זיוף מסמכים

תוכן עניינים
עורך דין פלילי סיוון
עו"ד פלילי סיוון כהן - זמינה לייעוץ

רוב האנשים אינם יודעים זאת אך עבירת זיוף מסמכים היינה עבירה נפרדת מאשר עבירת הזיוף הרגילה. סעיף 420 לחוק העונשין דן באופן ספציפי על נאשם אשר השתמש במסמך מזויף למטרה כזאת או אחרת. חשוב להדגיש כי הסעיף לחוק קובע כי הנאשם חייב להיות מודע לכך שמדובר במסמך מזויף, והוא עשה בו שימוש במכוון על מנת להשיג מטרה כזאת או אחרת. עבירת זיוף מסמכים חמורה באותה המידה כמו עבירת הזיוף הרגילה, וישנם מקרים שניתן להאשים אדם בשתי העבירות בעת ובעונה אחת. כלומר העונש יכול להיות משמעותי הרבה יותר מאשר ציפיתם בתחילת הדרך.

 

זיוף מסמכים – עם מי להתייעץ

חשוב מאוד לפנות אל עורך דין פלילי מנוסה על מנת שייצג אתכם אל מול רשויות המשפט ויגרום לכך שתוכלו לחזור לשגרה במהירות האפשרית. נאשמים רבים נוטים להקל ראש בעבירת זיוף מסמכים, ומעדיפים לייצג את עצמם באופן עצמאי על מנת לחסוך בעלויות. אך מדובר בטעות קריטית שיכולה בסופו של דבר להוביל לכך שתצטרכו לבלות את החודשים או אפילו את השנים הקרובות מאחורי סורג ובריח. אל תיקחו סיכונים כאשר זה מגיע לעתיד שלכם או לטובת המשפחה שלכם! פנייה אל עורך דין פלילי תהפוך את ההליך להיות הרבה יותר קל עבורכם, ותוכלו לחזור לשגרה בתוך זמן קצר עם ייצוג משפטי הולם ורלוונטי למקרה שלכם.

 

מהי הענישה על זיוף מסמכים והשימוש בהם?

על פי החוק העונש על זיוף מסמך זהה לעונש על עבירת זיוף רגילה, כאשר חומרת העונש עשויה להשתנות בהתאם לחומרת העבירה. כאשר הענישה יכולה לנוע החל משנת מאסר אחת לעבירת זיוף קלה יחסית, ועד לחמש שנות מאסר לעבירת זיוף משמעותית. בית המשפט מבדיל בין עבירת זיוף אשר נעשתה ללא כל תחכום מצידו של הנאשם, עבירה מהסוג הזה תוגדר בתור עבירת זיוף קלה בלבד.

אך כאשר מדובר על עבירת זיוף של מסמכים רשמיים כגון תעודת זהות או דרכון, בית המשפט מחמיר מאוד עם הענישה וקובע כי מדובר בעבירת זיוף משמעותית והעונש על עבירה מהסוג הזה היינו בהתאם. בית המשפט כאמור קובע את חומרת הענישה על פי מגוון רחב של נסיבות, ולכן חשוב מאוד לפנות אל עורך דין פלילי על מנת שינסה למזער את הנזקים.

עורך דין פלילי אשר מכיר את תחום עבירות הזיוף על בוריו ידע בדיוק אילו טענות ניתן לטעון בבית המשפט על מנת להביא למצב שבו העונש יהיה הרבה פחות משמעותי מאשר היה אמור להיות בתחילת הדרך. לעיתים עורך דין פלילי יצליח להביא למצב של ביטול כתב אישום או אפילו ביטול גזר דין על ידי ערעור לערכאות גבוהות יותר, לכן אסור להרים ידיים ובאפשרותכם לפנות בכל שלב לעורך דין פלילי שיעזור לכם לצאת מהסיטואציה שאליה נקלעתם.

זיוף מסמכים

עריכת דין פלילי
עורך דין פלילי סיוון כהן - איתך לאורך כל הדרך!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין פלילי סיוון
עו"ד פלילי סיוון כהן - זמינה לייעוץ
לייעוץ עם סיוון חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס: