איומים בטלפון

איומים טלפוניים מהווים כיום מטרד לא קטן בעבור רבבות ישראלים, כאשר רבים אינם יודעים כי ניתן להגיש תביעה כנגד המאיים. כיצד התהליך מתבצע? להלן הפרטים.

 

איומים טלפונים – כיצד נתמודד?

איומים טלפונים מהווים את אחת הבעיות המטרידות ביותר במאה הנוכחית, וזאת לאור העובדה כי איומים אשר מושמעים כנגד אנשים עלולים לגרום לחרדות, עוגמת נפש כמו גם לחץ רב אשר משפיע על מגוון רחב של תחומים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי איומים טלפונים בלא מעט מקרים יכולים להוות גם עברה פלילית, ועל כן חשוב לדעת כי במידה ואתם מאיומים באמצעות הטלפון תוכלו להתייעץ עם עורך דין פלילי אשר יעניק לכם את מלוא המידע בגין היתכנות הגשת תביעה כנגד הגורם אשר מאיים עליכם בטלפון.

במידה ומישהו התלונן עליכם ואתם מואשמים באיומים, אנו ממליצים ליצור איתנו קשר בטלפון, כך נוכל לעזור לכם ביעילות ובזריזות. יש לנו ניסיון רב בתחום האיומים ואנחנו נשמח לעזור גם לכם.

במאמר זה אנו נסקור את עבירת האיומים מצד האדם הנפגע מעבירת איומים.

 

כיצד נדע האם ניתן להגיש תביעה בגין איומים טלפונים?

כאמור, התמודדות עם איומים טלפונים היא התמודדות לא פשוטה אשר עלולה להציב את המאוים מול סיטואציה שאיננה מוכרת לו, וכתוצאה מכך לגרום להפחתה משמעותית באיכות חייו כמו גם ביכולת שלו להתנהל באופן תקין.

לאור העובדה כי מדינת ישראל הפכה למדינה אלימה מאוד בשנים האחרונות, ניתן לראות זינוק בתלונות למשטרה לגבי איומים בטלפון.

אם בעבר התרגלנו לכך שתלונות מסוג אלו לא התקבלו לרוב לאור חוסר אשמה, כיום ניתן לראות כי גורמי אכיפת החוק ובהם גם משטרת ישראל עושים ככל שביכולתם למגר את התופעה ולמנוע מאנשים לאיים על אנשים אחרים באמצעות הטלפון. בנוסף, מדובר בעבירה אשר חוצה את הרף הפלילי, ועל כך נציין כעת.

 

כיצד החוק מתייחס לעברה של איום בטלפון?

למעשה, במדינת ישראל קיים חוק עונשין (סעיף 192) אשר קובע כי “המאיים על אדם בכל דרך שהיא, בפגיעה בגופו, בחירותו, בשמו הטוב או בפרנסתו שלו או של אדם אחר, במטרה להפחיד, להזיק או להקניט– דינו מאסר של שלוש שנים”.

למעשה, מדובר בהגדרה כוללנית למדי אשר מאפשרת לתבוע גם במקרים של איומים בטלפונים, גם אם לא נגרם נזק ממשי לאדם, אלא רק נאמרו איומים. חשוב לזכור כי בית המשפט כמו גם השופטים במדינת ישראל נוטים להבחין בין איומי סרק לבין איומים ממשים, כאשר בלא מעט מהפעמים בית המשפט ייאלץ לדחות את התביעה בשל אי יכולת להוכיח כי אכן נעשה כאן איום מכוון ע”י אדם סביר.

מדובר בנקודה אשר יש להתעכב עליה, וזאת לאור העובדה כי בית המשפט בודק כיצד היה פועל אדם סביר, וכיצד מגיב אדם סביר אחר למשמע איומים אשר מושמעים נגדו. ככל שנוכל להוכיח בבית המשפט כי מדובר בפגיעה בביטחונו של האדם כמו גם במטרה להפחיד, לפגוע או לשסות, בית המשפט ייראה זאת בחומרה רבה ויפסוק לטובתכם.

על כן, המרכיב המשמעותי ביותר אשר יכול לקבוע האם תצליחו להוכיח בפני בית המשפט כי האיומים הטלפונים אשר הושמעו נגדכם מהווים עבירה פלילית היא באמצעות התקשרות עם עורך דין פלילי אשר לו ניסיון בתחום ויכול להוכיח באמצעות מגוון רחב של ראיות כי אכן הושמעו איומים ממשים אשר מהווים סכנה.

 

כיצד נוכיח איומים בטלפון?

על מנת להוכיח כי האיומים בטלפון הם אכן איומים אשר נועדו לפגוע, הדבר החשוב והמשמעותי ביותר הוא לאסוף את כל הראיות אשר יבססו את הטענה הזו.

הראיות הללו כוללות תכתובות באמצעות אסמסים, מיילים כמו גם הקלטות של השיחות. בעידן הנוכחי קל מאוד להקליט שיחות, וזאת לאור אין ספור אפליקציות אשר ניתנות בחינם ומאפשרות להקליט איומים אשר מושמעים בטלפון, בדרך קלה ופשוטה.

על כן, חשוב מאוד במידה ואתם מאוימים בטלפון לתעד את כל מהלך השיחות, כמו גם אסמסים וחומרים נוספים אשר יכולים להיות מוגשים לבית המשפט, במסגרת הליך של תביעה.

בנוסף, חשוב לציין כי במידה ואתם חשים מאוימים זכותכם להגיש תביעה למשטרה אשר היא הגורם המוסמך בכדי להעניק לכם הגנה, אשר יכולה לכלול בחלק מהמקרים החלפה של מספר הטלפון, קבלת צו הרחקה וצעדים נוספים.

בנוסף, חשוב מאוד להגיש את התלונה בהקדם האפשרי בכדי שתוכלו להתחיל בתהליך של הפסקת האיומים, וזאת על מנת שתוכלו לתת לעצמכם את ההגנה הטובה ביותר, גם בעת הליך משפטי אשר עתיד להתרחש בהמשך בבתי המשפט במסגרת של תביעה אזרחית או הליך פלילי באם אכן הוכח כי מדובר באיומים ממשים אשר נועדו לפגוע.

 

קבלת ייעוץ משפטי מקצועי ממומחה בתחום

כאמור, איומים אשר מושמעים בטלפון יכולים להוות מטרד לא קטן בעבור האזרח הפשוט, כאשר בלא מעט מקרים ניתן לראות כי האיומים אשר הושמעו גרמו לשיבוש משמעותי באיכות החיים, פגיעה בשם הטוב ובפרנסה כמו גם תחושה של לחץ וחרדה.

על כן, הדרך הטובה ביותר בה תוכלו לסיים את האיומים היא באמצעות הגשת תביעה במשטרה כמו גם קבלת ליווי וייעוץ מקצועי מעורך דין אשר מתמחה בתחום ויכול לספק לכם את ההגנה המשפטית הטובה ביותר.

הגנה אשר מבוססת על איסוף ראיות, קבלת חוות דעת מומחים כמו גם התמודדות אל מול גורמי אכיפת החוק, כל זאת בכדי שתוכלו להפסיק את מסכת האיומים ולקבל בעבורם פיצויים.

למעשה, אנו עדים לכך שבשנים האחרונות חלה החמרה משמעותית במדיניות הענישה של בתי המשפט אשר רוצים להרתיע את הציבור מביצוע מעשים נפשעים מסוג זה, כמו גם לאור העובדה כי ישנם מקרים רבים האיומים מומשו לכדי אלימות ממשית, ולעיתים אף רצח.

על כן, אם אתם כעת מאיומים בטלפון וחוששים ממצבכם חשוב מאוד לפנות בהקדם לעורך דין אשר יכול לספק לכם הגנה משפטית כמו גם פנייה למשטרה וגורמי אכיפת החוק, כך שתוכלו לחזור לחייכם בשלווה.

איומים בטלפון

איומים בטלפון מהווים עבירה פלילית, ולכן יש לכם עילה לפנות לעורך דין פלילי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

עבירה זו יכולה לגרור עונש מאסר של 3 שנים, גם אם לא נגרם נזק ממשי לאדם.

עליכם לאסוף ראיות שמוכיחות כך: הודעות, מיילים, שיחות מוקלטות ועוד. את כל אלו אפשר להגיש כראיות בבית המשפט.

