הפצת סרטון מיני באינטרנט – עונש

יש כל מיני רגעים בחיים שלנו שבהם אנחנו חשופים בצורה הכי אינטימית שיש. בין היתר, מצבים כמו קיום יחסי מין הם כאלו שאף אחד חוץ מאיתנו ומהאנשים שמקבלים מאיתנו אישור מפורש לכך, לא אמור להיות עד להם, ובוודאי שלא לתעד אותם ולהפיץ אותם.

לצערנו, עבירה של הפצת סרטון מיני באינטרנט היא עבירה שממש לא ממעטת להתרחש, ובין אם אתם מודעים לכך ובין אם לא – יכול מאוד להיות שגם אתם ביצעתם אותה. חשוב להבין שבגין ביצוע עבירה של הפצת סרטון מיני באינטרנט – עונשים כבדים יכולים להתקבל, ולכן כדאי להכיר את המשמעויות של העניין הזה לפני שנוטלים בו חלק. כמובן, במקרה הצורך, עורך דין פלילי יכול להגיש סיוע משפטי מקצועי.

 

הפצת סרטון מיני באינטרנט – זה תלוי בכם ובטלפון הנייד שלכם

בתחילת דרכן של תוכנות המסרים האינטרנטיות, כל מה שיכולנו לעשות באמצעותן הוא פשוט לשלוח הודעות מהאחד לשני, ולייצר ערוץ תקשורת חדשני, זמין ונוח עד מאוד. לעומת זאת, היום כאשר מסתכלים על תוכנות מסרים כמו וואטסאפ, טלגרם, סיגנל ועוד, אנחנו מסתכלים על הרבה יותר מעל עוד פלטפורמה לשליחת הודעות, אלא על פלטפורמות שעלולות להיות הרסניות לגמרי.

ברגע שאנחנו מקבלים כל מיני תכני מדיה שונים, כמו סרטונים ותמונות, אנחנו יכולים בלחיצת כפתור להעביר אותם הלאה. אך מה קורה כאשר מדובר על סרטון מיני? כאן הבעיה כבר מתחילה לקבל אופי אחר לחלוטין.

 

הידעתם? הפצת סרטון מיני באינטרנט הופכת אתכם לעברייני מין

אז נכון, אולי אתם האנשים הכי טובים, מתחשבים ואכפתיים בעולם, ויכול מאוד להיות שגם אתם, כמו מרבית אנשי העולם, לא סובלים מלהסתכל על סרטון מיני, אבל מפה ועד להפיץ אותו יש מרחק שלם. אמנם זה לא בהכרח נראה כמו עבירה חמורה, אבל ברגע שאתם דואגים להפצת סרטון מיני באינטרנט, אתם דואגים לכך שעוד ועוד אנשים ייחשפו אליו, ללא רשותם של האובייקטים המצולמים, ולמעשה עוברים על החוק.

מכאן, אתם עלולים למצוא את עצמכם בהליך משפטי שמאשים אתכם בביצוע עבירות מין, ומכאן המדרון מתחיל להיות חלקלק ותהומי.

 

מערכת המשפט מבחינה בין הנסיבות השונות להפצת סרטון מיני באינטרנט

חשוב להבין שגם להפצת סרטון מיני באינטרנט, כמו לביצוע עבירות מין אחרות בפרט וביצוע עבירות פליליות בכלל, קיימות דרגות חומרה שונות.

כמובן שאדם שעבר על עבירת הפצת סרטון מיני באינטרנט יקבל עונש שהולם את חומרת העבירה, אך אדם שגם עבר על עבירת הפצת סרטון מיני באינטרנט וגם דאג לצלם את הסרטון ולערוך אותו, לדוגמא, יקבל גם הוא עונש שהולם את חומרת העבירה – והוא יהיה עונש חמור יותר מסוג העבירה הראשון שציינו לעיל.

 

הפצת סרטון מיני באינטרנט – עונש שתלוי גם בנסיבות ביצוע העבירה

כשמדברים על הנושא של הפצת סרטון מיני באינטרנט והעונש בצידה, מדובר על נושא מורכב למדי. באופן כללי, ניתן לספר שהעונש המירבי שניתן על ידי מערכת המשפט לעבריינים שביצעו עבירה של הפצת סרטון מיני באינטרנט עומד על עד חמש שנות מאסר, אולם הנסיבות של כל מקרה יישפטו באופן ספציפי.

חשוב לציין שעבירות מין באופן כללי נשפטות במלוא החומרה על ידי מערכת המשפט, והיא לא ממהרת להקל בעונשים ללא הצגת נסיבות מקלות. משום שכך, רק עורך דין פלילי מקצועי יוכל להיות לכם לעזר ברגע האמת – בזמן ההליך המשפטי.

 

איך עורך דין פלילי יכול לסייע בהליך משפטי הקשור בהפצת סרטון מיני באינטרנט?

התפקיד של עורך דין פלילי בזמן הליך משפטי בגין הפצת סרטון מיני באינטרנט הוא תפקיד לא פחות מקריטי. משום שמערכת המשפט היא נוקשה כל כך, גם באופן כללי אך גם באופן ספציפי כלפי עבירות מין, רק ייצוג טוב מטעם עורך דין פלילי יוכל לדאוג לכך שהתוצאות שיתקבלו מההליך המשפטי יהיו כמה שיותר טובות, ונוטות להקלה בעונש שתקבלו.

 

על חשיבות הייצוג המשפטי של חשודים ונאשמים בהפצת סרטון מיני באינטרנט

ברגע שאדם מסוים מואשם בביצוע עבירת מין מסוג הפצת סרטון מיני באינטרנט, יכול להיות שמדובר בעבריין מורשע שמוכר למערכת המשפט, אך יכול גם מאוד להיות שמדובר באדם מן השורה שמעד בפעם הראשונה בחייו.

עורך דין פלילי מחזיק בכל הכלים הרלוונטיים על מנת לייצג גם את הסוג הראשון וגם את הסוג השני של העבריינים, על ידי שימוש במגוון אסטרטגיות, איסוף ראיות והוכחות, ובניית הגנה מדויקת לעבריין, שנועדה לאפשר את הפחתת עונשו.

 

על משמעות ההיכרות המוקדמת של עורך דין פלילי עם מערכת המשפט

לעבריינים אין היכרות מעמיקה עם מערכת המשפט, לפחות לא היכרות שמאפשרת להם להבחין בדרכי הפעולה של בית המשפט. לעומת זאת, עורך דין פלילי שעבר מסלול הכשרה ארוך, וצבר לעצמו ניסיון רב שנים, יודע בדיוק כיצד מתנהלת מערכת המשפט, מה היא מבקשת לקבל בזמן ההליך המשפטי, ובהתאם גם כיצד להיערך לקראת ההליך הפלילי המתקיים סביב מקרים של הפצת סרטון מיני באינטרנט.

 

בשורה התחתונה

לאור כל הסיבות שציינו כאן למעלה, אין ספק שהסתייעות בשירותיו של עורך דין פלילי לאורך ההליך המשפטי הוא לא פחות מחובה עבור כל אדם שזומן לחקירה במשטרה או לדיון בבית המשפט בהקשר להפצת סרטון מיני באינטרנט. במידה וביצעתם עבירה של הפצת סרטון מיני באינטרנט, בין אם במודע ובין אם לא במודע, מצאו לעצמכם עורך דין פלילי בעל ניסיון עשיר ומקצועיות מקסימלית, כך שתוכלו לצלוח את ההליך הפלילי במינימום נזקים.

 

התוכן המוצג במאמר שלהלן מובא לידע כללי בלבד, אינו בגדר מידע משפטי מחייב, ואין לפעול על פיו או להסתמך עליו בשום צורה שהיא. במידה ועולה הצורך בהכוונה משפטית, ליווי משפטי או ייצוג משפטי הנועד לסייע במקרה ספציפי, יש לפנות ישירות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מול עורך דין פלילי בעל רישיון.

מדובר בשיתוף סרטון עם פן מיני באתרי אינטרנט או בוואטס אפ, אשר עשוי להגיע לידיהם של אנשים רבים. בד”כ מכיל הסרטון תיעוד של אדם מסוים בתנוחות מיניות ולכן ביצוע מעשה זה עשוי לגרום נזק רב לאדם שצולם. בביצוע מעשה זה, העבירה מיוחסת הן לאדם שצילם את הסרטון בפועל והן לאדם שהפיץ אותו ברשתות השונות.

דרכי הפעולה במקרה כזה כוללות:
פניה לאתרי האינטרנט, בהם הופץ הסרטון, בבקשה שיסירו אותם עד כמה שניתן.
פניה למשטרה לצורך הגשת תלונה נגד האחראים להפצת הסרטון.
נקיטת הליך תביעה משפטית לקבלת פיצויים בגין הפגיעה מהפצת הסרטון.

ככלל, הפצת סרטון מיני באינטרנט הינה עבירת מין, שהיחס של מערכת המשפט כלפיה הינו חמור. העונש כל הפצת סרטון מיני ברשת עשוי להגיע ל 5 שנות מאסר.

ככלל, האשמת אדם בהפצת סרטון מיני באינטרנט עשויה להובילו לחקירה משטרתית ולהליך פלילי שבו יצטרך הוא להציג את צידוקיו לגבי הפצת הסרטון בשל סיבה זו, ההמלצה היא להיעזר בייצוג משפטי של עו”ד מומחה שיוכל לסייע לנאשם בהליך המשפטי בכדי להפחית עבורו את העונש הצפוי ככל הניתן.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין פלילי סיוון כהן

עו”ד פלילי – סיוון כהן

שמי סיוון כהן ואני עורכת דין פלילי בעלת תואר ראשון במשפטים LL.B. ותואר שני בהצטיינות, שניהם באוניברסיטת בר אילן. התחלתי את דרכי בתחום המשפט הפלילי עוד בהיותי סטודנטית במשרד עריכת דין מוכר עד לפתיחת משרד עו"ד פלילי עצמאי. משנת 2011 אני מנהלת משרד עורכי דין פרטי ומעניקה שירות מקצועי בתחום הפלילי. המשרד שלנו נותן ליווי צמוד לקהל הלקוחות שלנו משלב החקירה ועד לתום ההליכים. הליווי כולל בתוכו: ייצוג בהליכי מעצר, ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים ועוד. המשרד שלנו מעניק את השירות המקצועי והמסור ביותר לכל לקוחותינו.

או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

תקיפה מינית

ההגדרה של תקיפה מינית והצורה שבה התרבות והחוק מתייחסים לנושא השתנתה באופן ניכר לאורך השנים וממשיכה להשתנות בימים אלו. ההגדרה הזו משתנה בין תרבויות שונות

ביצוע מעשי סדום – עונש

עבירות מין נמנות עם העבירות הפליליות החמורות ביותר שעבריין יכול לבצע. מערכת המשפט במדינת ישראל מתייחסת בחומרה רבה לעבריינים שנמצאים אשמים בביצוע עבירות מין, בניסיון

הפצת סרטון מיני באינטרנט

כניסתו של האינטרנט אל חיינו לפני כמה עשורים הביאה איתה, אמנם, לא מעט דברים חיוביים, אך לצידם ניתן להבחין בקלות גם בלא מעט תופעות שליליות

עבירות מין במחשב – עונש

מהרגע שבו רשת האינטרנט נכנסה לחיינו, הם השתנו מן הקצה אל הקצה. פעולות שנדמה היה שלא נוכל לבצע לעולם מתבצעות היום בלחיצת כפתור, ונפתחו בפנינו

מעשה מגונה בפומבי – עונש

ישנם מעשים שעשייתם במרחב הציבורי מהווה עבירה חמורה על החוק. מעשה מגונה בפומבי נמנה עם סוגי המעשים האלה, והוא כולל פעולות שמתבצעות לשם גירוי, פרובוקציה,

מעשה מגונה בפומבי

בעולם שלנו קיימים כל מיני קודי התנהגות, שעליהם אנחנו צריכים לשמור על מנת לעמוד בסטנדרטים הנורמטיביים של החברה. לצד קודי התנהגות אלו, שהם מעין חוקים

חוק התיישנות בעבירות מין

חוק ההתיישנות נועד למנוע מצב שבו אדם יגיש תביעה נגד אדם אחר בגין חוב או עוולה, לאחר שנים רבות של שתיקה. באופן כללי, התיישנות נכנסת

עבירות מין במחשב

עם הקטגוריות הבעייתיות יותר של עבירות פליליות בישראל ניתן למנות עבירות מין. עבירות מין הן כל פגיעה בזולת שהיא בעלת מאפיינים מיניים. בעידן המודרני, עבירות

עבירות מין במשפחה

עבירות מין במשפחה הן מעשים של פגיעה מינית המתבצעים בתוך התא המשפחתי. אלו הן עבירות פליליות אשר פוגעות באופן חמור ביותר בביטחונם האישי ובצנעתם של

עבירות אונס – עונש

עבירות אונס ידועות בחוק העונשין בישראל בתור “עבירות אינוס”. אלו הן עבירות פליליות חמורות ביותר, אשר במסגרתן מתבצעת בעילת אישה ללא הסכמתה המפורשת. בין אם

עורך דין הטרדה מינית

חרף העובדה שחלפו למעלה מ – 20 שנים מאז שנחקק החוק למניעת הטרדות מיניות בישראל, גם בשנת 2021 תופעת ההטרדה המינית, טרם פסה מן העולם.

עריכת דין פלילי
עורך דין פלילי סיוון כהן - איתך לאורך כל הדרך!
עורך דין פלילי סיוון כהן
חבל שתשלם מחיר כבד! שיחת ייעוץ שֶׁתַּחֲסֹךְ לך טעויות של בית סוהר.