הקלות לחייל מילואים שהוא תושב חוזר

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

מדינת ישראל מעוניינת בהחזרת תושבים, שעזבו את הארץ לטופב מגורים ועבודה בארץ אחרת ולכן מעניקה הטבות במישורים שונים לתושבים חוזרים, במגוון תחומים, ביניהם גם שירות המילואים הפעיל.

ההטבות העיקריות מגיעות מרשויות המכס, משרד הקליטה ומס הכנסה והן משתנות בהתאם למשך השהיה בחו"ל ולמשך תקופת מתן הזכויות בארץ, המשרד המעניק אותן ועוד.

 

הגדרות שונות למשרדים שונים

רשויות המכס, למשל, יעניקו לכם זכויות של תושבים חוזרים על מינימום שנתיים של שהיה בחו"ל.

משרד הקליטה, לעומת זאת, יעניק לכם זכויות לאחר שנתיים, או שלוש, בתנאי שהשהיה שלכם בחו"ל לא היתה חלק משליחות של מדינת ישראל, הסוכנות היהודית, קק"ל וקרן היסוד.

גם תקופת הזכאות משתנה והיא עומדת על 9 חודשים מיום החזרה לארץ במכס למשל, לעומת 12 חודשים במשרד הקליטה, כאשר אם אתם אמנים, או יזמים, תקבלו 24 חודשים למימוש זכויותיכם.

 

אילו הקלות מקבלים בשירות מילואים פעיל?

אם החלטתם לשוב לארץ לאחר 2-5 שנות היעדרות בשל שהיה בחו"ל, לא תהיו חייבים בשירות מילואים למשך חצי השנה הראשונה וגם בחצי שנה שאחריה, תהיו חייבים בשירות מילואים לאורך מקסימום של 14 יום.

אם שהיתם בחו"ל במשך יותר מ 5 שנים, לא תהיו חייבים בשירות מילואים פעיל במשך כל השנה הראשונה לשובכם לארץ, בתנאי שתגישו בקשה יזומה ליחידה שלכם בנושא.

 

מהם התנאים לקבלת מעמד רשמי של תושב חוזר?

כדי לקבל מעמד של תושבים חוזרים ממשרד הקליטה, או משרד הפנים, תהיו חייבים לעמוד בכמה קריטריונים:

  1. אזרחי ישראל
  2. בגיל 17 ומעלה עם חזרתכם לארץ
  3. הייתם תושבי ישראל בעבר (בניגוד לישראלים שנולדו בחו"ל ולא חיו בישראל מעולם)
  4. שהות של מינימום שנתיים בחו"ל, גם אם הגעתם לביקורים קצרים בארץ לאורך התקופה.
  5. יזם עסקי – אם שהית בחו"ל לפחות 3 שנים תהיה זכאי לסיוע מאגף יזמות
  6. מדען חוזר – תהיה זכאי לסיוע מהמרכז לקליטה במדע לאחר שהיה של 5 שנים בחו"ל לפחות.
  7. השהות בחו"ל לא היתה לצורך שליחות מטעם גופים ציבוריים של המדינה, כמו קק"ל, משרד החוץ ועוד.
  8. לא קיבלתם בעבר סיוע כתושבים חוזרים, אלא אם חלפו 10 שנים מיום מועד הסיוע האחרון ולאחר שהות של 6 שנים נוספות בחו"ל.

 

לסיכום

כאמור, מדינת ישראל רואה חשיבות רבה בחזרתם של תושבים שעזבו את הארץ ולכן מעניקה שלל הטבות, המעודדות את השיבה לארץ, ביניהן הקלה בשירות המילואים, אותה יש לבקש מהיחידה, לצורך מימושה.

אנשים מתפללים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,