הקלות לחיילי מילואים שהם הורים יחידים

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

חיילי המילואים של צבא ההגנה לישראל, ממלאים תפקיד חשוב בשמירה על בטחון המדינה ואזרחיה. חיילי המילואים הם כוח עזר המסייע לחיילי שירות החובה והקבע בצבא ההגנה לישראל בזמני מבצעים ומלחמות, ומהווים חוליה משמעותית וחזקה ביותר בגוף הצבאי. אולם, חלק מחיילי המילואים זכאים להקלות בעקבות תנאים מסויימים. במאמר זה נדון בנושא הקלות לחיילי מילואים שהם הורים יחידים.

 

הקלות לחיילי מילואים שהם הורים יחידים

כתנאי בסיס, חיילי המילואים שהם הורים יחידים זכאים לצאת יום יום חזרה לביתם בזמן שירות המילואים. להקלות לחיילי מילואים שהם הורים יחידים, זכאים חיילי מילואים שיש להם ילדים מתחת לגיל 18, להם הם משמשים כהורים יחידים. הילד, כמובן, צריך להיות רשום בתעודת הזהות של החייל, וכמובן לגור איתו באותו הבית.

 

הקלות לחיילי מילואים שהם הורים יחידים – הקלות נוספות

בנוסף ליציאות היום יומיות להם זכאים חיילי המילואים שהם הורים יחידים, על שירות המילואים של אותם חיילים להתקיים במרחק של עד 100 ק"מ מהמקום בו הם מתגוררים. בנוסף, שחרור חיילים אלו אל ביתם יעשה בשעה שתאפשר להם להגיע הביתה עד השעה 17:00 מקסימום בכל אחד מימי שירות המילואים.

 

הקלות לחיילי מילואים שהם הורים יחידים – אז איך מקבלים אותן?

על מנת לקבל את ההקלות לחיילי מילואים שהם הורים יחידים, יש לבצע מספר שלבים בתהליך ברור ומסודר. בשלב הראשון על חייל המילואים לחתום על תצהיר, בו כתוב שהטיפול על הילד מוטל כולו על האב, ושבביתם המשותף לא חי קרוב משפחה נוסף שגילו מעל 18, ויכול לסייע בטיפול ובגידול הילד. בתצהיר יש לציין שהילד גר עם האב באותו הבית. על התצהיר יחתום עורך דין.

את התצהיר יש להעביר אל משרד הקישור ביחידת המילואים, שם גם תוכלו לקבל מידע נוסף. ביחידות מסויימות אפשר ליצור קשר עם משרד הקישור באופן מקוון, וגם מחוץ לשעות הפעילות במשרד.

 

האם יש גורמים שבהם אני יכול להיוועץ על מנת לקבל את ההקלות לחיילי מילואים שהם הורים יחידים?

בוודאי. קיימים מספר גורמים ממשלתיים שיוכלו לסייע לכם לקראת ובעת הגשת התצהיר ליחידת המילואים בה אתם משרתים. תוכלו לפנות למוקד המילואים במספר הטלפון – 1111, למוסד לביטוח לאומי במספר הטלפון – 6050*, לשירות ייעוץ לאזרח – שי"ל, בטלפון – 118, וכן למוקד מענה ממשלתי מרכזי בטלפון – 1299.

לסיכום, אם אתם חיילי מילואים שהם הורים יחידים, מומלץ וכדאי לדעת מה הן הזכויות המגיעות לכם, זאת על מנת לקבל את ההקלות הדרושות לכם על מנת לטפל ולגדל את ילדכם בנחת. שירות המילואים הוא אכן חשוב, ועצם מילוי תפקידכם בו הוא משמעותי ומרכזי, אך בהחלט ניתן לשלב בין תרומה למדינה לבין שמירה על אורח חיים משפחתי תקין. שיהיה בהצלחה!

הורה

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,