דחיית שירות מילואים מסיבות רפואיות

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

התגייסתם, שירתם את המדינה במשך שנתיים\שלוש שנים או יותר, השתחררתם מהצבא, ועכשיו – מילואים. מגיע לכם צו מילואים אך יש לכם סיבה רפואית שמונעת ממכם לשרת במילואים באופן פעיל. מה עליכם לעשות?

 

כאמור, אם יש לכם בעיה רפואית שאתם חושבים שמונעת ממכם את היכולת להשתתף בשירות מילואים, הגעתם לכתבה הנכונה. נסביר לכם שלב אחר שלב מה עליכם לעשות ומה זכויותיכם בנוגע לדחיית שירות המילואים לאור סיבות רפואיות שונות.

קודם כל, חשוב שתצאו לדרך עם ההבנה הבאה בראשכם – אם יש לכם בעיה רפואית שאתם חוששים שפוגעת ביכולת שלכם למלא באופן תקין את שירות המילואים שלכם, אתם לגמרי יכולים לקבל דחייה של צו המילואים השנתי. איך לעשות זאת, ומי בדיוק זכאי לכך – נבין ממש עוד מעט.

 

אז מה לעשות כדי לקבל דחייה של שירות המילואים לאור סיבה רפואית?

  1. תודיעו על הבעיה- ראשית, איך שאתם מקבלים את ההודעה על צו המילואים, תודיעו ליחידה בה אתם משרתים במילואים שאתם סובלים מבעיה רפואית שמונעת ממכם להגיע לצו המילואים בזמן שנקבע. כמובן, שאמירה כזו בלבד אינה מספיקה ועליכם לספק אסמכתאות רלוונטיות (אישור רפואי, חוות דעת של רופא מטפל והמלצות רפואיות במידה ויש כמובן) התומכות בדבריכם ומראות שאכן הבעיה הרפואית קיימת וכי קיים חשש שאינכם יכולים למלא את צו המילואים כנדרש.
  2. תודיעו לרופא ביום הראיונות- כאן יש לכם שתי אופציות: אחת – להתייצב ליום הראיונות במסגרת יום הגיוס למילואים. בימי הגיוס למילואים, היחידה בה נקראתם לשרת במילואים צריכה לוודא כי ישנו רופא ממיין כחלק מיום הגיוס. ביום המיון גשו לרופא הממיין, ספרו לו על הבעיה הרפואית ממנה אתם סובלים, והראו לו את המסמכים השונים התומכים בכך ואת חוות הדעת הרפואית שקיבלתם מהרופא המטפל שלכם.

האופציה השנייה – היא במידה והבעיה הרפואית שלכם אינה מאפשרת לכם להגיע ליום הראיונות כאמור. במקרה כזה, קצין בדרגת רס"ן ומעלה יכול להחליט האם הבעיה הרפואית שלכם אכן אינה מאפשרת לכם להגיע ליום הראיונות או שעליכם להגיע בכל זאת. על מנת להוכיח שאתם לא יכולים להגיע ליום המיונים, עליכם לגשת לרופא האזרחי המטפל שלכם עם טופס 525 (טופס זה מצורף לצו המילואים שלכם) אותו הרופא צריך למלא. לאחר מכן, עליכם להודיע כמובן ליחידה שלכם שאינכם יכולים להתייצב לאור הבעיה הרפואית שלכם ולתת להם את פרטיכם המזהים כדי שיוכלו לאתר אתכם וליצור אתכם קשר, ולהעביר לרופא ביחידת המילואים את האסמכתאות הרפואיות ואת האישור הרפואי – טופס 525. את כל אלו תצטרכו להעביר לפני השעה 13:00 של יום ההתייצבות למילואים.

  1. קבלת תשובה- לאחר כל אלו יחידת המילואים שלכם תעדכן אתכם בנוגע להחלטתה לדחות את שירות המילואים שלכם.

בהצלחה והמון בריאות!

כאב בטן

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,