הקפאת שירות מילואים לחייל בחופשת לידה

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

חיילי המילואים, המשרתים את המדינה בצבא ההגנה לישראל למשך עוד שנים רבות לאחר השחרור, זכאים למגוון רחב של זכויות, המאפשרות להם להמשיך את הלך החיים התקין שלהם, גם בזמן שירות המילואים. קיימים מגוון מצבים בהם חיילי המילואים, אשר בנו משפחות והקימו חיים, זקוקים להשתחרר, לדחות, לקצר או להקפיא את שירות המילואים שלהם. הזכות הקפאת שירות מילואים לחייל בחופשת לידה הוא אחד המצבים האלו, ובמאמר זה נפרט מה הדרכים לקבלה.

 

כל מה שצריך לדעת על הקפאת שירות מילואים לחייל בחופשת לידה

חייל מילואים אשר נמצא בחופשת לידה, באפשרותו להקפיא את שירות המילואים שלו לתקופה של ארבעה חודשים מתאריך הלידה. הזכאות ניתנת לחיילי מילואים אשר עומד בשני תנאים חשובים:
1. במשך לפחות חצי שנה לפני הלידה, בת הזוג של חייל המילואים הועסקה כעובדת.
2. בת הזוג של חייל המילואים לא השתמשה בזכאותה לקבלת חופשת לידה, מעבר למתחייב בחוק עבודת נשים, המגדיר מהן זכויות הנשים במקום עבודתן.

 

אז איך מקבלים הקפאת שירות מילואים לחייל בחופשת לידה?

הקפאת שירות מילואים לחייל בחופשת לידה מתבצעת במספר שלבים. היות ומדובר בבקשה המורכבת גם ממסמכים חיצוניים וממספר מוסדות, הקפידו להשיג את אותם המסמכים בזמן, ולהגיש את הבקשה בצירוף אותם מסמכים חשובים.

 

בשלב הראשון יש לנסח בקשה למפקד היחידה ולהגיש לו אותה. אל הבקשה, כאמור, יש לצרף מספר מסמכים בהם תצטרכו להצטייד מראש:

1. המסמך הראשון הוא אישור ממקום העבודה שלכם, חיילי המילואים, בנושא היציאה לחופשת לידה. מסמך זה צריך לכלול את תאריך ההתחלה ואת תאריך סיום של חופשת הלידה.
2. המסמך השני הוא אישור מהמוסד לביטוח לאומי בנושא תשלום דמי לידה.
3. המסמך השלישי הוא תצהיר כתוב על ידי חייל המילואים. אותו מסמך צריך להיות חתום ומאושר על ידי עורך דין, ובו מוצהרים שלושה דברים עיקריים:
*החייל נמצא בחופשת לידה במקום העבודה.
*החייל לא מועסק בזמן חופשת הלידה בשום מקום עבודה אחר, בין אם בתשלום ובין אם לא בתשלום.
*החייל לא מקבל עזרה בטיפול בילד או הילדה שנולדו.

 

האם יש מוקדים בהם אני יכול להסתייע בזמן הגשת הבקשה להקפאת שירות מילואים לחייל בחופשת לידה?

בהחלט כן!


מספר הטלפון של מוקד המילואים הוא 1111.
מספר הטלפון של המוסד לביטוח לאומי הינו 6050*.
מספר הטלפון של שירות ייעוץ לאזרח – שי"ל, הינו 118.
מוקד מענה ממשלתי מרכזי מספרו 1299.


הקפאת שירות מילואים לחייל בחופשת לידה הוא זכות חשובה ביותר, שתוכל לאפשר לכם ניהול אורח חיים תקין ובטוח בחודשיו הראשונים של התינוק או התינוקת שנולדו לכם. הקפידו להגיש את הבקשה בזמן שיאפשר למערכת להתמודד עם היעדרכם, ובעיקר – נצלו את הזכות כראוי. שיהיה במזל טוב, ובהצלחה!

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,