אזרחות קפריסאית: האם יש דבר כזה ומה היתרון בכך?

תוכן עניינים
עורך דין יוני לוי
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ

מכיוון שקפריסין משתייכת לאיחוד האירופי, אזרחות קפריסאית מאפשרת למחזיקים בה ליהנות מכל היתרונות שכרוכים בהיותם אזרחים אירופאיים. אולי תופתעו לדעת, אבל גם אתם יכולים לקבל אזרחות קפריסאית בקלות. אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא כדי לגלות איך עושים את זה.

2 מיליון אירו ואתם שם

הדרך הקלה ביותר לקבל אזרחות קפריסאית (הן עבורכם והן עבור בני משפחתכם) היא לרכוש נכס בשווי 2 מיליון אירו לפחות בחלק היווני של קפריסין, כאשר לפחות 500,000 אירו מהם חייבים להיות מושקעים בדירת מגורים.

יחסית למדינות אחרות באיחוד האירופי תהליך קבלת האזרחות המקומית נחשב לקל במיוחד. לא רק שהוא נמשך חודשים ספורים בלבד, אלא גם שאחוז הבקשות שמאושרות הוא יחסית גבוה – מה שאומר שרוב הסיכויים שתקבלו את האזרחות המיוחלת.

והבונוס הגדול ביותר – אתם לא צריכים לגור פיזית בקפריסין כדי ליהנות מאזרחות קפריסאית שהיא אזרחות אירופאית, כך שאתם נהנים מהיתרונות השונים כמו עבודה, לימודים ומגורים בכל המדינות שמשתייכות לאיחוד האירופי.

בניגוד למדינות אחרות (מלטה למשל), נכס בקפריסין שאתם רוכשים נרשם על שמכם בטאבו ולא על שם המדינה – מה שאומר שאתם נהנים מנכס מניב ואפילו יותר מזה. לפי החוק המקומי אתם יכולים למכור את הנכס לאחר 3 שנים, כך שאתם נהנים גם משכירות במהלך שנים אלו וגם מרווח הודות למכירתו.

אזרחות קפריסאית

ומה עושים בינתיים?

במהלך 3 השנים המינימליות שהנכס יהיה ברשותכם אתם כמובן יכולים להשכיר אותו, אבל אתם יכולים לעשות בו שימוש בעצמכם. באופן הזה יהיה לכם בית נופש משלכם באי שזכה ולא בכדי בשם "אי האהבה".

קפריסין הוא לא רק האי היווני הקרוב ביותר לישראל (כשעה טיסה בלבד), אלא גם יש בו שפע של אפשרויות בילוי שאחת מהן מן הסתם תתאים לכם: חופי רחצה שמושלמים לאלו שמעוניינים בבטן-גב כהלכתו, נופים הרריים, חופים בתוליים ועוד אטרקציות תיירותיות רבות.

מכיוון שישראלים רבים עושים כמותם אתם לא תהיו לבד במערכה, אלא תצטרפו לרשימה מכובדת. עם זאת, לכל הישראלים בקפריסין יש את אותה הבעיה בדיוק – מציאת אוכל כשר. אמנם הביטוי הידוע טוען ש"צרת רבים היא חצי נחמה", אבל במקרה הזה יש פתרון מפתיע.

חברת קושר בוקינג (https://www.kosherbookings.com) מפעילה שירות של ארוחות כשרות ברחבי אירופה. כל שעליכם לעשות הוא לציין את מיקומכם, להזמין מנות ע"פ מספר האנשים וליהנות מאוכל כשר, איכותי וטעים בדיוק כמו בבית.

המשמעות היא שאתם לא רק תהיו באירופה מבחינת אזרחות (למרות שקפריסין שייכת גאוגרפית בכלל ליבשת אסיה), אלא גם תרגישו כמו באירופה שלא לומר אמריקה. מי שכבר ניסה לא מפסיק לשבח, אז למה שלא תזמינו גם אתם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו