הגשת טופס 58 (טופס בקשה לשחרור/לקיצור/לדחייה/להקדמה של שירות מילואים פעיל לבקשת החייל ברגיעה ובחירום)

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

חיילי המילואים של צבא ההגנה לישראל ממלאים תפקיד חשוב ומשמעותי ביותר בשמירה על בטחון המדינה. צווי המילואים שנשלחים אל החיילים, לצרכי אימונים או השתתפות בלחימה, מפרטים את תאריכי שירות המילואים הנדרש מהם. אולם, ישנם מצבים בהם תאריכי השירות נופלים בזמנים בעייתיים עבור החיילים. במצבים כאלו, יכולים החיילים לבצע הגשת טופס 58 (טופס בקשה לשחרור/לקיצור/לדחייה/להקדמה של שירות מילואים פעיל לבקשת החייל ברגיעה ובחירום).

הגשת טופס 58 (טופס בקשה לשחרור/לקיצור/לדחייה/להקדמה של שירות מילואים פעיל לבקשת החייל ברגיעה ובחירום)

טופס 58 הוא טופס אותו רשאים למלא חיילי המילואים של צבא ההגנה לישראל, על מנת לנסות לקבל מענה למגוון רחב של צרכים אישיים, כגון הקדמה, קיצור, דחייה או שחרור משירות המילואים אליו נקראו, וממגוון סיבות. למעשה, אישור או אי אישור הבקשה שהוגשה דרך הטופס, יכריע את אופי השירות של חייל המילואים, בהתאם לצו ההתייצבות אליו הוא נקרא.

שימוש בהגשת טופס 58 (טופס בקשה לשחרור/לקיצור/לדחייה/להקדמה של שירות מילואים פעיל לבקשת החייל ברגיעה ובחירום)

לטופס 58 ישנם שני שימושים עיקריים. הראשון הוא שימושם של חיילי המילואים המבקשים שינוי בתנאי שירות המילואים מסיבות משפחתיות, אישיות, סטודנטיאליות או כלכליות. שימוש נוסף לטופס נעשה ביוזמת יחידת המילואים, במקרה של פיצול שירות מילואים או שחרור מכסה עודפת, זאת לאחר יום הגיוס.

 

למי מיועדת הגשת טופס 58 ומי עשוי למלאו?

מגישי הטופס הם חיילי מילואים המבקשים מענה על צרכיהם המגוונים וממספר סיבות:
חייל מילואים שבת זוגו ילדה או נמצאת בשמירת הריון המבקש שחרור, חייל מילואים שנוסע לחוץ לארץ ומבקש דחייה של תאריכי השירות, חייל מילואים שהוא הורה שכול ומבקש שחרור, חיילי מילואים המבקשים חופשה או שחרור בעקבות אירוע משפחתי, חייל מילואים שנמצא בתהליך טיפול פוריות, או שבת זוגו נמצאת בתהליך דומה, וחיילי מילואים שהם אבות לשלישייה או יותר המבקשים שחרור.

לפני מילוי והגשת הטופס, כדאי לבדוק את הזכאות שלכם לפנייה לוועדה לתיאום מילואים. לאחר מילוי הטופס, ניתן להגיש אותו באיזור האישי באתר "מילואים".

 

מתי מקבלים תשובה לפנייה דרך טופס 58?

בדרך כלל תתקבל תשובה בתוך עשרה ימים מתאריך הגשת הבקשה. התשובות אותם עשויים לקבל חיילי המילואים הינן מגוונות, וכוללות ביטול/דחיית/קיצור/הקדמת/פיצול הזימון לשירות המילואים הפעיל, וכמובן שקיימת גם אפשרות של דחיית הבקשה.

חיילי המילואים נדרשים לפעול בהתאם לתשובה אותם קיבלו, ובמידה ובקשתם לא אושרה – עליהם להתייצב כנדרש בצו המילואים – בתאריך, בשעה וביחידה שיועדו להם.

לסיכום, אתם מוזמנים לבדוק את זכאותכם להגשת הטופס, בהתאם למצבכם והסיבות לבקשה שלכם, ונקווה שתיענו בהתאם. בהצלחה!

 

איש מילואים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורכת דין מירי יעקב גביש
עו"ד צבאי מירי יעקב גביש - זמינה לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,