מעשה מגונה בפומבי – עונש

ישנם מעשים שעשייתם במרחב הציבורי מהווה עבירה חמורה על החוק. מעשה מגונה בפומבי נמנה עם סוגי המעשים האלה, והוא כולל פעולות שמתבצעות לשם גירוי, פרובוקציה, השפלה או הגעה לסיפוק מיני, באופן שמטריד את הזולת ויוצר מפגע ציבורי.

מדובר בין היתר בפעולות כגון חשיפת איברים מוצנעים בפרהסיה, אוננות בפומבי ועוד, שהרשעה בביצוען כרוכה במתן עונש ברמת חומרה משתנה, כתלות בחומרת עבירת המעשים המגונים שבוצעה. במסגרת סקירה זו נסביר אילו מעשים נחשבים כמעשה מגונה בפומבי בראי החוק, מה מניע אדם לבצע מעשים מסוג זה, אילו עונשים צפויים למי שיורשע בביצוע עבירת מעשה מגונה בפומבי, וכיצד עורך דין פלילי יכול לסייע.

 

 אילו מעשים נחשבים כמעשה מגונה בפומבי בראי החוק?

החוק מחייב אדם השוהה במחיצת אנשים שונים במרחב משותף, להתנהג בצורה נאותה תוך שמירה על קודים התנהגותיים ומוסריים שנועדו להגן על הפרט ועל הסביבה שלו. מעשה מגונה בפומבי הוא מעשה שחורג, מטבע הדברים, מהקודים ההתנהגותיים המקובלים, והוא בא לידי ביטוי במסגרת סוגים שונים של עבירות מין ובכללן חשיפת איברים מוצנעים בפני הסביבה, אוננות בציבור ועוד.

כל התנהגות כזו, שמתבצעת למען סיפוק או גירוי מיני, מוגדרת בתור מעשה מגונה בפומבי, שיש להתייחס אליו במלוא חומרת הדין.

 

מה מניע אדם לבצע מעשה מגונה בפומבי?

עבריינים שונים פועלים ממניעים שונים, ומחזיקים באינטרסים שונים לביצוע העבירות שאותן הם מבצעים. כאשר מדברים על מעשה מגונה בפומבי, מדברים על מעשה שיכול להתרחש מכמה טעמים. למשל, קיימים לא מעט אנשים בעלי התמכרות למין, שעצם ביצוע העבירה מעניק להם סיפוק גדול, על אף העונש הכבד שהם יכולים לקבל בעקבותיו.

כמו כן, אנשים הלוקים בנפשם, סוטי מין ומטרידים סדרתיים, עלולים גם הם לבצע עבירה של מעשה מגונה בפומבי, לעיתים ללא שום אינטרס גלוי לעין.

 

איזה עונש צפוי למי שיורשע בביצוע עבירת מעשה מגונה בפומבי?

מעשה מגונה בפומבי מהווה עבירה חמורה על החוק בישראל, ולכן מערכת המשפט אינה נוטה לעבור לסדר היום בשום פנים ואופן על עבירות מסוג זה. מעשה מגונה בפומבי גורר עונש הנקבע כתלות בדרגת החומרה של העבירה. עבריין שביצע מעשה מגונה בפומבי – עונשו יעמוד על בין שנה לשלוש שנות מאסר, בהתאם לאופי העבירה שביצע.

כאשר העבריין מבצע מעשה מגונה בפומבי מבלי שקיבל את הסכמתו של הצד השני, וכן במקרים שבהם נעשה ניצול סמכות לצורך ביצוע העבירה, העבריין מסתכן בעונש של עד שנת מאסר. לעומת זאת, כאשר העבריין מבצע מעשה מגונה בפומבי שפוגע בקטין, הוא מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.

 

כיצד עורך דין פלילי יכול לסייע בהפחתת העונש בגין מעשה מגונה בפומבי?

עורך דין פלילי הוא איש המקצוע שאליו מומלץ לפנות בכל מצב של חשד לביצוע מעשה מגונה בפומבי או הגשת כתב אישום בגין עבירה מסוג זה. היות וראינו קודם שהעונש עבור ביצוע העבירה יכול לנוע בין טווח זמן של שנת מאסר אחת לשלוש שנות מאסר, ההסתייעות בשירותיו של עורך דין פלילי יכולה לחולל הבדל ממשי בעונש שיתקבל בפועל.

עורך דין פלילי יכול לנווט את ההליך המשפטי באופן שמאפשר לעתים את סגירת התיק, הפחתת סעיפי האישום או לפחות התחשבות בהיסטוריה הפלילית של הנאשם (באם מדובר על אדם עם עבר פלילי ללא רבב) ושקלול נסיבותיו האישיות במסגרת מתן גזר הדין.

 

מעשה מגונה בפומבי – עונש מופחת מתחיל בעורך דין פלילי בעל ניסיון

הבחירה בעורך דין פלילי לשם הגנה וליווי בהליך משפטי שבמרכזו עומש מעשה מגונה בפומבי, צריכה להיות בחירה מושכלת והגיונית. עורך דין פלילי הוא מקצוע שבו עוסקים אלפי אנשים ברחבי המדינה, אך כל אחד או אחת מהם מביאים איתם ניסיון שונה, שיכול להשפיע באופן ישיר גם על תוצאות ההליך המשפטי האישי שלכם.

עורך דין פלילי שמביא איתו ניסיון עשיר והצלחות רבות, הוא עורך דין פלילי שיוכל ללוות גם אתכם אל עבר ההצלחה הפרטית שלכם בהליך המשפטי המדובר.

 

מעשה מגונה בפומבי – על חשיבות הליווי המשפטי בהליך הפלילי

הרשעה בעבירת מעשה מגונה בפומבי עלולה כאמור להוביל לעונש מסוגים שונים. העניין הוא להפוך את ההליך המשפטי לכזה שמכיר בנסיבות גם של הקורבן אך גם של העבריין, ולכן עורך דין פלילי ישתמש בכלל הכלים השונים על מנת לייצג אותו בכבוד.

על מנת לגרום להפחתת העונש בגין ביצוע עבירת מעשה מגונה בפומבי, יוכל עורך דין פלילי לאסוף ראיות ולהציג הוכחות שמעידות על נסיבות מקלות שיוכלו להפחית את העונש בפועל.

 

מעשה מגונה בפומבי – שיתוף פעולה מצד הנאשם הוא תנאי הכרחי להצלחת ההליך המשפטי

עורך דין פלילי אמנם מביא איתו כלים, ניסיון וידע רב, אך הקרקע הפוריה ביותר להליך המשפטי המשותף ביניכם היא קרקע שבה אתם משתפים איתו פעולה באופן מלא. בין היתר, תצטרכו לשמור על ערוץ פתוח של תקשורת ביניכם לבינו, לחשוף בפניו את כל הקלפים שחשבתם שתוכלו לשמור אך ורק לעצמכם, ולשתף אותו בכל פרט מידע שיכול להיות קריטי להליך המשפטי.

ככל שתשמרו על שיתוף פעולה שכזה, יוכל עורך דין פלילי לחזק את טענותיו בפני השופטים, ולהביא לכך שתוכלו להיחלץ מההליך עם כמה שפחות נזקים אישיים.

 

בשורה התחתונה

על מנת להבטיח שההליך הפלילי יוכל להסתיים לשביעות רצונכם, לא כדאי לגשת אליו ללא ייצוג משפטי הולם. ליווי מטעם עורך דין פלילי מנוסה במהלך החקירה וההליך המשפטי, יסייע לקדם את האינטרסים שלכם מול גורמי האכיפה והחוק, ולמצות את זכויותיכם.

 

התוכן המוצג במאמר שלהלן מובא לידע כללי בלבד, אינו בגדר מידע משפטי מחייב, ואין לפעול על פיו או להסתמך עליו בשום צורה שהיא. במידה ועולה הצורך בהכוונה משפטית, ליווי משפטי או ייצוג משפטי הנועד לסייע במקרה ספציפי, יש לפנות ישירות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מול עורך דין פלילי בעל רישיון.

לפי חוק, מדובר בפעולה מינית של אדם שמטרתה לגרום לו לסיפוק או לגרום למטרד עבור אנשים אחרים. פעולות המוגדרות כמעשים מגונים באות לידי ביטוי ע”י תנועות מגונות, אמירות מיניות ועוד. מעשה מגונה בפומבי יכול להתבצע מול אדם אחד או מול כמה אנשים.

לפי חוק, העונש על מעשה מגונה בפומבי יכול להיות כשנת מאסר ועשוי אף להגיע לשלוש שנות מאסר, בהתאם לחומרת המעשה. החוק מחמיר כשמדובר בביצוע מעשה מגונה בנוכחות קטין או במקרה בו אדם מנצל את סמכותו כדי לבצע מעשה מגונה.

ככלל, ביצוע מעשה מגונה הינו עבירה פלילית לכל דבר ועניין ולכן, הנאשם בביצוע מעשה כזה יצטרך לעבור חקירה ולעיתים גם הליך פלילי הכולל עמידה לדין בבית משפט. במסגרת ההליך הפלילי, יידרש הנאשם להציג את טענותיו לגבי המקרה ולפיכך, ההמלצה היא להיעזר בייצוג של עו”ד מומחה בתחום שילווה את הנאשם במהלך כל ההליך המשפטי ולהביאו לתוצאות טובות.

ביצוע מעשה מגונה בפומבי יכולות לנבוע כתוצאה מהפרעה נפשית של האדם המבצע אותה, בשל היותו חולה מין או בשל חיפוש פעולה שתיתן לו עניין. לקריאת מידע נוסף בתחום, היכנסו לאתר.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין פלילי סיוון כהן

עו”ד פלילי – סיוון כהן

שמי סיוון כהן ואני עורכת דין פלילי בעלת תואר ראשון במשפטים LL.B. ותואר שני בהצטיינות, שניהם באוניברסיטת בר אילן. התחלתי את דרכי בתחום המשפט הפלילי עוד בהיותי סטודנטית במשרד עריכת דין מוכר עד לפתיחת משרד עו"ד פלילי עצמאי. משנת 2011 אני מנהלת משרד עורכי דין פרטי ומעניקה שירות מקצועי בתחום הפלילי. המשרד שלנו נותן ליווי צמוד לקהל הלקוחות שלנו משלב החקירה ועד לתום ההליכים. הליווי כולל בתוכו: ייצוג בהליכי מעצר, ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים ועוד. המשרד שלנו מעניק את השירות המקצועי והמסור ביותר לכל לקוחותינו.

או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

תקיפה מינית

ההגדרה של תקיפה מינית והצורה שבה התרבות והחוק מתייחסים לנושא השתנתה באופן ניכר לאורך השנים וממשיכה להשתנות בימים אלו. ההגדרה הזו משתנה בין תרבויות שונות

ביצוע מעשי סדום – עונש

עבירות מין נמנות עם העבירות הפליליות החמורות ביותר שעבריין יכול לבצע. מערכת המשפט במדינת ישראל מתייחסת בחומרה רבה לעבריינים שנמצאים אשמים בביצוע עבירות מין, בניסיון

הפצת סרטון מיני באינטרנט

כניסתו של האינטרנט אל חיינו לפני כמה עשורים הביאה איתה, אמנם, לא מעט דברים חיוביים, אך לצידם ניתן להבחין בקלות גם בלא מעט תופעות שליליות

עבירות מין במחשב – עונש

מהרגע שבו רשת האינטרנט נכנסה לחיינו, הם השתנו מן הקצה אל הקצה. פעולות שנדמה היה שלא נוכל לבצע לעולם מתבצעות היום בלחיצת כפתור, ונפתחו בפנינו

מעשה מגונה בפומבי

בעולם שלנו קיימים כל מיני קודי התנהגות, שעליהם אנחנו צריכים לשמור על מנת לעמוד בסטנדרטים הנורמטיביים של החברה. לצד קודי התנהגות אלו, שהם מעין חוקים

חוק התיישנות בעבירות מין

חוק ההתיישנות נועד למנוע מצב שבו אדם יגיש תביעה נגד אדם אחר בגין חוב או עוולה, לאחר שנים רבות של שתיקה. באופן כללי, התיישנות נכנסת

עבירות מין במחשב

עם הקטגוריות הבעייתיות יותר של עבירות פליליות בישראל ניתן למנות עבירות מין. עבירות מין הן כל פגיעה בזולת שהיא בעלת מאפיינים מיניים. בעידן המודרני, עבירות

עבירות מין במשפחה

עבירות מין במשפחה הן מעשים של פגיעה מינית המתבצעים בתוך התא המשפחתי. אלו הן עבירות פליליות אשר פוגעות באופן חמור ביותר בביטחונם האישי ובצנעתם של

עבירות אונס – עונש

עבירות אונס ידועות בחוק העונשין בישראל בתור “עבירות אינוס”. אלו הן עבירות פליליות חמורות ביותר, אשר במסגרתן מתבצעת בעילת אישה ללא הסכמתה המפורשת. בין אם

עורך דין הטרדה מינית

חרף העובדה שחלפו למעלה מ – 20 שנים מאז שנחקק החוק למניעת הטרדות מיניות בישראל, גם בשנת 2021 תופעת ההטרדה המינית, טרם פסה מן העולם.

עריכת דין פלילי
עורך דין פלילי סיוון כהן - איתך לאורך כל הדרך!
עורך דין פלילי סיוון כהן
חבל שתשלם מחיר כבד! שיחת ייעוץ שֶׁתַּחֲסֹךְ לך טעויות של בית סוהר.