5 שלבים להשגת דרכון פורטוגלי על פי חוק

תוכן עניינים
עורך דין יוני לוי
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ

יוצא לכם לאחרונה לשמוע מהרבה אנשים שהם עשו הכול כדי להשיג אזרחות פולנית, פורטוגלית או כל אזרחות אחרת? אם כך, ברור מדוע גם אתם תוהים: אולי יש לי זכות לאזרחות כזאת ואני לא יודעת על כך? זקוקים לעזרה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 

השלב הראשון: בדיקת כדאיות

עוד לפני שנדבר על השאלה איך משיגים דרכון או אזרחות פורטוגלית, או לכל מדינה אחרת, רצוי לבדוק האם אתם באמת זקוקים לכך. במה באמת תתרום לכם אזרחות כזאת? ולמה כדאי שתשקיעו בנושא? קחו בחשבון שזה פונקציה של זמן, של השאלה איך אתם מנהלים את החיים שלכם וגם של השאלה האם תרצו אזרחות כזאת בעתיד עבור הילדים.

 

השלב השני: בדיקת זכאות

בדקתם עם עצמכם והחלטתם שאתם רוצים להוציא דרכון או לקבל אזרחות? אם כך, כעת עליכם לבדוק האם אתם באמת זכאים לכך. כאשר מדברים על אזרחות פורטוגלית יש לקחת בחשבון את המסמכים הנדרשים ובנוסף, אתם צריכים להוכיח זיקה למקום. האם באמת למשפחה שלכם, מלפני דורות, יש קשר לפורטוגל? האם אתם מדברים את השפה? והאם תוכלו לחזור אחורה בדורות ולהוכיח את כל מה שאתם טוענים?

 

השלב השלישי: מסמכים

כמובן שכאשר אתם ניגשים לבקש דרכון פורטוגלי או אזרחות, אתם צריכים לגבות את הכול בעזרת מסמכים. בנקודה הזאת כדאי לקחת בחשבון שלרוב תזדקקו גם לשירותי תרגום ולכן רצוי להתחיל לחפש עוד היום מתרגם מקצועי שבכל פעם מחדש יוכל לסייע לכם.

דרכון בן לאומי

 

השלב הרביעי: הגשת הבקשה

אחרי שהכול מוכן, כולל כל המסמכים המתורגמים שאתם נדרשים להציג, תוכלו לשלוח את הבקשה עצמה. בדרך כלל לוקח לתשובה לא מעט זמן להגיע כך שרצוי להיות מודעים לכך. מה שכן, חשוב להבין שגם את הבקשה עצמה צריך להגיש בדיוק כמו שדורשים מכם בשרירות פורטוגל, אחרת הבקשה כלל לא תילקח בחשבון.

 

השלב החמישי: הולכים להוציא דרכון

שלחתם את הבקשה? קיבלתם תשובה חיובית ויש לכם כבר את מסמך האזרחות? אם כך, עכשיו זה הרגע לפנות אל השגרירות ולהוציא דרכון. מכאן הכול כבר הרבה יותר פשוט כי אם כבר קיבלתם אזרחות, הרי שמגיע לכם גם לקבל דרכון פורטוגלי, אז למה אתם מחכים?

אין ספק שבעידן המודרני, כיוון שיש כל כך הרבה ישראלים שמתעניינים באפשרות להוציא דרכון זר, אנחנו רואים לא מעט מאמרים אונליין שעוסקים בעניין. יש הרבה טיפים שתוכלו לקרוא ואין ספק שתוכלו לנסות להוציא את הדרכון שלכם לבד. מצד שני, אם אתם רוצים לזרז את התהליך ואם אתם רוצים להיות בטוחים שעשיתם הכול בדיוק בהתאם להנחיות של שגרירות פורטוגל, לא כדאי שתעשו את זה לבד. במקום זה רצוי לפנות אל אנשי המקצוע הטובים ביותר שיש, לשלם להם ולדאוג שהם יעשו הכול כדי שתקבלו את האזרחות ואת הדרכון שלהם אתם זכאים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו