זכויות אדם

זכויות אדם הן זכויות הניתנות לכל אדם באשר הוא אדם, ללא קשר לדתו, למוצאו, למינו או לכל תכונה אחרת אשר הוא בא איתה. חשוב מאוד להבחין בין זכויות אדם ובין זכויות אזרח, שלכל אחת מהן יש תכונות ואלמנטים שונים אשר מייחדים אותה. זכויות אדם מגיעות לכל אדם: הזכות לחיים לצורך הדוגמא. וישנן זכויות אשר מוקנות רק לאזרחים במדינה מסוימת: הזכות לבחור לצורך הדוגמא. לכן חשוב מאוד להבין את ההבדלים בין הזכויות הללו, ולדרוש את הזכויות המגיעות לכם בכל הזדמנות בין אם מדוב בזכויות אדם או בזכויות אזרח.

על מנת שתוכלו לקבל את הזכויות המגיעות לכם בתור נחקרים או אפילו נאשמים, חשוב מאוד שתדעו אילו זכויות מגיעות לכם ובאיזה שלב של ההליך המשפטי תוכלו לדרוש אותם. לכן אנו מציעים לכם להעמיד לרשותכם עורך דין פלילי אשר מכיר את תחום המשפט הפלילי על בוריו וידע בדיוק אילו זכויות מגיעות לכם. הוא בתור הסנגור שלכם ידע מתי לבקש כל זכות וכמובן לוודא שהכול מגיע אליכם למרות היותכם עצורים או נאשמים בעבירה פלילית כזאת או אחרת. במידה ולא יעמוד לצדכם עורך דין פלילי יהיה לכם קשה מאוד לדעת אילו זכויות מגיעות לכם, כי באופן טבעי מרבית האנשים אינם מכירים את תחום המשפט הפלילי בצורה מספיק טובה.

 

הקטגוריות שאליהן משתייכות זכויות אדם

לרוב נהוג לחלק את הקטגוריה של זכויות אדם לארבעה נושאים עיקריים שבהם הם עוסקים. לכל אחד מהנושאים הללו יש חשיבות רבה הן על חיי היומיום של כל אחד מאיתנו, וכמובן גם על הנושא של המשפט הפלילי. כל זכות מקנה לנאשם מגוון רחב של זכויות אשר עומדות לרשותו ומאפשרות לו לקבל תנאים בסיסיים כן מעצם היותו נאשם בעבירה כזאת או אחרת.

הזכות הראשונה המוכרת לכולם היא הזכות לחיים וביטחון, שהיא אחד מאבני הדרך בחיים של כל אחד מאיתנו. הצורך לחיות את החיים מבלי שיפגעו בנו או יעשו לנו כל רע. הזכות השנייה ואחת מהזכויות החשובות ביותר בהליך המשפט הפלילי זה הזכות לחירות וחופש התנועה, שלפעמים היא עלולה להיפגע כתוצאה ממאסר או מעצר. הזכות השלישית היא הזכות לשוויון ומניעת אפליה, שגם היא חשובה מאוד כאשר בוחנים אותה בנושא של המשפט הפלילי. והזכות הרביעית והאחרונה היא הזכות לכבוד האדם וחירותו, שכאמור גם היא משליכה בצורה כזאת או אחרת על הליך המשפט הפלילי.

כל הזכויות הללו מגיעות לכל אדם, ולכן מערכת המשפט עושה את מירב המאמצים על מנת לאפשר פגיעה מינימאלית באותן זכויות שעשויות להיות אבן דרך בהליך משפט תקין. זוהי הסיבה שאתם צריכים להעמיד לרשותכם איש מקצוע אשר ידע לדרוש את הזכויות הללו המגיעות לכך מעצם היותכם בני אדם.

 

מה קורה במקרה של פגיעה בזכויות אדם?

לרוב מערכת בתי המשפט מכירה כמעט כל סוג של עבירה, ולכן היא יודעת בדיוק כיצד לתמרן את המצב על מנת למנוע פגיעה כזאת או אחרת בזכויות האדם. אחד מהדברים העיקריים שמניעים את מערכת בתי המשפט היא לאפשר את חירותו של אדם עד אשר יוכח כי הוא אדם בעבירה כזאת או אחרת. לכן תמיד בודקים את האופציה של הקלה בתנאי המעצר, ובמידת האפשר גם מאפשרים את הנושא הזה בצורה חלקה וללא כל עיכובים. אך לעיתים ישנם מקרים אשר נמצאים על הקו האדום, וכאן כמובן נדרשת מעורבות של איש מקצוע אשר מכיר את התחום.

עורך דין פלילי מגיע על מנת לסייע לנאשם בכל הליך המשפט, כך שבסופו של יום הוא יחזור לנהל את שגרת החיים הרגילה שלו. זוהי הסיבה שכיום במדינת ישראל מרבית הנאשמים בעבירה פלילית פונים באופן מידיי לעורך דין פלילי על מנת שיספק להם מעטפת הגנה משפטית וידאג כי הם יקבלו את כל הזכויות המשפטיות שלהם. זה לא דבר של מה בכך, ואסור להקל בכך את הראש! הזכויות הבסיסיות הללו הן אבן דרך של כל מדינה בעולם כמעט, וחשוב מאוד שגם אתם בתור נאשמים תוכלו לקבל אותם. כמובן שכל זה תקף עד אשר יגיע כתב האישום אשר יכריע לכאן או לכאן.

 

איך בוחרים עורך דין פלילי שידאג לזכויות הבסיסיות שלכם?

אחד מהדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לבדוק כאשר אתם מחפשים אחר עורך דין פלילי שילווה אתכם לכל אורך ההליך זה שהוא יהיה מספיק מנוסה על מנת לדאוג לצרכים שלכם. עורך דין חייב לדאוג ללקוח שלו בכל שלב של ההליך הפלילי על מנת לספק לו את כל הכלים לחזור לשגרת חיים רגילה במהירות האפשרית.

בחירת עורך דין פלילי תהיה אחד מהשלבים החשובים ביותר שלכם בכל ההליך המשפטי, ולכן חשוב מאוד שתעשו את הבחירה בתבונה וללא ייסורי מצפון. ישנם עורכי דין פלילי אשר מכירים את הנושא של זכויות אדם בצורה טובה, ואפילו חלקם אף עברו לא מעט קורסים בנושא על מנת לספק ללקוחות שלהם את כל הצרכים המגיעים להם.

אחד מהדברים הראשונים שאתם צריכים לברר זה מה מידת הניסיון והמוניטין של איש המקצוע שאתם פונים אליו. עורך דין פלילי עם רזומה עשיר ככל הנראה ראה כמעט הכול בתחום המשפט הפלילי, ולכן אתם יכולים להרגיש בנוח לפנות אליו ולשים את המפתחות בידיו.

בנוסף תוכלו לבדוק איזה עורך דין פלילי קיבל ביקורות טובות מצד הנאשמים שאותם הוא ייצג. בדיוק כמו שבוחרים כל איש מקצוע גם כאשר בוחרים עורך דין פלילי כל מה שאתם צריכים לוודא זה מהי מידת שביעות הרצון של הלקוחות מעורך הדין שליווה אותם לכל אורך ההליך הפלילי.

 

האם לכל נאשם במדינת ישראל מגיעות זכויות אדם?

ישנם מקרים שבהם עולה השאלה עד מתי ניתנות לנאשמים הזכויות הבסיסיות של האדם? הרי לא מעט מקרים במשפט הפלילי עשויים להיות מאוד בעייתיים ולהעמיד את הנאשם לצד מקרים אכזריים אשר מזעזעים מדינה שלמה. לא מעט מקרים שאותם אנו שומעים בחדשות גורמים לנו להירתע לאחור ולחשוב כי בני אדם לא מסוגלים לבצע את העבירות המתוארות.

חשוב להבהיר ושכל נאשם ידע את הנושא הזה בצורה טובה. לכל נאשם ולכל אסיר בבית הכלא בישראל מגיעות זכויות אדם. בעצם לכל אדם בעולם כולו לא משנה מה הוא עשה ועל איזה עבירה הוא יושב בכלא מגיעות זכויות אדם בסיסיות.

כמובן שישנם מקרים שבהם שופטים עשויים לגרוע מאדם מסוים זכויות בסיסיות עקב המקרים אותם הוא עשה. אך במהות הבסיסית הזכויות נשמרות וניתנות לכל אדם, ומערכת בתי המשפט תחרוג באמצעים הללו רק במקרים שבהם לא עומדות לרשותה אופציות אחרות. ברגע שתעמידו לרשותכם עורך דין פלילי אשר מכיר את ההליך הפלילי ואת זכויות האדם בצורה טובה, תוכלו להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים הבטוחות ביותר. כל הזכויות המגיעות לכם יגיעו אליכם במהירות האפשרית, ואתם כמובן תהיו רגועים וסבורים כי כל זכות שמגיעה לכם נמצאת ברשותכם. אז אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר כאשר זה מגיע לבחירת עורך דין פלילי שילווה אתכם לאורך ההליך הפלילי.

זכויות אדם

לכל אדם יש זכויות טבעיות המוענקות לו מעצם היותו אדם, מרגע שהוא נולד ולאף אחד בחברה אין זכות להפר את הזכויות המגיעות לו. ככלל, נהוג לחלק את זכויות האדם לשלושה סוגים: זכויות טבעיות, זכויות פוליטיות וזכויות חברתיות.
למדינה אסור לפגוע בזכויות אדם מגיעות לו, אם אין סיבה מוצדקת לפגיעה בהן והיא מחויבת להגן על זכויות האדם מפני פגיעה, כגון: פגיעה ע”י אלימות מצד שלישי, פגיעה ע”י הכפשת שמו הטוב של האדם וכיו”ב.
זכויות האדם המגיעות לו מעוגנים בשני מסמכים, המהווים למעשה את מבשרי זכויות אלה: 1. מגילת הזכויות של המהפכה הצרפתית. 2. מסמך הצהרת זכויות האדם. בנוסף, בישראל, זכויות האדם מעוגנות בשני חוקי יסוד: כבוד האדם וחירותו וחופש העיסוק.
זכויות האדם מגיעות לכל אדם מיום היוולדו ועל המדינה מוטלת החובה להגן עליהן ולא לפגוע בהן בשום דרך שהיא. יחד עם זאת, במצב בו זכויות של אדם מתנגשות עם אינטרס ציבורי כלשהו, אזי מוטלת החובה על גורמי האכיפה, כגון: המשטרה ובית המשפט, להפעיל שיקול דעת ולהחליט לאילו מבין הערכים יש לתת עדיפות. האיזון בין הערכים המנוגדים מוטל על מערכת המשפט, שתפקידה לדון מקרים שונים ולהכריע מי מהצדדים במשפט הוא הזכאי.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין פלילי סיוון כהן

עו”ד פלילי – סיוון כהן

שמי סיוון כהן ואני עורכת דין פלילי בעלת תואר ראשון במשפטים LL.B. ותואר שני בהצטיינות, שניהם באוניברסיטת בר אילן. התחלתי את דרכי בתחום המשפט הפלילי עוד בהיותי סטודנטית במשרד עריכת דין מוכר עד לפתיחת משרד עו"ד פלילי עצמאי. משנת 2011 אני מנהלת משרד עורכי דין פרטי ומעניקה שירות מקצועי בתחום הפלילי. המשרד שלנו נותן ליווי צמוד לקהל הלקוחות שלנו משלב החקירה ועד לתום ההליכים. הליווי כולל בתוכו: ייצוג בהליכי מעצר, ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים ועוד. המשרד שלנו מעניק את השירות המקצועי והמסור ביותר לכל לקוחותינו.

או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

עורך דין פלילי בתל אביב

לחוק העונשין במדינת ישראל ישנו תפקיד חשוב מאוד והוא שמירה על הזכויות והבטחון של כל אדם ואדם. כחלק מכך חוק העונשין מציג בתוכו עבירות של

עורך דין פלילי בבני ברק

במידה וראיתם את הסדרה המדריך לרוצח אתם יכולים להבין שכל אדם, אפילו המשכיל והנורמטיבי ביותר עשוי להיות מעורב בעבירה פלילית. כמובן שמדובר על סדרה המגזימה

עורך דין פלילי ברמת גן

עורך דין פלילי הינה אחת ההתמחויות המרתוק ביותר הקיימות בתחום המשפט ועריכת הדין. מדובר במקבץ חוקים רחב, הכולל בתוכו דקויות של נסיבות, מקרים וסיפורים אנושיים.

עורך דין פלילי בראשון לציון

הדין הפלילי הינה אחת ההתמחויות המרתקות ביותר הקיימות בעולם עריכת הדין. מדובר בתחום רחב מאוד הכולל בתוכו מספר רב של סעיפי חוק, מקרים מעניינים ואירועים

עורך דין פלילי בפתח תקווה

עורך דין פלילי הוא גורם המקצוע המתמחה בכל הנוגע למשפט והחוק הפלילי בישראל, בדגש על חוק העונשין וההליך הפלילי. באתר שלנו – הנבחרת המשפטית תוכלו

עורך דין פלילי בחולון

החוק הישראלי מגדיר מנעד רחב מאוד של עבירות בתור עבירות פליליות. עבירה על אחד מסעיפי חוק העונשין עשוי להוביל אתכם לחקירה ואף להגשת כתב אישום

הזכות לביטחון

הזכות לחיים ולביטחון ולשלמות הגוף יוצאת מנקודת הנחה שכל פגיעה בחייו של אדם או בשלמות גופו תיחשב למעשה פסול ובלתי מוסרי, שגם גופי הצדק וגם

נסיבות הוצאת צו הרחקה

משמעותו של צו הרחקה היא למנוע מאדם אחד להתקרב לאחר, משום החשש להטרדות, איומים או התעללות. הוצאת צו הרחקה יכולה להיעשות מכוח ובהתאם לאחד משני

עבירות ועונשים בבית סוהר

הכניסה לבית הסוהר היא עונש חמור, אשר שולל מהאדם את חירותו באופן המשמעותי ביותר הקיים. החיים בתוך בית הכלא הם קשים וקשוחים, ועל האסירים ללמוד

זימון לחקירה במשטרה

זימון לחקירה במשטרה הינו צעד שמאיים על רבים, עוד בטרם התחילה החקירה עצמה. החשש קיים תמיד, במיוחד עבור אותם אנשים, אשר לא היה להם ניסיון

ועדת שחרורים

ועדת שחרורים ממונה מכוח הוראת סעיפים 32 ו – 33 לחוק שחרור על תנאי ממאסר. ועדת שחרורים רגילה או מיוחדת כוללת שופט שלום או מחוזי

הדרכים להקלה בעונש מאסר עולם

עונש מאסר עולם הינו עונש חמור אשר שולל מהאסיר את החופש לחיות חיים נורמטיבים ומרחיק אותו מהחיים הציבוריים והקהילתיים. מאסר עולם ניתן לאחר כתב אישום

עריכת דין פלילי
עורך דין פלילי סיוון כהן - איתך לאורך כל הדרך!
עורך דין פלילי סיוון כהן
חבל שתשלם מחיר כבד! שיחת ייעוץ שֶׁתַּחֲסֹךְ לך טעויות של בית סוהר.