הפצת סרטון מיני באינטרנט

כניסתו של האינטרנט אל חיינו לפני כמה עשורים הביאה איתה, אמנם, לא מעט דברים חיוביים, אך לצידם ניתן להבחין בקלות גם בלא מעט תופעות שליליות ביותר. עצם הקלות שבה מידע, תמונות וסרטונים, יכולים להיות מופצים באמצעות האינטרנט היא כמעט בלתי נסבלת, והיא מנוצלת, לא אחת לרעה על ידי עבריינים וגם על ידי אנשים תמימים, לכאורה.

אנשים שמבצעים עבירה של הפצת סרטון מיני באינטרנט הם לא בהכרח עבריינים מורשעים או אנשים בעלי כוונות זדון, אבל כדאי לדעת שבישראל של שנת 2021 גם העברה של תוכן מיני שהגיע אליכם דרך צד שלישי, נחשבת כעבירה פלילית של הפצת סרטון מיני באינטרנט. אז מה צריך לדעת על הנושא הזה, רגע לפני שאתם לוחצים על כפתור ה”העבר”? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

 

הפצת סרטון מיני באינטרנט – לא משהו שכדאי לכם להיות מעורבים בו

רשת האינטרנט בשילוב עם תוכנות העברת המסרים הזמינות, מאפשרות לנו לבצע כל מיני פעולות שמעולם לא היינו יכולים לדמיין שנוכל לבצע. אנחנו שולחים הודעות כתובות, מקליטים את עצמנו להודעות קוליות, שולחים קישורים בקלות ומשתפים בתמונות ובסרטונים.

עד כאן הכל יכול להיות טוב ויפה, עד הרגע שבו התכנים מתחילים להיות מיניים. הפצת סרטון מיני באינטרנט היא אחת העבירות שמערכת המשפט לא מקלה בה ראש, והיא מחמירה עם העבריינים ככל שניתן, גם למען יראו וייראו, וגם למען מיצוי הדין באופן מלא עם העבריינים.

 

על הקלות הבלתי נסבלת של הפצת סרטון מיני באינטרנט

אנחנו לא תמיד מקדישים מחשבה רבה לנושא של לחיצת כפתורים בטלפון הנייד שלנו. אנחנו פשוט לוחצים, ומניחים שמה שקורה משם ואילך, כבר לא נמצא בתחום אחריותנו. אולם למען האמת, ברגע שביצעתם את הפעולה הכה קלה ונגישה של לחיצה על כפתור ההעברה, הרי שסיבכתם את עצמכם עבירת הפצת סרטון מיני באינטרנט שעלולה לעלות לכם ביוקר.

 

“אני רק זה שהעביר, לא זה שצילם” – התירוצים שלא מעניינים את בית המשפט

לא מעט אנשים מנסים לטעון לכך שהם לא אשמים בהפצת סרטון מיני באינטרנט, משום שהם לא אלו שצילמו אותו, ערכו אותו ושלחו אותו לראשונה. בית המשפט לא ממש מתעניין בטענות מהסוג הזה, והוא מתייחס אל עבירות של הפצת סרטון מיני באינטרנט כאל עבירות לכל דבר ועניין – גם אם הנסיבות הן שונות ממקרה למקרה.

מה שכן, חשוב להבין שהשוני בנסיבות כן יכול להוביל לכדי עונשים כבדים יותר או פחות, ולכן חשוב לשלב בעניין הזה גם עורך דין פלילי.

 

הייתם מעורבים בהפצת סרטון מיני באינטרנט? כנראה תזדקקו לייצוג משפטי

לא פעם אנשים תמימים, לכאורה, מוצאים את עצמם מתמודדים עם הליך משפטי בגין ביצוע עבירת הפצת סרטון מיני באינטרנט, הליך שנופל עליהם כמו רעם ביום בהיר. אז לא, אין כל צורך להיות מופתעים – אם העברתם סרטון מיני באינטרנט, בהחלט ניתן לעלות עליכם ולהביא אתכם בפני ההליך המשפטי.

אז איך עורך דין פלילי קשור לכל זה? ובכן, הוא זה שיכול לייצג אתכם בכבוד בבית המשפט, ולהוביל אתכם אל עבר תוצאות טובות.

 

אילו עונשים ניתן לקבל על הפצת סרטון מיני באינטרנט?

הפצת סרטון מיני באינטרנט היא עבירה שנמנית עם עבירות מין נוספות, שאליהן מערכת המשפט מתייחסת במלוא החומרה. משום שכך, חשוב להכיר את העונשים עבורן. העונש בגין ביצוע עבירת הפצת סרטון מיני באינטרנט יכול להגיע עד 5 שנות מאסר, במקרים שבהם העבריין “רק” קיבל את הסרטון ו”רק” העביר אותו הלאה – כל זאת מבלי אישור מפורש וכתוב מהמצולם.

ככל שעורך דין פלילי מעורב בתמונה, עונש זה יכול להיות קטן יותר, בהתאם לנסיבות השונות.

 

האם העונש כבד יותר במקרה של הפצת סרטון מיני באינטרנט כולל צילום שלו?

בהחלט כן. עבירה של הפצת סרטון מיני באינטרנט שמשלבת גם עבירות של צילום הסרטון, עריכתו ושליחתו היא עבירה הרבה יותר חמורה, שיכולה גם להגיע לעשר שנות מאסר ויותר. גם כאן עורך דין פלילי יכול להיות גורם מכריע באשר לעונש שיתקבל, בסופו של דבר, ממערכת המשפט, אז בואו נבין למה הוא מהווה גורם קריטי כל כך.

 

עורך דין פלילי לייצוג הולם – המפתח לסיום ההליך המשפטי עם מינימום נזקים

עורך דין פלילי הוא זה שמייצג את הנאשמים בביצוע עבירות פליליות, וכחלק מהן גם עבירת הפצת סרטון מיני באינטרנט. עורך דין פלילי שיודע להביא בפני שופטי בית המשפט הוכחות וראיות, הוא עורך דין פלילי שיוכל להעניק ייצוג הולם לנאשם, וכך לגרום לעונשו להיות קטן יותר. ככל שעורך דין פלילי הוא בעל ניסיון רב יותר ויכול להציג שורה של הצלחות קודמות שלו, כך העבריין יוכל לדעת שהוא נמצא בידיים טובות.

 

הפצת סרטון מיני באינטרנט: לפעמים נקלעים לסיטואציה, ולפעמים נכנסים במודע

הנסיבות של הפצת סרטון מיני באינטרנט הן משמעותיות ביותר. לעיתים לחיצה תמימה על כפתור ההעברה מתבצעת גם מבלי לפתוח כלל את הסרטון, לפעמים אנשים שלא ממש מבינים בטכנולוגיה לוחצים על כפתור השליחה מבלי לדעת מה בדיוק הוא עושה, ולפעמים אנשים מפיצים במודע סרטונים מסוג כזה – על מנת לשעשע את חבריהם.

כך או כך, מדובר על עבירה חמורה במיוחד, אך בעזרת ייצוג משפטי איכותי של עורך דין פלילי, ניתן לעתים למזער נזקים.

 

התוכן המוצג במאמר שלהלן מובא לידע כללי בלבד, אינו בגדר מידע משפטי מחייב, ואין לפעול על פיו או להסתמך עליו בשום צורה שהיא. במידה ועולה הצורך בהכוונה משפטית, ליווי משפטי או ייצוג משפטי הנועד לסייע במקרה ספציפי, יש לפנות ישירות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מול עורך דין פלילי בעל רישיון.

מדובר בפעולה חמורה אשר מהווה עבירה פלילית של הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות של אדם אחר, כאשר בגינה ניתן להגיש כתב אישום חמור נגד האדם שביצע את ההפצה ולתבוע אותו תביעת פיצויים אזרחית.

מדובר בשיתוף של סרטון עם פן מיני ברשתות חברתיות, כאשר בסרטון מצולם אדם מסוים. הפצת הסרטון מיוחסת הן לאדם שצילם את הסרטון והן לאדם שקיבל את הסרטון לידיו ושיתף אותו. הסרטון מכיל תיעוד תנוחות אינטימיות של המצולם המועבר בקבוצת וואטס אפ או באתרי אינטרנט ועשוי להגיע כך לאנשים רבים. פעולה זו עשויה לגרום לנזק בלתי הפיך עבור המצולם בסרטון, מאחר ולא תמיד ניתן להסיר לצמיתות את התוכן שהופץ.

ראשית, יש לפנות לאתרי האינטרנט בהם הופץ הסרטון ולבקש מהם להסיר אותו ככל הניתן. בנוסף, יש לפנות למשטרה ולהגיש תלונה בגין הפצת הסרטון המיני ואפשר לנקוט גם בהליך של תביעה אזרחית לקבלת פיצויים בגין הפצת התמונה.

כשאדם מואשם בהפצת סרטון מיני ברשת, הוא עשוי להיקלע להליך משפטי ולכן מומלץ להיעזר בייצוג משפטי הולם של עורך דין. באופן זה, המואשם יוכל לקבל ליווי משפטי לאורך התהליך המשפטי, שיכול להובילו לתוצאות טובות.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין פלילי סיוון כהן

עו”ד פלילי – סיוון כהן

שמי סיוון כהן ואני עורכת דין פלילי בעלת תואר ראשון במשפטים LL.B. ותואר שני בהצטיינות, שניהם באוניברסיטת בר אילן. התחלתי את דרכי בתחום המשפט הפלילי עוד בהיותי סטודנטית במשרד עריכת דין מוכר עד לפתיחת משרד עו"ד פלילי עצמאי. משנת 2011 אני מנהלת משרד עורכי דין פרטי ומעניקה שירות מקצועי בתחום הפלילי. המשרד שלנו נותן ליווי צמוד לקהל הלקוחות שלנו משלב החקירה ועד לתום ההליכים. הליווי כולל בתוכו: ייצוג בהליכי מעצר, ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים ועוד. המשרד שלנו מעניק את השירות המקצועי והמסור ביותר לכל לקוחותינו.

או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

תקיפה מינית

ההגדרה של תקיפה מינית והצורה שבה התרבות והחוק מתייחסים לנושא השתנתה באופן ניכר לאורך השנים וממשיכה להשתנות בימים אלו. ההגדרה הזו משתנה בין תרבויות שונות

ביצוע מעשי סדום – עונש

עבירות מין נמנות עם העבירות הפליליות החמורות ביותר שעבריין יכול לבצע. מערכת המשפט במדינת ישראל מתייחסת בחומרה רבה לעבריינים שנמצאים אשמים בביצוע עבירות מין, בניסיון

עבירות מין במחשב – עונש

מהרגע שבו רשת האינטרנט נכנסה לחיינו, הם השתנו מן הקצה אל הקצה. פעולות שנדמה היה שלא נוכל לבצע לעולם מתבצעות היום בלחיצת כפתור, ונפתחו בפנינו

מעשה מגונה בפומבי – עונש

ישנם מעשים שעשייתם במרחב הציבורי מהווה עבירה חמורה על החוק. מעשה מגונה בפומבי נמנה עם סוגי המעשים האלה, והוא כולל פעולות שמתבצעות לשם גירוי, פרובוקציה,

מעשה מגונה בפומבי

בעולם שלנו קיימים כל מיני קודי התנהגות, שעליהם אנחנו צריכים לשמור על מנת לעמוד בסטנדרטים הנורמטיביים של החברה. לצד קודי התנהגות אלו, שהם מעין חוקים

חוק התיישנות בעבירות מין

חוק ההתיישנות נועד למנוע מצב שבו אדם יגיש תביעה נגד אדם אחר בגין חוב או עוולה, לאחר שנים רבות של שתיקה. באופן כללי, התיישנות נכנסת

עבירות מין במחשב

עם הקטגוריות הבעייתיות יותר של עבירות פליליות בישראל ניתן למנות עבירות מין. עבירות מין הן כל פגיעה בזולת שהיא בעלת מאפיינים מיניים. בעידן המודרני, עבירות

עבירות מין במשפחה

עבירות מין במשפחה הן מעשים של פגיעה מינית המתבצעים בתוך התא המשפחתי. אלו הן עבירות פליליות אשר פוגעות באופן חמור ביותר בביטחונם האישי ובצנעתם של

עבירות אונס – עונש

עבירות אונס ידועות בחוק העונשין בישראל בתור “עבירות אינוס”. אלו הן עבירות פליליות חמורות ביותר, אשר במסגרתן מתבצעת בעילת אישה ללא הסכמתה המפורשת. בין אם

עורך דין הטרדה מינית

חרף העובדה שחלפו למעלה מ – 20 שנים מאז שנחקק החוק למניעת הטרדות מיניות בישראל, גם בשנת 2021 תופעת ההטרדה המינית, טרם פסה מן העולם.

עריכת דין פלילי
עורך דין פלילי סיוון כהן - איתך לאורך כל הדרך!
עורך דין פלילי סיוון כהן
חבל שתשלם מחיר כבד! שיחת ייעוץ שֶׁתַּחֲסֹךְ לך טעויות של בית סוהר.