באמצעות הגשת תביעה במשטרה וליווי מקצועי מעורך דין פלילי.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין פלילי סיוון כהן

עו”ד פלילי – סיוון כהן

שמי סיוון כהן ואני עורכת דין פלילי בעלת תואר ראשון במשפטים LL.B. ותואר שני בהצטיינות, שניהם באוניברסיטת בר אילן. התחלתי את דרכי בתחום המשפט הפלילי עוד בהיותי סטודנטית במשרד עריכת דין מוכר עד לפתיחת משרד עו"ד פלילי עצמאי. משנת 2011 אני מנהלת משרד עורכי דין פרטי ומעניקה שירות מקצועי בתחום הפלילי. המשרד שלנו נותן ליווי צמוד לקהל הלקוחות שלנו משלב החקירה ועד לתום ההליכים. הליווי כולל בתוכו: ייצוג בהליכי מעצר, ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים ועוד. המשרד שלנו מעניק את השירות המקצועי והמסור ביותר לכל לקוחותינו.

או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

עבירת תגרה

בכדי לשמור על שלומו של הציבור ולהגן עליו, קיימים כמה חוקים אשר אוסרים התנהגות אלימה ובריונית. אנשים אשר מפרים חוקים אלה עשויים לקבל עונשי מאסר

עבירת תקיפה סתם

“תקיפה סתם” הינה אחת מהעבירות שההרשעה בגינן אינה מחייבת פגיעה פיזית. ככלל, מדובר בעבירה פלילית שמוגדרת כמעשה אלים כלפי אדם אחר בניגוד לרצונו. מבין כלל

עבירות איומים

עבירות איומים הן עבירות פליליות נפוצות למדי במדינת ישראל. עבירות איומים מתבצעות כנגד אנשים מכל קבוצות האוכלוסיה – החל מנבחרי ציבור, אנשים מפורסמים, אושיות תקשורת,

עבירת חבלה חמורה

עבירות של תקיפה וחבלה נחשבות לעבירות חמורות מאוד. המחוקק שואף, ובצדק, להעניש את העבריין הגורם חבלה לאדם אחר בחומרה. זאת, בהתאם לחומרת החבלה שאותה גרם.

עו”ד אלימות במשפחה

אלימות במשפחה היא בין התופעות היותר מטרידות שניתן להעלות על הדעת, ודווקא בתקופה האחרונה, היא הופכת שכיחה מאי פעם. למרבה הצער, עבור אנשים רבים, התא

אלימות שוטרים

לצערנו, אנו חיים כיום בעולם בו אלימות של אנשי החוק כלפי אזרחים הפכה לדבר שאינו חריג בנוף המקומי. לכן חשוב להבין כיצד יש לפעול במקרה

תקיפת שוטר או עובד ציבור

במהלך חיי היום יום שלנו כולנו נתקלים בלא מעט אנשים אשר חלק מהם הם שוטרים וחלק הם עובדי ציבור אחרים. אומנם זה נכון שבדרך כלל

תקיפה גורמת חבלה

תקיפה גורמת חבלה: ע’ שימש לתקופה קצרה כמנכ”ל בחברה מוכרת במשק. אחת מעובדות החברה זומנה לשיחת הבהרה במשרדו של ע’ ונערכה לשיחה כשהיא מצוידת במכשיר

תקיפה בנסיבות מחמירות

על פי החוק במדינת ישראל, כל הפעלת אלימות על אדם מסוים ללא הסכמתו או בהסכמה שהושגה בתרמית מוגדרת בתור תקיפה. כאשר בית המשפט יכול לקבוע

תקיפה בידי אחראי

כל אחד מאיתנו מוכן ויכול להגן על שלמות גופו ונפשו במצב של פגיעה אלימה. אך כאשר מדובר בקטינים, קשישים או חסרי ישע, מבין החוק כי

עריכת דין פלילי
עורך דין פלילי סיוון כהן - איתך לאורך כל הדרך!
עורך דין פלילי סיוון כהן
חבל שתשלם מחיר כבד! שיחת ייעוץ שֶׁתַּחֲסֹךְ לך טעויות של בית סוהר.