כתב אישום תכנון ובניה

תוכן עניינים
עורך דין פלילי סיוון
עו"ד פלילי סיוון כהן - זמינה לייעוץ

רבים מאיתנו קונים דירות וחולמים להרחיב אותן. אנחנו רוצים שהדירה תכלול גם מרפסת, חלון גדול, גינה או שפשוט יש לנו על יד הבית שטח נפלא שממש נרצה לבנות בו עוד חדר. עם זאת, חשוב להבין שלעשות את כל פעולות הבניה הללו מבלי לקבל על כך היתר, זו עבירה חמורה על החוק. למעשה לא מעט אזרחים בישראל מועמדים לדין כתוצאה מעבירות של תכנון ובניה, כמו לדוגמה במקרים שבהם מדובר על הקמת מבנה ללא היתר. זה לא באמת משנה למה בחרתם לעשות פעולה מסוימת בלי היתר,

כי בין אם לא הייתם מודעים לכך ובין אם לא קיבלתם היתר והחלטתם בכל זאת לבנות, כמובן שזה לא בסדר. יתרה מכך, כמובן גם שאי ידיעת החוק לא פוטרת אתכם מאשמה ומכך שעליכם לתת את הדין על הדברים, מה שאומר שכדאי להיות מודעים לסיטואציה שאליה נקלעתם. בדרך כלל בשלב שבו אדם מקבל כתב אישום על עבירת תכנון ובניה זו הפעם הראשונה בחייו שהוא נתקל בסיטואציה כזאת, מה שמכניס עוד יותר ללחץ. מה לנו לעבירות שכוללות כתב אישום? איך נכון יהיה להתמודד? האם יש לי בכלל סיכוי לצאת מזה? כל הלחץ הזה מוביל הרבה פעמים את הנאשמים לחתור להסדר עם התובע אשר יקטין וימזער את העונש. עם זאת, כדאי לדעת שלא תמיד זו הדרך הנכונה שכן יש מה לעשות בדבר ואתם לא חייבים להילחץ.

 

הישארו רגועים וחשבו בשיקול דעת

כפי שהודגש, פעמים רבות כאשר אנשים מתמודדים עם כתב אישום תכנון ובניה הם קודם כל נלחצים ומרגישים אשמים. עם זאת, זה בדיוק הדבר האחרון שכדאי לעשות, שכן אפילו אם אתם אשמים, זה שתילחצו זה לא יעזור לכם אלא להפך. עליכם לשמור על קור רוח, להבין מה קרה פה בעצם ובעיקר, להבין מה כדאי לכם לעשות. זה גם השלב שבו כדאי להתחיל לקרוא חומר על פסקי דין רבים בתחום הזה, כי מה שכן יכול לנחם אתכם, זה שאתם ממש לא היחידים שמוצאים את עצמם בסיטואציה הזאת. כלומר, אנשים רבים כבר מצאו עצמם בסיטואציה שבה הם נאשמים במשהו שקשור לבניה ולהיתרים והצליחו להתמודד עם המצב, אז למה שלא תלמדו מתוך הניסיון שלהם?

 

פנו לעורך דין פלילי

בין אם אתם חושבים לנסות להגיע להסדר עם התובע ובין אם אתם נחושים בדעתכם להילחם כי הצדק עימכם, אין ספק שאתם לא יכולים לעשות את זה לבד. זה נכון שתוכלו לקרוא מידע רב אודות הנושא הזה באינטרנט, אך בסופו של דבר אין תחליף לייעוץ מקצועי שיוכל לתת לכם עורך דין פלילי מוביל. לכן זה בדיוק השלב שבו כדאי יהיה להתחיל לחפש עורך דין, כי מה פתאום שתתמודדו עם הסיטואציה הזאת לבד? אתם יכולים להיות בטוחים שמי שהחליט לתבוע אתכם מגיע עם יותר ניסיון והכי חשוב, הוא מגיע הרבה יותר רגוע מכם כי ככה זה תמיד כאשר אדם נמצא בצד התובע.

לעומת זאת, מי שמאשימים אותו נלחץ כבר מעצם המחשבה על כך שאולי הוא אשם במשהו, מה שמסביר מדוע כדאי יהיה לבחור את עורך הדין שלכם כמה שיותר מהר. עורך דין פלילי מקצוע יוכל לעזור לכם לכל אורך הדרך ובעיקר, תוכלו להיות בטוחים שיש מישהו שדואג, בראש ובראשונה, לאינטרסים שלכם.

 

לאיזה עורך דין כדאי שתתקשרו?

כפי שראינו, הרבה פעמים המפתח לצלוח את הסיטואציה שבה אתם נמצאים קשורה, בין היתר, לעוה"ד שאליו אתם פונים. לכן, אם אתם יכולים לפנות לעורך דין שמגיע עם הרבה מאוד ניסיון, אז למה שתתפשרו על פחות מזה? עורך דין מנוסה הוא לא רק אדם שמכיר את התחום הספציפי הזה לעומק, אלא הוא גם אדם שהמערכת מכירה אותו.

זה אומר שאם מדובר על עורך דין שיש לו מוניטין ורזומה בתחום, זה בהחלט משהו שיכול לעזור לכם במהלך ההתנהלות בבית המשפט. בנוסף לכך, אחד מהדברים הכי חשובים שיעשה למענכם עוה"ד זה לייעץ לכם האם כדאי להגיע לפשרה כדי למזער את העונש או שכדאי לכם להילחם על חפותכם. עצה כזאת יכולה לשנות את מהלך הדברים ורק מי שמגיע עם שנים רבות של ניסיון יוכל לייעץ לכם נכונה. לכן אנחנו ממליצים לכם לפנות לעורך הדין שמוכר, מנוסה ובעל מוניטין רב בענף הזה.

תכנון ובנייה

עריכת דין פלילי
עורך דין פלילי סיוון כהן - איתך לאורך כל הדרך!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין פלילי סיוון
עו"ד פלילי סיוון כהן - זמינה לייעוץ
לייעוץ עם סיוון חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
חלופת מעצר

במדינת ישראל המעצר איננו נחשב בתור עונש, והמטרה העיקרית שלו זה לאפשר למשטרה לפעול ולאסוף

קרא עוד »
מעצר ימים

בהליך פלילי ישנם שני סוגים של מעצרים. האופציה הראשונה היא מעצר עד תום ההליכים, שבוודאי

קרא עוד »