בקשת מעבר יחידה במילואים

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

חיילי המילואים הנמצאים בשירות פעיל, משוייכים ליחידה בהם הם ביצעו את השירות הסדיר או את שירות הקבע שלהם. היות ואוכלוסיית חיילי המילואים מורכבת ממגוון רחב של חיילים, ביניהם חיילים עם צרכים מסויימים, בגילאים מבוגרים יותר ועוד, לעיתים חיילי המילואים רוצים או צריכים לשנות את מיקום ואת אופי השירות שלהם. במאמר זה נפרט על בקשת מעבר יחידה במילואים.

 

טפסים, מסמכים, ועוד קצת טפסים

אז נכון, כמעט כל בקשה או אישור מתקבלים בצבא בצורת טופס, ואם אפשר לצרף אליו גם כמה מסמכים – בכלל מעולה. לעיתים תהליך הבקשה והאישור הוא קצר יותר ולפעמים ארוך יותר, אבל בצבא כמו בצבא – הכל צריך להיות מתועד ומתויק. אמנם לא מדובר בתהליך מסורבל במיוחד, במיוחד בימים בהם ניתן לעשות כמעט הכל דרך האינטרנט, אבל בכל אופן כדאי ושווה לדעת מה הם  השלבים להגשת הטופס, ומה הטיפים שיכולים לסייע לכם לקבל אישור על אותה הבקשה.

 

בקשת מעבר יחידה במילואים

בדומה לבקשת מעבר יחידה בשירות הסדיר, גם בקשת מעבר יחידה במילואים מתבצעת דרך טופס 55. טופס זה, הנקרא גם טופס שינוי שיבוץ, הוא טופס הניתן למילוי על ידי חיילים המעוניינים להשתבץ מחדש ביחידה אחרת מהיחידה בה הם משרתים כיום, ממגוון רחב של סיבות ועבור מגוון רחב של צרכים.

 

סיבות לבקשת מעבר יחידה במילואים

חייל מילואים יכול למלא את טופס בקשת מעבר יחידה במילואים בעקבות מגוון סיבות, וביניהן רצון לעבור מיחידות קרביות ליחידות מנהלתיות, ולהיפך, רצון לשרת קרוב יותר לאיזור המגורים, שחיקה מקצועית, גיל מתקדם ועוד.

 

איך ממלאים טופס בקשת יחידה במילואים?

באתר מילואים, לאחר התחברות קצרה עם הפרטים האישיים שלכם, תוכלו למצוא מגוון טפסים אותם ניתן למלא באופן מקוון, אונליין. בעת הגשת הטופס רצוי ומומלץ לצרף מסמכים ואישורים הקשורים לנושא, ויכולים לסייע ואף להכריע את ההחלטה אותה יקבלו המפקדים שלכם בנושא הבקשה שלכם.

כמובן שקיימת סבירות שהבקשה שלכם תאושר, אך ישנה בהחלט אפשרות שהיא תידחה. במידה והבקשה שלכם נדחתה, תוכלו להגיש ערעור דרך פנייה בכתב ישירות לקצינת הקישור ביחידה.

בהנחה ובקשתכם אושרה, יבוצעו אחת משתי הפעולות – תופץ פקודה לשינוי השיבוץ שלכם, או שיוזן, בהתאם לבקשה שלכם, שינוי המקצוע.

 

איך מקבלים תשובה?

את התשובה תוכלו לקבל אונליין באתר מילואים, וזו אמורה להגיע אליכם לכל המאוחר בתוך 35 ימים, ולעיתים אף לפני.

לסיכום, אם הינכם מעוניינים למלא טופס בקשת מעבר יחידה במילואים, ממגוון רחב של סיבות, תוכלו בהחלט להגיש את הבקשה, ולקוות שמפקד היחידה יראה בסיבותיכם כראויות ומנומקות דיין על מנת לשבץ אתכם ביחידה אחרת ובתפקיד אחר. בהצלחה!

מכתב

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,