בקשת מעבר יחידה במילואים

חיילי המילואים הנמצאים בשירות פעיל, משוייכים ליחידה בהם הם ביצעו את השירות הסדיר או את שירות הקבע שלהם. היות ואוכלוסיית חיילי המילואים מורכבת ממגוון רחב של חיילים, ביניהם חיילים עם צרכים מסויימים, בגילאים מבוגרים יותר ועוד, לעיתים חיילי המילואים רוצים או צריכים לשנות את מיקום ואת אופי השירות שלהם. במאמר זה נפרט על בקשת מעבר יחידה במילואים.

 

טפסים, מסמכים, ועוד קצת טפסים

אז נכון, כמעט כל בקשה או אישור מתקבלים בצבא בצורת טופס, ואם אפשר לצרף אליו גם כמה מסמכים – בכלל מעולה. לעיתים תהליך הבקשה והאישור הוא קצר יותר ולפעמים ארוך יותר, אבל בצבא כמו בצבא – הכל צריך להיות מתועד ומתויק. אמנם לא מדובר בתהליך מסורבל במיוחד, במיוחד בימים בהם ניתן לעשות כמעט הכל דרך האינטרנט, אבל בכל אופן כדאי ושווה לדעת מה הם  השלבים להגשת הטופס, ומה הטיפים שיכולים לסייע לכם לקבל אישור על אותה הבקשה.

 

בקשת מעבר יחידה במילואים

בדומה לבקשת מעבר יחידה בשירות הסדיר, גם בקשת מעבר יחידה במילואים מתבצעת דרך טופס 55. טופס זה, הנקרא גם טופס שינוי שיבוץ, הוא טופס הניתן למילוי על ידי חיילים המעוניינים להשתבץ מחדש ביחידה אחרת מהיחידה בה הם משרתים כיום, ממגוון רחב של סיבות ועבור מגוון רחב של צרכים.

 

סיבות לבקשת מעבר יחידה במילואים

חייל מילואים יכול למלא את טופס בקשת מעבר יחידה במילואים בעקבות מגוון סיבות, וביניהן רצון לעבור מיחידות קרביות ליחידות מנהלתיות, ולהיפך, רצון לשרת קרוב יותר לאיזור המגורים, שחיקה מקצועית, גיל מתקדם ועוד.

 

איך ממלאים טופס בקשת יחידה במילואים?

באתר מילואים, לאחר התחברות קצרה עם הפרטים האישיים שלכם, תוכלו למצוא מגוון טפסים אותם ניתן למלא באופן מקוון, אונליין. בעת הגשת הטופס רצוי ומומלץ לצרף מסמכים ואישורים הקשורים לנושא, ויכולים לסייע ואף להכריע את ההחלטה אותה יקבלו המפקדים שלכם בנושא הבקשה שלכם.

כמובן שקיימת סבירות שהבקשה שלכם תאושר, אך ישנה בהחלט אפשרות שהיא תידחה. במידה והבקשה שלכם נדחתה, תוכלו להגיש ערעור דרך פנייה בכתב ישירות לקצינת הקישור ביחידה.

בהנחה ובקשתכם אושרה, יבוצעו אחת משתי הפעולות – תופץ פקודה לשינוי השיבוץ שלכם, או שיוזן, בהתאם לבקשה שלכם, שינוי המקצוע.

 

איך מקבלים תשובה?

את התשובה תוכלו לקבל אונליין באתר מילואים, וזו אמורה להגיע אליכם לכל המאוחר בתוך 35 ימים, ולעיתים אף לפני.

לסיכום, אם הינכם מעוניינים למלא טופס בקשת מעבר יחידה במילואים, ממגוון רחב של סיבות, תוכלו בהחלט להגיש את הבקשה, ולקוות שמפקד היחידה יראה בסיבותיכם כראויות ומנומקות דיין על מנת לשבץ אתכם ביחידה אחרת ובתפקיד אחר. בהצלחה!

מכתב

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

הקלות לחייל מילואים שהוא תושב חוזר

מדינת ישראל מעוניינת בהחזרת תושבים, שעזבו את הארץ לטופב מגורים ועבודה בארץ אחרת ולכן מעניקה הטבות במישורים שונים לתושבים חוזרים, במגוון תחומים, ביניהם גם שירות

מהם ימי מילואים

היות ואנחנו נמצאים באמצע המזרח התיכון ושכנינו אינם אוהדינו, כל אזרח בארץ (אלא אם כן קיבל פטור) חייב בימי מילואים על פי חוק. מה מטרת

פטור ממילואים מחמת היריון

במדינת ישראל אומנם שירות המילואים הינו חובה עבור לא מעט אנשים, אך ראשית, לא כל מי שמילא תפקיד מסוים בתור חייל סדיר יידרש לעשות גם

פטור זמני משירות מילואים

במדינת ישראל לא רק שהשירות הצבאי הינו חובה, אלא חובה גם לעשות מילואים מידי שנה. אומנם זה נכון שככל שעוברות השנים מספר האנשים שעושים מילואים

עורך דין מירי גביש
אם יש ספק אין ספק! פנה לעורכת דין שתגן על זְכוּיוֹתֶיךָ