק אינו יכול להפעיל את שיקול דעתו בנושא.

במקרה שבו בוצע מעשה מגונה בקטין מתחת לגיל 14, תוך שימוש בנשק, גרימת חבלה, התעללות בקטין או בנוכחות אחרים – העונש יכול להגיע עד ל-10 שנות מאסר בפועל.

בהתאם לתיאורים הללו, ניתן להבין כי ההבדלים בענישה יכולים להיות משמעותיים מאוד. זוהי הסיבה שעליכם לפנות אל עורך דין פלילי על מנת שיספק לכם ייצוג משפטי מקצועי שיהפוך את המצב להיות הרבה יותר פשוט עבורכם. הצורך להתמודד מול האשמות ולהביא ראיות אשר מחזקות את הטענות שלכם זוהי משימה לא פשוטה שרק אנשי מקצוע מהשורה הראשונה יכולים לבצע. זוהי הסיבה שאתם צריכים לפנות לערוך דין פלילי שיעזור לכם מניסיונו, ויגרום לכך שיהיה לכם סיכוי להקל בענישה או אפילו לצאת מכותלי בית המשפט ללא כתב אישום או כל אישום אחר הקשור לנושא של מעשה מגונה בקטין.

 

מהן הסיבות להחמרת הענישה כאשר מדובר על מעשה מגונה בקטין?

ניתן לראות באופן ברור כי ישנה החמרה משמעותית בענישה בין מעשה מגונה בכללי ובין מעשה מגונה בקטין. כאשר באופן כללי מעשה מגונה גורם לפגיעה משמעותית בכבודו של האדם, אשר מרגיש מושפל ובסיטואציה לא נעימה. באופן טבעי כאשר קטין נותן אמון באדם מבוגר שמבצע בו מעשה מגונה, תחושת הפגיעה תהיה משמעותית יותר.

סיבה נוספת להחמרה בענישה היא הצלקת הנפשית של קטין אשר מתמודד עם מעשה מגונה מגיל קטן. מדובר בצלקת שברוב המקרים מלווה את הקטין לכל אורך החיים, והוא יתקשה מאוד להשתקם ולתת אמון באנשים אחרים. זוהי הסיבה שבית המשפט רואה בחומרה כל מעשה מגונה בקטין, ורשויות האכיפה עושות את מירב המאמצים על מנת לאתר פדופילים אשר מבצעים מעשים מגונים מהסוג הזה.

אך לעיתים מעשה מגונה בקטין איננו כפי שמצטייר, והדברים אינם הובהרו כמו שצריך בעת ביצוע האקט המיני. לכן חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין פלילי על מנת שיסביר לכם בצורה מדויקת את הסיטואציה שאליה נקלעתם וכיצד תוכלו להילחץ ממנה על מנת להחזיר את חייכם בחזרה לשגרה. בחלק נכבד מהמקרים של ביצוע מעשה מגונה בכללי מדובר באנשים נורמטיביים אשר לא פרשו בצורה נכונה את הסיטואציה בשטח. זוהי הסיבה שעל ידי ייצוג נכון תוכלו להגיע למצב של הקלה בעונש, ואפילו במקרים מסוימים של ביטול העונש או ביטול התיק הפלילי.

מעשה מגונה בקטין

כל ביצוע מעשה מגונה לפי הידוע בחוק על נער/ה מתחת לגיל 16.

בין 3 ל-10 שנות מאסר, תלוי בחומרת המעשה ובנזק שנגרם לקטין/ה.

משום שמעשה מגונה בקטין ישאיר יותר צלקות בנפשו ויקשה עליו להשתקם.

בהחלט, מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי לאורך כל התהליך המשפטי.
מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין פלילי סיוון כהן

עו”ד פלילי – סיוון כהן

שמי סיוון כהן ואני עורכת דין פלילי בעלת תואר ראשון במשפטים LL.B. ותואר שני בהצטיינות, שניהם באוניברסיטת בר אילן. התחלתי את דרכי בתחום המשפט הפלילי עוד בהיותי סטודנטית במשרד עריכת דין מוכר עד לפתיחת משרד עו"ד פלילי עצמאי. משנת 2011 אני מנהלת משרד עורכי דין פרטי ומעניקה שירות מקצועי בתחום הפלילי. המשרד שלנו נותן ליווי צמוד לקהל הלקוחות שלנו משלב החקירה ועד לתום ההליכים. הליווי כולל בתוכו: ייצוג בהליכי מעצר, ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים ועוד. המשרד שלנו מעניק את השירות המקצועי והמסור ביותר לכל לקוחותינו.

או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

מכירת אלכוהול לקטין – עונש על המכירה

צריכת משקאות אלכוהוליים בקרב קטינים היא סיבה לדאגה בקרב הורים ורשויות אכיפת החוק. המחוקק במדינת ישראל מנסה להתמודד עם הבעיה באמצעות הגבלת המכירה של משקאות

התעללות בקטין – עונש

לקראת סוף המאה העשרים חלו שינויים ביחס לילדים, אשר הגדירו מחדש את היחסים בין הורים לילדים, ובין אפוטרופוסים לבין חסרי ישע הנתונים לאחריותם ולמרותם. אחד

התעללות בקטין ושמירה על גבולות בחינוך

מדינת ישראל היא אחת המדינות המתקדמות יותר בהתייחסות שלה לקטינים בכלל ולילדים בפרט. בעשורים האחרונים חלו שינויים משמעותיים ביחס לילדים. התנהלות כלפי ילדים שהייתה מותרת

ביטול כתב אישום נגד קטין

הסתבכות של קטין בפלילים עלולה להשפיע על המשך החיים שלו. נקודת המוצא של המחוקק היא שכאשר מדובר בקטין יש מקום לגלות הבנה, ככל שאופי העבירה

תקיפת קטין – על החוק והיישום שלו

תקיפת קטין היא אחת מן העבירות המכוערות והראויות ביותר לענישה. ואכן, המחוקק הישראלי רואה את העבירה הזאת בחומרה המתאימה. הדבר בא לידי ביטוי ברף הענישה

תקיפת קטין – עונש

עד גיל מסוים כולנו גדלים במחשבה שהעולם הוא מקום שמלא בטוב, עד שמגיע הרגע הזה שבו התום נעלם מחיינו, ואנחנו מתחילים להבחין במגוון סיטואציות שהטוב,

עורך דין עבירות נוער

בחוק הפלילי בישראל מטופלות עבירות נוער בצורה שונה מאופן הטיפול בעבירות בגירים. במדינת ישראל, קיימת למעשה חקיקה ייעודית שתכליתה היא הסדרת אופן הטיפול בענישת בני

עריכת דין פלילי
עורך דין פלילי סיוון כהן - איתך לאורך כל הדרך!
עורך דין פלילי סיוון כהן
חבל שתשלם מחיר כבד! שיחת ייעוץ שֶׁתַּחֲסֹךְ לך טעויות של בית סוהר.